Zprávy / Festivalové

Nový open-air v Tachově: Slap Fest

Nový open-air v Tachově: Slap Fest

redakce | Zprávy / Festivalové | 12.06.2017

Nový hudební open-air festival v Tachově? Slap Fest 2017 ve své prvním ročníku přivítá Esazlesa. Po téměř tříleté pauze jsou zpět, aktuálně s novou desku Společnost psů, která byla slavnostně pokřtěna jiř v únoru v Divadle Pod lampou. Rakovnickou čtveřici Manon Meurt, ve složení Káťa Elznicová (zpěv), Vojta Pejša (kytara), Jana Karlíková (basa) a Jirka Bendl (bicí), považují pořadatelé za největší hudební objev poslední doby a absolutní špičku současné české alternativní scény. To dokazují jak na půdě velkých festivalů u nás (Colours of Ostrava, Beseda u Bigbítu, Psych Tent na Fluff festu), tak i v zahraničí (festival Pohoda na Slovensku, festival Banát v Rumunsku).


"Se sklopenou hlavou sledujeme včerejší západ slunce… když na ten dnešní nemáme čas… s nákupním seznamem v hlavách kupujeme revoltu... která je stejně falešná jako náš stín," píší Toufar na svém Bandcampu. Organizátoři vybírají kapely, které milují a Kannout jsou jejich srdcová záležitost. "Čtveřici z Jihlavy a okolí jsme už v Tachově mohli vidět/slyšet. Podmanivá hudba plná emocí, hluboké texty k zamyšlení, ženský vokál a scream, dokonalost." První desku s názvem Samoty si můžete poslechnout na internetu, druhá s názvem Poslední Iris pomalu rozkvétá.


O Please the Trees pořadatelé hodně stáli a ...povedlo se. Tříčlenná skupina v čele s Václavem Havelkou předloni vydala svou poslední, v pořadí čtvrtou desku s názvem CARP. Za tuto nahrávku, která vznikla během jejich zámořského turné v Detroitu, se stali vítězem ceny české hudební kritiky Apollo 2015. Za předchozí desku A Forest Affair získali Please the Trees cenu Anděl v kategorii Alternativa. Při jejich vystoupení se nedá dělat nic jiného než fascinovaně poslouchat a nechat se unášet psychedelickým zvukem a podmanivými melodiemi. Koncert se tak stává doslova rituálním obřadem. Mezi dalšími potvrzenými jmény jsou ještě Libido Challenge, Grosswell a Zmar.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Přehlídka MaMA Festival and Convention se blíží

redakce 26.09.2021

Na festivale a konferenci MaMa se každoročně potkává více než šest tisíc hudebních profesionálů a je tak největším setkáním podobného druhu ve Francii.

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace