Zprávy / Nové desky

Objevy, návraty a živí Billy Barman

Objevy, návraty a živí Billy Barman

redakce | Zprávy / Nové desky | 17.07.2018

Billy Barman vydávajú svoj prvý živý album. Ide o záznam nevšedného spojenie kapely so speváčkami zo SĽUK-u, ktoré malo premiéru minulé leto na festivale Tatra Flowers a postupne nasledoval proces jarného turné až po krst spoločného "live" albumu Potichu na nedávno skončenom festivale Pohoda. Ako funguje folklór v spojení s indie popom? Celý album, ktorý je záznamom z koncertu v bratislavskej Starej Tržnici, nájdete v CD aj digitálnej forme.

Návrat Walter Schnitzelsson? WSCH sa pripomínajú veľmi pôsobivým klipom a pesničkou Short Story, ktorá sa ocitne na druhom pripravovanom albume Sugar kids won't stop screaming. V texte sa spieva "been there, done nothing". Čiže tak trochu ide o oslavu prirodzených flákačov, lebo z času na čas má každý z nás obdobie, kedy sa mu nič nechce, však?


Nová hudba od Darkness Positive. V piatok trinásteho vydali Slnko Records singel od progresívnej jazz-rockovej kapely z Martina – Darkness Positive. Vypočujte si ich singel Neviem, čo mi je a tešte sa na jesený album.

Info

Slnko Records
web vydavatele

Foto © Veronika Jambrichová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bare Escape na nové desce

redakce 29.07.2021

Tvůrčí energii kapely Bare Escape přetavenou do devíti skladeb nyní na vinylu vydá brněnské vydavatelství Kabinet Records.

La Banda de Contenedor mají fiestu

redakce 27.07.2021

Podobně, jako recykluje starý šrot na hudební nástroje, přistupuje i k žánrům: od popu přes elektronickou hudbu k psychedelii, od éterických vokálů k rapovým deklamacím.

Lenka Zbořilová (Billow) vydává u Z Tapes sólovku jako Ivy Z

redakce 23.07.2021

Debutovou desku s názvem Under a Red Moon, pt. 1 & pt. 2 vydává u slovenského labelu Z Tapes.

Iva Bittová Pro radost

redakce 23.07.2021

Iva Bittová přijala pozvání Folkových prázdnin v Náměšti nad Oslavou na vytvoření speciálního koncertu v rámci zmenšené verze festivalu v roce 2020.

Badfocus vydává soundtrack k filmu Laterny magiky

redakce 23.07.2021

Badfocus poprvé získal příležitost propojit své lyrické a atmosférické hudební vyjádření s obrazem.

Marcel Gidote’s Holy Crab debutují

redakce 21.07.2021

Novou osmitrackovou desku Marcel Gidote’s Holy Crab nahráli na chalupě, kde pravidelně nacházeli patřičný klid a navlhlou atmosféru.

Temná proměna Vellocet Roll

redakce 20.07.2021

Necelé dva týdny po uvedení singlu Wanderers of the Dark oznamuje pražská skupina Vellocet Roll nové album. Intenzivně psychedelická kolekce A Land Ridden by Darkness vychází 20. srpna u labelu…

Jonny Richter and the Hog Ranch debutuje

redakce 11.07.2021

Oficiální debut Jonnyho Richtera s nadhledem, ale i opravdovostí vyvádí za hranice komfortní zóny českého písničkářství.

Emil de Waal pluje na vlnách Vente

Barka Fabiánová 05.07.2021

Čtveřice muzikantů kolem bubeníka Emila de Waala zve na albu Vente na nostalgickou hudební plavbu.

Weltschmerzen vydáva album Kolektívu Ruiny

redakce 01.07.2021

Poslucháčom odhaľuje Silo krajinu freejazzových rytmov a kvílenia, zvukovo bohatých - aj keď minimalistických - komprovizácií na popredí spevu hmyzu a vtákov.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace