Zprávy / Festivalové

Obscene Extreme již podvacáté

Obscene Extreme již podvacáté

redakce | Zprávy / Festivalové | 10.07.2018

Tam, kde po sobě šlapou lidé, s respektem. Na trutnovském Bojišti oslaví v termínu od 18. do 22. července své kulaté dvacetiny tradiční festival extrémní hudby Obscene Extreme, který se za dobu své existence stačil stát jednou ze zásadních domácích, potažmo i celosvětových akcí svého druhu. Obscene je nekompriomisní ve svém line-upu a vstřícný ke svým návštěvníkům.

V minulých letech, jako první tuzemská akce, úspěšně expandoval i za hranice státu a představil svou evropskou, americkou, australskou i asijskou odnož. Pódium bez bariér otevřené stage divingu, nejrůznější masky jako jedno ze základních specifik festivalu i děti, které na OEF samozřejmě patří. V úterý 17. července se již tradičně se můžete řádně aklimatizovat a připravit na pre-party. Letos poněkud netradičně s promítáním dokumentárního filmu Slave to the Grind. Projekce začne v 18:00 v klubu District1, který je hned vedle Music klubu Pasáž.


Středeční program bude kompletně patřit kapelám, které si zahrály na úplně prvním ročníku Obscene Extreme. V dalších dnech na vás čeká jediný možný headliner výročního festivalu, grindové legendy Napalm Death. Chybět nebudou ani zásadní holandská death/doom smečka Asphyx, francouzští řezníci Benighted, americká krvavá bruska Exhumed či zběsilý sludge crust švédských God Mother. Těšit se můžete také na pionýry gore grindu Haemorrhage, finské Rotten Sound, death metalové jistoty Suffocation nebo speciální promítání dokumentárního filmu o Nasum - Blasting shit to bits – The Final Show.

Info

Obscene Extreme 2018
18. - 22. 7. 2018
Trutnov (Na Bojišti)
fb událost

Foto © Kevin Estrada

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mayhem a další na Brutal Assaultu

redakce 09.12.2019

Jediný a pravý norský black metal od Mayhem i Devin Townsend, který letmo zavzpomíná na kultovní Strapping Young Lad.

První detaily dalšího ročníku festivalu Elevate odhaleny

redakce 07.12.2019

Je klima největší zkouškou lidstva? Není největším nepřítelem lidstva člověk? Tak široké spektrum otázek bude pokládat festival Elevate.

Twenty One Pilots první hvězdou Colours of Ostrava 2020

redakce 06.12.2019

S přirozenou originalitou a nestíhatelnou rychlostí střídají elektropop, reggae, hip hop, drum & bass, punk nebo hymnické klavírní balady.

Still Corners přivezou na Metronome Prague zasněný pop

redakce 05.12.2019

Po nedávno oznámených Underworld jsou Still Corners dalším zajímavým jménem nadcházejícího ročníku, rozšiřujícím stylový záběr celé akce.

Performance Forbidden v Klášteře Sv. Anežky

redakce 04.12.2019

Cílem projektu není apriori šokovat, nýbrž experimentovat s konceptem slova "zákaz" a podívat se na něj z více úhlů.

Underworld headlinerem festivalu Nowa Muzyka

redakce 03.12.2019

Headlinerem patnáctého pokračování katovického festivalu Tauron Nowa Muzyka bude kultovní britské taneční duo Underworld.

PAF Olomouc začíná už za pár dní

redakce 02.12.2019

Audiovizuální performance v husitském kostele, klubová noc v bunkru, představení pro jednoho diváka a desítky dalších projektů.

Prague Summer Festival neskrývá ambice

redakce 02.12.2019

Prvními ohlášenými jmény nového festivalu jsou britská metalcorová formace Bring Me the Horizon a rockeři Foreigner.

Squarepusher a další na CTM 2020

redakce 27.11.2019

Letošní ročník progresivního berlínského fetivalu CTM nabídne jména jako Squarepusher, Dan Deacon nebo Andrea Belfi.

Struny podzimu přinesly výjimečné hudební zážitky

redakce 21.11.2019

Struny podzimu přinesly výjimečné hudební zážitky od unikátního Recitálu Jiřího Suchého přes klasiku, soudobou hudbu a jazz až po hip-hopovou party.