Zprávy / Festivalové

Nowa Muzyka chystá německé tanečky i britský hip-hop

Nowa Muzyka chystá německé tanečky i britský hip-hop

redakce | Zprávy / Festivalové | 29.05.2015

Je tu výčet dalších zajímavých interpretů, kteří si během posledního srpnového víkendu udělají cestu do Katovic a vystoupí na jubilejním desátém ročníku Tauron Nowa Muzyka Festivalu. Můžete čekat silné zastoupení německé taneční scény, britského hip-hopu a celou řadu polských tvůrců, vše sloučené pod jednou jedinou hlavičkou - Red Bull Music Academy. Bude DJ Koze a Robag Wruhme, zástupci Kompakt Records a Pampa, živelné bass duo Adrian Sherwood & Pinch, Ty z Tru Thoughts a energický nováček Alo Wala.

Domácí Polsko pak zastoupí Rysy, We Draw A, Małe Miasta, Klaves, Naphta and Daniel Drumz & Mr Krime Collaboration. Všichni výše uvedení umělci vystoupí na Red Bull Music Academy Stage a připojí se k již předem oznámenému line-upu.


Ben Chijioke alias Ty patří mezi přední osobnosti UK rapu a mnozí jeho tvorbu označují jako veselou a uklidňující. Poslední čas spolupracoval s tak respektovanými jmény jako Damon Albarn, Fela Kuti, De La Soul a Estelle. Co mají společného Sven Väth, Werner Herzog a Oceana? Die Vögel! Německé duo Jakobus Durstewitz a Mense Reents během živých setů stahuje syntezátory na minimum a naopak využívá nástroje v taneční hudbě nezvyklé - trubky, pozouny, kytary, chrastítka nebo flétny. Po úspěchu se jmény jako Kamp! či Rebeka vsází label Brennnessel na další talenty polské elektronické scény - We Draw A. Na festivalu představí svou verzi Underworld soundu.


Polské Rysy jsou taky duo, které se navíc snaží etablovat silný ženský vokál do elektronické hudby. Debutovou desku chystají již během června. To Daniel Drumz & Mr. Krime už patří mezi klasiky místní taneční scény. DJové, producenti, kteří bezezbytku propadli kouzlu turntablismu, představí své album Untold Stories. Další duo Małe Miasta kombinuje r&b, hip-hop a elektroniku s trochou písničkářství. Střet dvou světů na jednom pódiu. Dj Koze, jeden z hlavních zástupců Kompakt Records, začal svou hudební kariéru v polovině 90. let a ke svým hiphopovým kořenům přidává i trochu techna a house. Jeho poslední album Amygdala vyšlo v roce 2013.

V letošním line-upu najdete i dvojici Sherwood & Pinch. Na jedné straně Adrian Sherwood, britská hudební legenda zodpovědná za podporu jamajského soundu v UK, na druhé Pinch, mladý dubstep producent. A chybět nebude ani mladý divočák Alo Wala, který zpívá, trochu rapuje a reprezentuje tzv. italo gangsta rap. Čiště telegraficky, mezi poslední ohlášená jména patří Naphta, HV/NOON a Robag Wruhme.

Info

Tauron Nowa Muzyka Festival 2015
20. - 23. 8. 2015
Nowe Muzeum Śląskie, Polsko

www.facebook.com/events/367905703386709
www.facebook.com/NowaMuzyka
www.festiwalnowamuzyka.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Začíná Lunchmeat Festival

redakce 27.09.2021

Mezinárodní akce věnovaná aktuální nezávislé elektronické hudbě a digitálnímu umění se koná tento týden ve čtyřech lokacích po celé Praze.

Přehlídka MaMA Festival and Convention se blíží

redakce 26.09.2021

Na festivale a konferenci MaMa se každoročně potkává více než šest tisíc hudebních profesionálů a je tak největším setkáním podobného druhu ve Francii.

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace