Zprávy

Nylon Jail vydávají čtvrtý video singl

Nylon Jail vydávají čtvrtý video singl

redakce | Zprávy | 08.11.2017

Kapela, která zazářila na české scéně v letech 2012-2014, se po dvou letech vrací s video singly uvádějícími nové album, které vyjde na jaře 2018. Ve stejnou dobu začnou Nylon Jail znovu živě vystupovat.

Když před dvěma lety oznámili Nylon Jail ukončení činnosti v den očekávaného koncertu, nic nenasvědčovalo dalšímu pokračování slibně se rozvíjejícího projektu. Nyní je zřejmé, že šlo spíše o uspávající úder na spodní čelist. Z něj se po dvou letech plně zotavili a vstupují zpět na scénu v plné síle formou postupně vydávaných video singlů. Aktuální Man On The Dark Chair je již čtvrtým v řadě.


Skladby průběžně natáčí ve spolupráci s producenty Ondřejem Ježkem a Petrem Mlynářem, jež se podíleli již na skvěle přijatém debutu My Heart Soars Like A Hawk (2013). Nylon Jail za něj získali hudební cenu Vinyla v kategorii Objev roku a vysloužili si nominaci na žánrového Anděla. V tomtéž roce byli za své energické koncerty nominováni v anketě Žebřík. Takto výrazným vstupem do hudebních vod se kapela nejen usadila na předních pozicích české nezávislé scény, ale současně byla vystavena silnému tlaku, který přivodil na konci května 2015 knock out.

Info

www.nylonjail.org

foto © Marcel Skýba

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bratislavské intermezzo Hradeb Samoty

redakce 02.07.2020

Bude sa jednať o špeciálny event, či už z pohľadu jeho realizácie v kluboch a nie na pamiatke, ako aj dramaturgiou.

Shotgun Festival ohlašuje první jména

redakce 02.07.2020

Po několika měsících nejistoty se však blýsklo na lepší časy a pokud se situace nezmění, brány festivalu se na konci léta opět otevřou.

Irská postpunková střela Fontaines D.C. poprvé v Praze

redakce 01.07.2020

Novinka nabízí stejně syrové a ostré texty, plné deziluze mladé generace čelící osobním i globálním problémům dospělého světa jako romanticky pochroumaný debut.

Pohoda in the Air

redakce 01.07.2020

Kronos Quartet, Marina Satti & Fonés, Donny Benét, Liraz, Shht, Bazzookas, Space Lady a další na Pohoda in the Air.

Další várka Full Moon Coffee z Etiopie

redakce 30.06.2020

Zůstáváme v Africe. Plnější káva Bookisa z odrůd Gibirinna & Serto má šťavnaté tělo a výrazné tóny borůvek, banánů a javorového sirupu.

Recalling Terabytes jako kolab Nano vjs a Early Millenial

redakce 30.06.2020

Slovenský producent Stroon má životní formu, Nano vjs zase slaví deset let. Společné udělali klip.

Billy Barman sa vracajú na pódiá

redakce 30.06.2020

Nosiče Zlatý vek sú hotové a Billy Barman ich nakoniec pokrstia koncertom skôr, ako sami predpokladali.

Sing Sing Revolution Vol​.​1

redakce 29.06.2020

Iniciátorem celého projektu je Igor Bruso (Deaths), který se na podzim loňského roku usídlil ve zkušebně svých přátel z kapely Dukla.

Palma a Něco Něco v Underdogs'

redakce 29.06.2020

Palma boří písničkářský mýtus o kytarovém či klávesovém doprovodu a svůj hlas balí do elektropopového hávu, ovšem bez zbytečných extravagancí.

Nový termín pro Kvelertak

redakce 29.06.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru byli organizátoři nuceni zrušit termín koncertu skupiny Kvelertak a nyní zveřejňují nové datum konání.