Zprávy / Festivalové

Nový open-air v Tachově: Slap Fest

Nový open-air v Tachově: Slap Fest

redakce | Zprávy / Festivalové | 12.06.2017

Nový hudební open-air festival v Tachově? Slap Fest 2017 ve své prvním ročníku přivítá Esazlesa. Po téměř tříleté pauze jsou zpět, aktuálně s novou desku Společnost psů, která byla slavnostně pokřtěna jiř v únoru v Divadle Pod lampou. Rakovnickou čtveřici Manon Meurt, ve složení Káťa Elznicová (zpěv), Vojta Pejša (kytara), Jana Karlíková (basa) a Jirka Bendl (bicí), považují pořadatelé za největší hudební objev poslední doby a absolutní špičku současné české alternativní scény. To dokazují jak na půdě velkých festivalů u nás (Colours of Ostrava, Beseda u Bigbítu, Psych Tent na Fluff festu), tak i v zahraničí (festival Pohoda na Slovensku, festival Banát v Rumunsku).


"Se sklopenou hlavou sledujeme včerejší západ slunce… když na ten dnešní nemáme čas… s nákupním seznamem v hlavách kupujeme revoltu... která je stejně falešná jako náš stín," píší Toufar na svém Bandcampu. Organizátoři vybírají kapely, které milují a Kannout jsou jejich srdcová záležitost. "Čtveřici z Jihlavy a okolí jsme už v Tachově mohli vidět/slyšet. Podmanivá hudba plná emocí, hluboké texty k zamyšlení, ženský vokál a scream, dokonalost." První desku s názvem Samoty si můžete poslechnout na internetu, druhá s názvem Poslední Iris pomalu rozkvétá.


O Please the Trees pořadatelé hodně stáli a ...povedlo se. Tříčlenná skupina v čele s Václavem Havelkou předloni vydala svou poslední, v pořadí čtvrtou desku s názvem CARP. Za tuto nahrávku, která vznikla během jejich zámořského turné v Detroitu, se stali vítězem ceny české hudební kritiky Apollo 2015. Za předchozí desku A Forest Affair získali Please the Trees cenu Anděl v kategorii Alternativa. Při jejich vystoupení se nedá dělat nic jiného než fascinovaně poslouchat a nechat se unášet psychedelickým zvukem a podmanivými melodiemi. Koncert se tak stává doslova rituálním obřadem. Mezi dalšími potvrzenými jmény jsou ještě Libido Challenge, Grosswell a Zmar.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Za kulturou na jičínské zahrady

redakce 19.08.2019

„Soukromé vlastnictví a bydlení“, tak zní téma dalšího ročníku festivalu Jinčí čin.

Hildur Guðnadóttir na Unsoundu

redakce 16.08.2019

Třetí vlně potvrzených interpretů pro letošního vydání krakovského festivalu Unsound dominuje Hildur Guðnadóttir.

Blues Alive 2019 hlásí vyprodáno

redakce 15.08.2019

Na letošním Blues Alive vystoupí takové osobnosti jako Lizz Wright, Marcia Ball, Kenny Neal či Ronnie Baker Brooks.

Dasha Rush zahájí Lunchmeat Festival

redakce 15.08.2019

Svůj nový projekt představí producentka a experimentální zvuková umělkyně Dasha Rush se svojí 360° AV show v Planetáriu.

Waltari headlinerem Bystřické alternativy

redakce 15.08.2019

Letošním tahákem Letní Alternativy jsou především crossoveroví Waltari z Finska a také slovenští punkáči Davová psychóza.

Ostravské dny začínají již za týden

redakce 14.08.2019

Do Ostravy se sjede na dvě stovky hudebníků. Podílet se budou na 10. bienále festivalu klasické hudby Ostravské dny.

Berlínský Pop-Kultur letos popáté

redakce 13.08.2019

Berlínský festival Pop-Kultur se vrací již popáté a znovu nabídne více než osmdesát nejrůznějších programových položek.

Na východe pes neskapal

redakce 12.08.2019

O lokálnych kapelách sa vedú žarty, že zo Skapal Pes Festu vedie cesta rovno na Pohodu.

Legendy i nové prostory na Lunchmeatu

redakce 11.08.2019

Lunchmeat Festival představuje další jména z letošního hlavního programu. Tři prestižní světové premiéry i nové prostory.

Marienbad Film Festival navštíví Eduardo Williams, Nahuel Pérez Biscayart i Bence Fliegauf

redakce 10.08.2019

Mariánskolázeňský spolek Švihák spojil opět síly s hudebním magazínem Full Moon a společně se postarají o doprovodný program.