Zprávy / Festivalové

Obscene Extreme již podvacáté

Obscene Extreme již podvacáté

redakce | Zprávy / Festivalové | 10.07.2018

Tam, kde po sobě šlapou lidé, s respektem. Na trutnovském Bojišti oslaví v termínu od 18. do 22. července své kulaté dvacetiny tradiční festival extrémní hudby Obscene Extreme, který se za dobu své existence stačil stát jednou ze zásadních domácích, potažmo i celosvětových akcí svého druhu. Obscene je nekompriomisní ve svém line-upu a vstřícný ke svým návštěvníkům.

V minulých letech, jako první tuzemská akce, úspěšně expandoval i za hranice státu a představil svou evropskou, americkou, australskou i asijskou odnož. Pódium bez bariér otevřené stage divingu, nejrůznější masky jako jedno ze základních specifik festivalu i děti, které na OEF samozřejmě patří. V úterý 17. července se již tradičně se můžete řádně aklimatizovat a připravit na pre-party. Letos poněkud netradičně s promítáním dokumentárního filmu Slave to the Grind. Projekce začne v 18:00 v klubu District1, který je hned vedle Music klubu Pasáž.


Středeční program bude kompletně patřit kapelám, které si zahrály na úplně prvním ročníku Obscene Extreme. V dalších dnech na vás čeká jediný možný headliner výročního festivalu, grindové legendy Napalm Death. Chybět nebudou ani zásadní holandská death/doom smečka Asphyx, francouzští řezníci Benighted, americká krvavá bruska Exhumed či zběsilý sludge crust švédských God Mother. Těšit se můžete také na pionýry gore grindu Haemorrhage, finské Rotten Sound, death metalové jistoty Suffocation nebo speciální promítání dokumentárního filmu o Nasum - Blasting shit to bits – The Final Show.

Info

Obscene Extreme 2018
18. - 22. 7. 2018
Trutnov (Na Bojišti)
fb událost

Foto © Kevin Estrada

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Alternativa oznamuje termín festivalu i kurátory

redakce 01.04.2020

Hluk, intimita, chaos i minimalismus. To letos nabídne Alternativa, čtyřdenní přehlídka avantgardní a hutné hudby ve veškeré její mnohovrstevnosti.

Festival krátkých filmů Praha se připojil k online festivalu My Darling Quarantine

redakce 29.03.2020

Každý týden od pondělí do neděle nabídne festival sedm krátkých filmů, z nichž mohou diváci vybírat a hlasovat pro film týdne.

Tallinn Music Week kompletuje odložený ročník

redakce 23.03.2020

Tallinn Music Week pracuje na odloženém ročníku letošního vydání a potvrzuje jména jako A Place to Bury Strangers či Shortparis.

Finalisté talentové soutěže festivalu Sziget zabojují o účast

redakce 19.03.2020

Hlasy návštěvníků koncertu rozhodnou, který z finalistů získá příležitost koncertovat na světovém festivalu Sziget v Budapešti.

Metronome Prague bude až v září

redakce 18.03.2020

V reakci na současnou situaci a všechna nouzová opatření přijatá státem mění Metronome Prague datum svého konání.

Ostrava znovu centrem současné opery

redakce 12.03.2020

Už popáté budou v Ostravě poslední červnové dny ve znamení nové opery a progresivních forem hudebního divadla...

Bezpečnostní opatření zasáhnou i JazzFestBrno

redakce 11.03.2020

Vzhledem k rozhodnutí Bezpečnosti rady státu bude začátek festivalu posunut. Koncerty v menších sálech by se měly konat.

Zahraniční hvězdy na Mladí ladí jazz podpoří domácí interpreti

redakce 11.03.2020

Své zahraniční kolegy na koncertech podpoří jejich čeští, moravští i slovenští kolegové, kteří si s headlinery večerů co do originality nijak nezadají.

Devendra Banhart a další na Pohodě

redakce 10.03.2020

Na letošní Pohodě vystoupí americko-venezuelský písničkář Devendra Banhart i neworleanská dechovka The Soul Rebels.

Sharpe 2020 ohlašuje další jména

redakce 09.03.2020

Kromě hudebních setů potvrdil účast na konferetci i Kevin Cole, šéfdramaturg amerického rádia a platformy KEXP.