Zprávy

Oživený Hollar bude otevírat a vydá i publikaci

Oživený Hollar bude otevírat a vydá i publikaci

redakce | Zprávy | 27.09.2014

Studenti mediálních oborů na Fakultě sociálních věd připravili publikaci, na níž se podíleli jak oni, tak vyučující. „Nechtěli jsme udělat další z řady školních časopisů, šlo nám o to, vydat u příležitosti otevření nového studentského prostoru spíše něco jako tištěný suvenýr, který částečně reflektuje naše úsilí o změnu,“ říká jeden z editorů publikace, která bude 1. října pokřtěna právě v budově Fakulty sociálních věd UK.

K textům studenti přizvali vyučující, spolužáky nebo absolventy z Katedry žurnalistiky a mediálních studií FSV. „Jedním z našich vzácných úlovků je rozhovor s přední americkou akademičkou Doris Rusch, jehož autorem je náš pedagog a odborník na nová média Jaroslav Švelch,“ přibližují studenti. Na 82 stranách čeká na čtenáře i rozhovor s Reyem Korantengem, sémiotická analýza obalu desky Supercrooo nebo tajemná zpověď dělníka informací z nejmenovaného českého zpravodajského serveru. Tři různé obálky vytvořili proděkan FSV UK Filip Láb, novinář Pavel Turek a editor Michal Nanoru.

Spojující linkou všech příspěvků je téma Změny, které studenti považují za velmi aktuální. „Nepředstíráme, že to téma není klišé. Ale v tuhle chvíli má svůj význam a stojíme si za tím, že změna na Hollar přichází. Publikace toho bude připomínkou,“ říkají a dodávají: „Možná se pohybujeme pořád na síti, ale neuniká nám, že print musí i nadále pěstovat svou vzácnost.“

Změnou mají studenti na mysli otevření nového studentského prostoru „Na Hollaru“ v budově Fakulty sociálních věd na Smetanově nábřeží. Je to vyvrcholení dvouleté iniciativy skupiny Oživme Hollar, která docílila přestavby nepoužívaných garáží na nový studentský prostor s kavárnou. Ke slavnostnímu otevření i křtu publikace dojde 1. října právě v těchto prostorech.


Publikace vyjde v omezeném nákladu 300 kusů ve třech různých obálkových provedeních. Cena za kus je 100 Kč. Výtisk je možné dopředu rezervovat na 300.nahollaru.cz.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Resistor Sound Sessions s The Atavists

redakce 24.09.2019

Mají za sebou desítky koncertů, dvě desky, nespočet festivalů, dvě ceny Anděla a teď už i Resistor Sound Session.

Festival Lunchmeat kompletuje program

redakce 24.09.2019

Během šesti nocí se představí 35 mezinárodních projektů, kombinujících progresivní elektronickou hudbu se světelnými show.

I fotografie má svůj svátek

redakce 24.09.2019

Fotoexpo představí to nejlepší ze současné fotografické tvorby, fotografické techniky a příslušenství, ale hlavně spoustu inspirace a zábavy.

Kanaďané Half Moon Run v Praze představí novou desku

redakce 24.09.2019

Třetí album Half Moon Run o síle přátelství, na které je spoleh, i když se vše kolem mění, vychází 1. listopadu.

Vrbaak zve na vernisáž projektu LO.VE!

redakce 23.09.2019

Vernisáž k výstavě fotografií k nové tanečně/pohybové inscenaci LO.VE!, která vzniká ve spolupráci Motion Hub a BuranTeatr.

Chris Dave na Strunách podzimu

redakce 23.09.2019

Na festival Struny podzimu se po sedmi letech od jeho objevu pro pražské publikum vrátí fenomenální bubeník Chris Dave.

Green Day dorazí na Rock for People

redakce 23.09.2019

Rock for People v příštím roce naplní přání fanoušků. Oznamují první hvězdu, kterou bude punk rocková legenda Green Day.

Simply Red oznamují turné a novou desku

redakce 23.09.2019

Krátce po oznámení, že nové album Blue Eyed Soul vyjde zkraje listopadu, Simply Red dnes odtajnili detaily chystaného turné.

6. ročník přehlídky Be2Can představí profil Fatiha Akina

redakce 23.09.2019

Letos v rámci sekce Be2Can Fokus dostane prostor tvorba německo-tureckého režiséra Fatiha Akina i jeho kontroverzní portréte sériového vraha ve snímku U Zlaté Rukavice.

Zvíře jménem Podzim má Psí sny

redakce 22.09.2019

Vydáním singlu Psí sny a křtem ohněm mnohohlavý orchestr Zvíře jménem Podzim zahajuje poslední rok svého života.