Zprávy / Pozvánky

Nový singl Black Holes

Nový singl Black Holes

redakce | Zprávy / Pozvánky | 21.09.2021

S novým zvukem se vrací pražská rocková dvojice Black Holes. Kateřina Nikola a Martin Beneš o sobě dali poprvé více vědět v roce 2019 deskou No Silver Lining.

Ta v produkci Ronyho Janečka (John Wolfhooker) sázela čistě na kombinaci úderných bicích s nekompromisním zvukem basové kytary. Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element, který zasadil jejich písničky do nového, nevyzpytatelnějšího prostoru. Elektronika ovšem nedominuje - syrovost, hutnost i přímočarost, které se postupně staly trademarkem dua, zůstávají. První videosingl, Not Far Away, stejně jako celou chystanou desku, natočili v ústeckém Tajném Studiu.

Nový zvuk se samozřejmě promítne i do živého hraní, kde bude kapela využívat samplů a podkladů. První možnost slyšet Black Holes v této nové podobě bude 16. září v Brněnské Melodce. O den později pak 17. září v Praze v Café V lese, kde Black Holes předkočí mladší kolegové z labelu Yannick South – ústečtí Demowave.

Info

Black Holes
Fb kapely

foto © Adéla Jalovecká

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Dirty Old Dogs pokřtí album

redakce 27.10.2021

Ústřednímu tématu koncepčního alba o očistě ohněm a zániku zůstává kapela věrná i při produkci koncertu. Křest u bývalé šibenice v areálu pevnosti Fort Galgenberg.

Nichi Mlebom, OvO a další v Underdogs'

redakce 26.10.2021

Julian Werl aka Nichi Mlebom je rakouský multiinstrumentalista, producent a písničkář, který našel druhý domov na brněnské alternativní scéně.

První narozeniny kolektivu Ciocia Czesia

redakce 25.10.2021

Peníze vybrané na této benefiční akci budou použity na podporu osob v tíživé finanční situaci, které jsou nuceny přijet do České republiky na interrupci.

Label Xion zve do Puncta

redakce 25.10.2021

V Puncte bude Hydropsyche doprevádzaný vizuálom od Petry Hermanovej, ktorá využíva kombináciu ručne kreslenej a digitálnej animácie.

Hudebně-diskuzní Hluk #2

redakce 22.10.2021

Druhý poslechově-diskusní večer Hluk chystá live sety Stanislava Abraháma, mʊdʌki a Simona Whethama.

Kopřivnický koncertní trojboj

redakce 21.10.2021

Kopřivnický koncertní trojboj představí tři místní kapely, které v posledních dvou letech díky covidu doma nekoncertovali.

JAF 34 vydává klip a pokřtí desku

redakce 19.10.2021

Křest alba Empty znamená i jeho první a poslední živé provedení. Ve Fuchsu2 vystoupí i mnoho dalších umělců a skupin.

Joseph Nechvatal představí v Brně svou tvorbu

redakce 19.10.2021

Prezentace autora pro Vašulka Kitchen Brno je nazvaná podle poslední umělcovy knihy Immersion Into Noise.

The Crimson Marathon v Brně i v Praze

redakce 19.10.2021

V průběhu večera se představí jednotliví členové King Crimson, a to jak v hudbě této skupiny, tak i se svými vlastními projekty.

Old Time Relijun dorazí na Sedmičku

redakce 18.10.2021

Zvuk OTR postavený na výrazné rytmice a zběsilých pěveckých vstupech jejich frontmana se ale podepsal i do výrazu generačně mladších postpunkových kapel.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace