Zprávy / Festivalové

Nový open-air v Tachově: Slap Fest

Nový open-air v Tachově: Slap Fest

redakce | Zprávy / Festivalové | 12.06.2017

Nový hudební open-air festival v Tachově? Slap Fest 2017 ve své prvním ročníku přivítá Esazlesa. Po téměř tříleté pauze jsou zpět, aktuálně s novou desku Společnost psů, která byla slavnostně pokřtěna jiř v únoru v Divadle Pod lampou. Rakovnickou čtveřici Manon Meurt, ve složení Káťa Elznicová (zpěv), Vojta Pejša (kytara), Jana Karlíková (basa) a Jirka Bendl (bicí), považují pořadatelé za největší hudební objev poslední doby a absolutní špičku současné české alternativní scény. To dokazují jak na půdě velkých festivalů u nás (Colours of Ostrava, Beseda u Bigbítu, Psych Tent na Fluff festu), tak i v zahraničí (festival Pohoda na Slovensku, festival Banát v Rumunsku).


"Se sklopenou hlavou sledujeme včerejší západ slunce… když na ten dnešní nemáme čas… s nákupním seznamem v hlavách kupujeme revoltu... která je stejně falešná jako náš stín," píší Toufar na svém Bandcampu. Organizátoři vybírají kapely, které milují a Kannout jsou jejich srdcová záležitost. "Čtveřici z Jihlavy a okolí jsme už v Tachově mohli vidět/slyšet. Podmanivá hudba plná emocí, hluboké texty k zamyšlení, ženský vokál a scream, dokonalost." První desku s názvem Samoty si můžete poslechnout na internetu, druhá s názvem Poslední Iris pomalu rozkvétá.


O Please the Trees pořadatelé hodně stáli a ...povedlo se. Tříčlenná skupina v čele s Václavem Havelkou předloni vydala svou poslední, v pořadí čtvrtou desku s názvem CARP. Za tuto nahrávku, která vznikla během jejich zámořského turné v Detroitu, se stali vítězem ceny české hudební kritiky Apollo 2015. Za předchozí desku A Forest Affair získali Please the Trees cenu Anděl v kategorii Alternativa. Při jejich vystoupení se nedá dělat nic jiného než fascinovaně poslouchat a nechat se unášet psychedelickým zvukem a podmanivými melodiemi. Koncert se tak stává doslova rituálním obřadem. Mezi dalšími potvrzenými jmény jsou ještě Libido Challenge, Grosswell a Zmar.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

První detaily dalšího ročníku festivalu Elevate odhaleny

redakce 07.12.2019

Je klima největší zkouškou lidstva? Není největším nepřítelem lidstva člověk? Tak široké spektrum otázek bude pokládat festival Elevate.

Twenty One Pilots první hvězdou Colours of Ostrava 2020

redakce 06.12.2019

S přirozenou originalitou a nestíhatelnou rychlostí střídají elektropop, reggae, hip hop, drum & bass, punk nebo hymnické klavírní balady.

Still Corners přivezou na Metronome Prague zasněný pop

redakce 05.12.2019

Po nedávno oznámených Underworld jsou Still Corners dalším zajímavým jménem nadcházejícího ročníku, rozšiřujícím stylový záběr celé akce.

Performance Forbidden v Klášteře Sv. Anežky

redakce 04.12.2019

Cílem projektu není apriori šokovat, nýbrž experimentovat s konceptem slova "zákaz" a podívat se na něj z více úhlů.

Underworld headlinerem festivalu Nowa Muzyka

redakce 03.12.2019

Headlinerem patnáctého pokračování katovického festivalu Tauron Nowa Muzyka bude kultovní britské taneční duo Underworld.

PAF Olomouc začíná už za pár dní

redakce 02.12.2019

Audiovizuální performance v husitském kostele, klubová noc v bunkru, představení pro jednoho diváka a desítky dalších projektů.

Prague Summer Festival neskrývá ambice

redakce 02.12.2019

Prvními ohlášenými jmény nového festivalu jsou britská metalcorová formace Bring Me the Horizon a rockeři Foreigner.

Squarepusher a další na CTM 2020

redakce 27.11.2019

Letošní ročník progresivního berlínského fetivalu CTM nabídne jména jako Squarepusher, Dan Deacon nebo Andrea Belfi.

Struny podzimu přinesly výjimečné hudební zážitky

redakce 21.11.2019

Struny podzimu přinesly výjimečné hudební zážitky od unikátního Recitálu Jiřího Suchého přes klasiku, soudobou hudbu a jazz až po hip-hopovou party.

Na Metronome Prague 2020 přijedou s novou deskou Underworld

redakce 20.11.2019

„Bude to neopakovatelná a největší show, jakou jsme kdy předvedli,“ říká skupina.