Zprávy / Festivalové

Obrfest finalizuje program s Coals a Role

Obrfest finalizuje program s Coals a Role

redakce | Zprávy / Festivalové | 03.06.2024

Zasněná cesta naskrz všechny zaprášené periferie Polska v podání Coals, kytarový pohled do očí dnešní reality společně s Role, rapově podaná každodennost pro milovníky beatniků, běhání a dobré kávy slovenských bardů Modré hory, a čerstvě Andělem ověnčení rockoví November 2nd dotvářejí kompletní hudební program letošního jubilejního ročníku brněnského Obrfestu. Ve dnech 14. a 15. června doplní v Obřanech již oznámenou sestavu v čele se Zrní, Ventolinem, P/\STí nebo čerstvou držitelkou ceny Apollo Annou Vaverkovou.

Teprve na konci března vydané album Sanatorium dovezou publiku v Obřanech Coals. Polské duo na něm rozvíjí svoji osobitou estetiku electro-popu vycházející z jejich rodného slezského kraje. Chlad, neklidné sny, ale taky radost z tance a samotné hudby. Jestli něco Coals rozhodně nechybí, tak je to hitovost a popová neodbytná houpavost. Novinku na okraj Brna přivezou i Role, kteří se s deskou POHLEDY vrací po dlouhých osmi letech. Indie-rockový minimalismus na půdorysu dvě kytary a bicí, lehce švejdíkovský zpěv a až terapeutický rozbor života v současném světě. Minimálně jedno jejich hluboko nořící se sezení by měl zažít každý.

Modré hory není snad ani třeba představovat, ostatně všichni tři chlapci Bene, Lyrik a Roland Kánik jsou všichni "čudne slávni". Hip hop s nadhledem, zápalem a hlavně s nezměrnou láskou ke kořenům celého žánru. A když slovenské trio potkáte před koncertem, ukažte jim, kde se v Brně pije výběrová káva. Sestavu programových novinek uzavírají kritiky široce přijímaní November 2nd. Jejich loňský eponymní hold americké rockové a bluesové škole jim vynesl Anděla za album roku a nominace na ceny Apollo. To že půjde o poctivů jízdu plnou kytarových riffů potvrzují November 2nd na klubových podiích s železnou pravidelností a snad jejich rockovou nálož ustojí i obřanská stage.

Pozadu během 10. ročníku nezůstává ale ani přednášková, literární a divadelní část festivalu. Na Obrfest si tak se svým audiovizuálním pořadem Gott. Československý příběh najde cestu hudební publicista Pavel Klusák. O stand-upovou vložku se postará Duo-docentky s příspěvkem Krtek a chlamydie aneb Jak obstát při sexuální výchově, a živák podcastu mladých a nadějných mužů Stárnoucí mileniálové. To vše doplní literární stage se jmény jako Mirka Ábelová, Bohdan Bláhovec, Ondřej Hrabal, Karel Škrabal, Vlado Šimek a desítka dalších zajímavých jmen současné literární scény. Projekt Science-on, dětská divadla nebo Hudební pokojík určený pro všechny, kteří chtějí nechat vydovádět a vytancovat své ratolesti. Polovina června slibuje krásný víkend zkrátka pro každého, kdo si do Obřan najde cestu, tak 14. a 15. června na viděnou!

Info

Obrfest
14. - 15. 6. 2024 Obřany, Brno
web

foto © Marccelo Gaska

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Na Folkových prázdninách Valeria Castro, Sona Jobarteh a další

redakce 15.07.2024

Vůbec poprvé do České republiky přijede zpěvačka Valeria Castro z Kanárských ostrovů, která loni zazářila na veletrhu Womex a získala nominaci na Latin Grammy.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

Festival Kukokli oživí chátrající kostel

redakce 08.07.2024

Kultura, kostel, klid, louka, genius loci – to je multižánrový festival Kukokli.

Let It Roll rozšiřuje shows

redakce 07.07.2024

Kromě těch hvězd žánru festival každoročně láká také na pompézní design pódií a velkolepé audiovizuální shows.

Sziget posiluje

redakce 03.07.2024

Kultovní popová senzace Kylie Minogue se přidává k headlinerům, stejně jako DJ a producent Fisher.

Festival n:ear v Banské Štiavnici

redakce 02.07.2024

Festival otvorí slovenský zvukový umelec a zakladateľ kultúrneho centra LOM Jonáš Gruska s performanciou Axis Mundi Sound Distribution System.

Randy Brecker a Rozhlasový Big Band Gustava Broma na JazzFestBrno

redakce 02.07.2024

Spojení hudebníka, který vedle desítky vlastních alb točil s Paulem Simonem, Lou Reedem, Joe Cockerem, Brucem Springsteenem nebo Ringo Starrem, a našeho předního big bandu.

Festival Fraj pozýva

redakce 01.07.2024

Na festivalových pódiách sa predstavia umelci ako Vojtik a Berlin Manson zo Slovenska, Bert & Friends a Parta vynikajících lidí z Českej republiky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace