Zprávy / Festivalové

Nowa Muzyka chystá německé tanečky i britský hip-hop

Nowa Muzyka chystá německé tanečky i britský hip-hop

redakce | Zprávy / Festivalové | 29.05.2015

Je tu výčet dalších zajímavých interpretů, kteří si během posledního srpnového víkendu udělají cestu do Katovic a vystoupí na jubilejním desátém ročníku Tauron Nowa Muzyka Festivalu. Můžete čekat silné zastoupení německé taneční scény, britského hip-hopu a celou řadu polských tvůrců, vše sloučené pod jednou jedinou hlavičkou - Red Bull Music Academy. Bude DJ Koze a Robag Wruhme, zástupci Kompakt Records a Pampa, živelné bass duo Adrian Sherwood & Pinch, Ty z Tru Thoughts a energický nováček Alo Wala.

Domácí Polsko pak zastoupí Rysy, We Draw A, Małe Miasta, Klaves, Naphta and Daniel Drumz & Mr Krime Collaboration. Všichni výše uvedení umělci vystoupí na Red Bull Music Academy Stage a připojí se k již předem oznámenému line-upu.


Ben Chijioke alias Ty patří mezi přední osobnosti UK rapu a mnozí jeho tvorbu označují jako veselou a uklidňující. Poslední čas spolupracoval s tak respektovanými jmény jako Damon Albarn, Fela Kuti, De La Soul a Estelle. Co mají společného Sven Väth, Werner Herzog a Oceana? Die Vögel! Německé duo Jakobus Durstewitz a Mense Reents během živých setů stahuje syntezátory na minimum a naopak využívá nástroje v taneční hudbě nezvyklé - trubky, pozouny, kytary, chrastítka nebo flétny. Po úspěchu se jmény jako Kamp! či Rebeka vsází label Brennnessel na další talenty polské elektronické scény - We Draw A. Na festivalu představí svou verzi Underworld soundu.


Polské Rysy jsou taky duo, které se navíc snaží etablovat silný ženský vokál do elektronické hudby. Debutovou desku chystají již během června. To Daniel Drumz & Mr. Krime už patří mezi klasiky místní taneční scény. DJové, producenti, kteří bezezbytku propadli kouzlu turntablismu, představí své album Untold Stories. Další duo Małe Miasta kombinuje r&b, hip-hop a elektroniku s trochou písničkářství. Střet dvou světů na jednom pódiu. Dj Koze, jeden z hlavních zástupců Kompakt Records, začal svou hudební kariéru v polovině 90. let a ke svým hiphopovým kořenům přidává i trochu techna a house. Jeho poslední album Amygdala vyšlo v roce 2013.

V letošním line-upu najdete i dvojici Sherwood & Pinch. Na jedné straně Adrian Sherwood, britská hudební legenda zodpovědná za podporu jamajského soundu v UK, na druhé Pinch, mladý dubstep producent. A chybět nebude ani mladý divočák Alo Wala, který zpívá, trochu rapuje a reprezentuje tzv. italo gangsta rap. Čiště telegraficky, mezi poslední ohlášená jména patří Naphta, HV/NOON a Robag Wruhme.

Info

Tauron Nowa Muzyka Festival 2015
20. - 23. 8. 2015
Nowe Muzeum Śląskie, Polsko

www.facebook.com/events/367905703386709
www.facebook.com/NowaMuzyka
www.festiwalnowamuzyka.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Colour Meeting 2020 ohlašuje první jména

redakce 25.02.2020

Lenka Dusilová, Čavalenky, Cacao Mental a několik domácích all-star kapel se chystá na další ročník festivalu Colour Meeting.

Elevate Moon 2020

redakce 19.02.2020

Už první březnový týden přivítá šestnáctý ročník festivalu Elevate v rakouském Štýrském Hradci letošní návštěvníky.

Prvních osmdesát jmen pro Sziget

redakce 15.02.2020

Sziget byl vždy návštěvníky festivalů obdivovaný a vyhledávaný pro svoji širokou škálu hudebních stylů.

Nová jména pro Tauron Nowa Muzyka

redakce 14.02.2020

Na 15. ročník Tauron Nowa Muzyka dorazí izraelské duo Red Axes, fanoušky techna potěší italský DJ a producent Donato Dozzy.

Na JazzFestBrno přijede trumpetista Mathias Eick

redakce 13.02.2020

Čerstvý čtyřicátník se ze severské scény vymyká především svými atmosférickými melodiemi, v nichž se melancholii spíše vyhýbá.

Bazaar Festival 2020 odhalil program

redakce 11.02.2020

Bazaar jako místo hlučných debat a dialogu. Bazaar jako místo výměn a ne nákupů. Bazaar jako neřízené tržiště myšlenek, nápadů, barev a vůní z nejrůznějších koutů Evropy.

Festival Spectaculare odhaluje letošní program

redakce 08.02.2020

O’Halloran a Wiltzie společně vytvářejí barevně repetitivní, minimalistické a přitom velice živé hudební struktury na poli ambientu a vážné hudby.

Donaufestival odhalil letošní program

redakce 06.02.2020

Donaufestival 2020 prozkoumá mnohovrstevnaté vztahy mezi člověkem a strojem. Zahrají Swans, Ghostpoet nebo Sophie.

Brutal Assault hlásí legendu Mercyful Fate

redakce 05.02.2020

Po více než 40 let od vzniku a 20 let od posledního regulérní koncertní aktivity přijedou Mercyful Fate na Brutal Assault.

Festival Pop Messe přiveze Modeselektor i Algiers

redakce 04.02.2020

Nový hudební festival Pop Messe přiveze do Brna Modeselektor, Algiers, Acid Arab, Tommyho Cashe, Kokoko! a mnoho dalších.