Zprávy / Festivalové

Nowa Muzyka chystá německé tanečky i britský hip-hop

Nowa Muzyka chystá německé tanečky i britský hip-hop

redakce | Zprávy / Festivalové | 29.05.2015

Je tu výčet dalších zajímavých interpretů, kteří si během posledního srpnového víkendu udělají cestu do Katovic a vystoupí na jubilejním desátém ročníku Tauron Nowa Muzyka Festivalu. Můžete čekat silné zastoupení německé taneční scény, britského hip-hopu a celou řadu polských tvůrců, vše sloučené pod jednou jedinou hlavičkou - Red Bull Music Academy. Bude DJ Koze a Robag Wruhme, zástupci Kompakt Records a Pampa, živelné bass duo Adrian Sherwood & Pinch, Ty z Tru Thoughts a energický nováček Alo Wala.

Domácí Polsko pak zastoupí Rysy, We Draw A, Małe Miasta, Klaves, Naphta and Daniel Drumz & Mr Krime Collaboration. Všichni výše uvedení umělci vystoupí na Red Bull Music Academy Stage a připojí se k již předem oznámenému line-upu.


Ben Chijioke alias Ty patří mezi přední osobnosti UK rapu a mnozí jeho tvorbu označují jako veselou a uklidňující. Poslední čas spolupracoval s tak respektovanými jmény jako Damon Albarn, Fela Kuti, De La Soul a Estelle. Co mají společného Sven Väth, Werner Herzog a Oceana? Die Vögel! Německé duo Jakobus Durstewitz a Mense Reents během živých setů stahuje syntezátory na minimum a naopak využívá nástroje v taneční hudbě nezvyklé - trubky, pozouny, kytary, chrastítka nebo flétny. Po úspěchu se jmény jako Kamp! či Rebeka vsází label Brennnessel na další talenty polské elektronické scény - We Draw A. Na festivalu představí svou verzi Underworld soundu.


Polské Rysy jsou taky duo, které se navíc snaží etablovat silný ženský vokál do elektronické hudby. Debutovou desku chystají již během června. To Daniel Drumz & Mr. Krime už patří mezi klasiky místní taneční scény. DJové, producenti, kteří bezezbytku propadli kouzlu turntablismu, představí své album Untold Stories. Další duo Małe Miasta kombinuje r&b, hip-hop a elektroniku s trochou písničkářství. Střet dvou světů na jednom pódiu. Dj Koze, jeden z hlavních zástupců Kompakt Records, začal svou hudební kariéru v polovině 90. let a ke svým hiphopovým kořenům přidává i trochu techna a house. Jeho poslední album Amygdala vyšlo v roce 2013.

V letošním line-upu najdete i dvojici Sherwood & Pinch. Na jedné straně Adrian Sherwood, britská hudební legenda zodpovědná za podporu jamajského soundu v UK, na druhé Pinch, mladý dubstep producent. A chybět nebude ani mladý divočák Alo Wala, který zpívá, trochu rapuje a reprezentuje tzv. italo gangsta rap. Čiště telegraficky, mezi poslední ohlášená jména patří Naphta, HV/NOON a Robag Wruhme.

Info

Tauron Nowa Muzyka Festival 2015
20. - 23. 8. 2015
Nowe Muzeum Śląskie, Polsko

www.facebook.com/events/367905703386709
www.facebook.com/NowaMuzyka
www.festiwalnowamuzyka.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

ProtimluvFest zve na cestu

redakce 12.10.2019

Tématem letošního ročníku ProtimluvFestu bude cesta ve všech možných podobách.

Dalších 44 jmen pro ESNS 2020

redakce 11.10.2019

V čele druhé vlny jmen potvrzených pro Eurosonic Noorderslag jsou ukrajinská raperka Alyona Alyona a temné duo Skynd.

Tata Bojs na Metronome Festivalu probudí Křižíkovu fontánu

redakce 10.10.2019

Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu.

Konkurz kapel na Hradecký slunovrat 2020

redakce 10.10.2019

Welcome scéna objevuje začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry, nabízí jim možnost vystoupení na renomovaném festivalu.

Možnosti zvuku: Sonic Territories

redakce 09.10.2019

Vídeňská městská část Seestadt zažije poslední říjnový víkend festival soundartu a experimentální elektroniky.

Signal Festival láká na doprovodný program

redakce 09.10.2019

Signal Festival si kromě téměř dvaceti instalací od českých a zahraničních autorů připravil i bohatý doprovodný program.

Mezipatra představují industry program

redakce 07.10.2019

Mezipatra poprvé představí program zaměřený na filmový průmysl. Přijede spolutvůrce seriálu Transparent a mnozí další.

Lunchmeat Moon 2019

redakce 30.09.2019

Místo abychom vypisovali úctyhodný seznam tuzemských i mezinárodních jmen, pojďme si některá z nich poslechnout. Selekci si vzala na starost Kateřina Cumin.

Jazz Goes to Town už za dva týdny

redakce 27.09.2019

Hudebníci ze čtyř kontinentů a dvaceti zemí světa. Tuzemské hvězdy i české premiéry zahraničních umělců. Jazz jde městem.

Mezipatra se hýbou v proudu změn

redakce 27.09.2019

Dvacátý ročník Queer festivalu Mezipatra se bude konat v Praze. Poté se přesouvá do Brna, následují i ozvěny v regionech.