Zprávy / Offtopic-Novinky

Eno o hudbě pro kojence, technologii i popularitě, jíž se umělci bojí

Eno o hudbě pro kojence, technologii i popularitě, jíž se umělci bojí

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 26.05.2013

Red Bull Music Academy v New Yorku už je ve druhé polovině. Na globální hudební workshop, který spojuje mladé talenty s hvězdami a legendami současné hudební scény napříč všemi žánry, dorazili další hudebníci. Pojďme si projít okamžiky, které Velkým jablkem v první části Akadmie rezonovaly nejvíce.

Zásadní událostí newyorské klubové scény byl střet čtyř hudebních směrů v jeden večer, který nesl název Red Bull Music Academy Culture Clash. Čtyři party hudebních bojovníků se střetly na čtyřech pódií v souboji rytmu a beatů, a fanoušci v kotli hodnotili jejich hudební kreativitu svými decibely. A kdo že to bojoval? Just Blaze a Young Guru, tvůrci největších hitů pro Jay-Z, DJové reggae/dancehallové Federation Sound, tropical bass kolektiv Que Bajo?! a do čtveřice Trouble & Bass posse, kteří nakonec díky hutné dávce klubových hitů vykotlili fanoušky do takové míry, že málem spadl celý klub a zaslouženě brali vítězství.

Nile Rodgers, Tony Visconti, Ken Scott, Erykah Badu, Brian Eno... // Součástí Akademie jsou i přednášky s osobnostmi hudební scény, které jsou vedeny formou rozhovorů. Producent Brian Eno, který spolupracoval mj. s Davidem Bowiem, U2, Talking Heads nebo Coldplay, se rozpovídal o hudbě pro novorozeňata, technologii i popularitě, které se někteří umělci bojí. V New Yorku rovněž otevřel výstavu 77 Million Paintings.

Premiéru si odbyl krátký dokument Too Old to Be New, Too New to Be Classic o kultovním hudebním vydavatelství DFA Records. Ve filmu uvidíte Jamese Murphyho, LCD Soundsystem, The Rapture, Holy Ghost!, YACHT a mnoho dalších, jejichž muzika ovlivnila celé generace dopředu.

Red Bull Music Academy tradičně nabízí vybraným účastníkům z celého světa zázemí pro tvorbu, inovaci a vzájemnou hudební inspiraci. Pod vedením lektorů jako například Flying Lotus probíhaly v New Yorku energické studiové sessions v devíti studiích v Chelsea. Všechny nahrané tracky budou během roku vydány v jedné kompilaci. Zatím si můžete poslechnout zde, co vzniklo na minulé Akademii v Madridu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Pozdní skladby Mortona Feldmana v knize

redakce 25.09.2019

V Nakladatelství AMU právě vychází monografie věnovaná pozdní tvorbě vlivného hudebního skladatele Mortona Feldmana.

Podpořte kampaň na podporu vydání souborného díla Mariána Vargy

redakce 14.06.2019

Už přes rok na tomto projektu pracuje skupina nadšenců. Hudební veřejnost získá silný artefakt jak obsahem, tak i formou.

Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy

redakce 08.06.2019

Ve dvaceti kapitolách se čtenář seznámí s velmi osobními příběhy lidí, kteří se při své zájmové nebo profesní činnosti dotýkají i oblasti erotiky.

Zaplňte společně Prostor39

redakce 26.02.2019

Před rokem se pustili do oživování prázdného domu v samém srdci Žižkova a teď potřebují pomoc zaplnit ho potřebným vybavením.

Olga Sommerová točí o Jiřím Suchém

redakce 21.02.2019

Nyní své portfolium rozšíří také o životní cestu skvělého muže talentovaného v mnoha profesích, jímž je legendární Jiří Suchý.

Velké ženy z malé země na Hithitu

redakce 14.02.2019

První kniha o slavných Češkách představující příběhy žen, které svým průkopnictvím a odvahou vybočily z davu i zvyklostí...

Do kin míří thriller Všichni to vědí

redakce 03.02.2019

Penélope Cruz a Javier Bardem jako milenci, mezi kterými to nepřestalo jiskřit. Thriller Všichni to vědí vstupuje do kin.

Ostrov hudby ve filmovém dokumentu

redakce 25.01.2019

Projekt Ostrov hudby završuje svou trilogii kompilací ambiciózním dokumentem o aktuální slovenské hudební scéně.

Soutěž remixů s Autumnist

redakce 31.12.2018

Po vydání třetí studiové desky False Beacon přichází Autumnist se soutěží o vytvoření remixu kterékoli skladby z alba.

The Ills nahrávají vánoční koledy

redakce 19.12.2018

The Ills si pro fanoušky připravili netradiční dárek. Ke každému koupenému digitálnímu albu jedna osobní vánoční koleda.