Zprávy / Festivalové

Obscene Extreme již podvacáté

Obscene Extreme již podvacáté

redakce | Zprávy / Festivalové | 10.07.2018

Tam, kde po sobě šlapou lidé, s respektem. Na trutnovském Bojišti oslaví v termínu od 18. do 22. července své kulaté dvacetiny tradiční festival extrémní hudby Obscene Extreme, který se za dobu své existence stačil stát jednou ze zásadních domácích, potažmo i celosvětových akcí svého druhu. Obscene je nekompriomisní ve svém line-upu a vstřícný ke svým návštěvníkům.

V minulých letech, jako první tuzemská akce, úspěšně expandoval i za hranice státu a představil svou evropskou, americkou, australskou i asijskou odnož. Pódium bez bariér otevřené stage divingu, nejrůznější masky jako jedno ze základních specifik festivalu i děti, které na OEF samozřejmě patří. V úterý 17. července se již tradičně se můžete řádně aklimatizovat a připravit na pre-party. Letos poněkud netradičně s promítáním dokumentárního filmu Slave to the Grind. Projekce začne v 18:00 v klubu District1, který je hned vedle Music klubu Pasáž.


Středeční program bude kompletně patřit kapelám, které si zahrály na úplně prvním ročníku Obscene Extreme. V dalších dnech na vás čeká jediný možný headliner výročního festivalu, grindové legendy Napalm Death. Chybět nebudou ani zásadní holandská death/doom smečka Asphyx, francouzští řezníci Benighted, americká krvavá bruska Exhumed či zběsilý sludge crust švédských God Mother. Těšit se můžete také na pionýry gore grindu Haemorrhage, finské Rotten Sound, death metalové jistoty Suffocation nebo speciální promítání dokumentárního filmu o Nasum - Blasting shit to bits – The Final Show.

Info

Obscene Extreme 2018
18. - 22. 7. 2018
Trutnov (Na Bojišti)
fb událost

Foto © Kevin Estrada

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Bratislavské intermezzo Hradeb Samoty

redakce 02.07.2020

Bude sa jednať o špeciálny event, či už z pohľadu jeho realizácie v kluboch a nie na pamiatke, ako aj dramaturgiou.

Shotgun Festival ohlašuje první jména

redakce 02.07.2020

Po několika měsících nejistoty se však blýsklo na lepší časy a pokud se situace nezmění, brány festivalu se na konci léta opět otevřou.

Pohoda in the Air

redakce 01.07.2020

Kronos Quartet, Marina Satti & Fonés, Donny Benét, Liraz, Shht, Bazzookas, Space Lady a další na Pohoda in the Air.

Lunchmeat festival ohlašuje Roberta Henkeho nebo Lyru Pramuk

redakce 28.06.2020

Epidemie Covid-19 přepisuje plány hudebních festivalů po celé Evropě, Lunchmeat je naštěstí jedním z těch šťastných, kterých se rušení netýká.

Filmové léto s Marienbad Film Festivalem zpestří kulturní život

redakce 27.06.2020

Každou druhou sobotu tak nabídne divákům dvojici filmů, které doplní debata s pozvaným hostem. Festival vyvrcholí na konci srpna tradiční přehlídkou experimentálních filmů.

Rock for People oznamuje datum i první dvacítku potvrzených umělců

redakce 26.06.2020

Vystoupí s netrpělivostí očekávaní headlineři Green Day, které doprovodí rockeři Fall Out Boy a Weezer, svou účast znovu potvrdili The 1975.

Zahraniční legendy na Blues Alive

redakce 26.06.2020

Na diváky v Domě kultury čekají zahraniční legendy jako například přední představitel chicagského blues, vynikající slidekytarista Lil' Ed Williams.

Tématem letošního Respect Festivalu je "Female Power"

redakce 25.06.2020

Základní ideou bylo představit silné ženské osobnosti, bohužel některé z nich se nepodařilo přesunout na náhradní termín.

Festival Alternativa odhaluje eklektický program plný extrémních hudebních poloh

redakce 24.06.2020

Už dvacátý osmý ročník chystá festival Alternativa, který se odehraje o dvou listopadových víkendech v několika pražských prostorech.

Kulturní magazín Uni slaví a naděluje

redakce 24.06.2020

U úplných začátků Uni bylo pár lidí, kteří vydávali samizdatový fanzin „za dvě piva“...