Zprávy / Festivalové

Obscene Extreme již podvacáté

Obscene Extreme již podvacáté

redakce | Zprávy / Festivalové | 10.07.2018

Tam, kde po sobě šlapou lidé, s respektem. Na trutnovském Bojišti oslaví v termínu od 18. do 22. července své kulaté dvacetiny tradiční festival extrémní hudby Obscene Extreme, který se za dobu své existence stačil stát jednou ze zásadních domácích, potažmo i celosvětových akcí svého druhu. Obscene je nekompriomisní ve svém line-upu a vstřícný ke svým návštěvníkům.

V minulých letech, jako první tuzemská akce, úspěšně expandoval i za hranice státu a představil svou evropskou, americkou, australskou i asijskou odnož. Pódium bez bariér otevřené stage divingu, nejrůznější masky jako jedno ze základních specifik festivalu i děti, které na OEF samozřejmě patří. V úterý 17. července se již tradičně se můžete řádně aklimatizovat a připravit na pre-party. Letos poněkud netradičně s promítáním dokumentárního filmu Slave to the Grind. Projekce začne v 18:00 v klubu District1, který je hned vedle Music klubu Pasáž.


Středeční program bude kompletně patřit kapelám, které si zahrály na úplně prvním ročníku Obscene Extreme. V dalších dnech na vás čeká jediný možný headliner výročního festivalu, grindové legendy Napalm Death. Chybět nebudou ani zásadní holandská death/doom smečka Asphyx, francouzští řezníci Benighted, americká krvavá bruska Exhumed či zběsilý sludge crust švédských God Mother. Těšit se můžete také na pionýry gore grindu Haemorrhage, finské Rotten Sound, death metalové jistoty Suffocation nebo speciální promítání dokumentárního filmu o Nasum - Blasting shit to bits – The Final Show.

Info

Obscene Extreme 2018
18. - 22. 7. 2018
Trutnov (Na Bojišti)
fb událost

Foto © Kevin Estrada

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra odhalila svůj hlavní program

redakce 19.10.2019

Celovečerní debut Ernsta autenticky a s humorem pojednává o důležitosti přátelství a vzájemné toleranci nejen v queer komunitě. A filmů bude daleko víc!

Žižkovská Noc oslaví deset let

redakce 16.10.2019

Nadcházející desátý ročník má záměr rekapitulovat vývoj čtvrti, která mu dala jméno. Nejen svým doprovodným programem.

ProtimluvFest zve na cestu

redakce 12.10.2019

Tématem letošního ročníku ProtimluvFestu bude cesta ve všech možných podobách.

Dalších 44 jmen pro ESNS 2020

redakce 11.10.2019

V čele druhé vlny jmen potvrzených pro Eurosonic Noorderslag jsou ukrajinská raperka Alyona Alyona a temné duo Skynd.

Tata Bojs na Metronome Festivalu probudí Křižíkovu fontánu

redakce 10.10.2019

Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu.

Konkurz kapel na Hradecký slunovrat 2020

redakce 10.10.2019

Welcome scéna objevuje začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry, nabízí jim možnost vystoupení na renomovaném festivalu.

Možnosti zvuku: Sonic Territories

redakce 09.10.2019

Vídeňská městská část Seestadt zažije poslední říjnový víkend festival soundartu a experimentální elektroniky.

Signal Festival láká na doprovodný program

redakce 09.10.2019

Signal Festival si kromě téměř dvaceti instalací od českých a zahraničních autorů připravil i bohatý doprovodný program.

Mezipatra představují industry program

redakce 07.10.2019

Mezipatra poprvé představí program zaměřený na filmový průmysl. Přijede spolutvůrce seriálu Transparent a mnozí další.

Lunchmeat Moon 2019

redakce 30.09.2019

Místo abychom vypisovali úctyhodný seznam tuzemských i mezinárodních jmen, pojďme si některá z nich poslechnout. Selekci si vzala na starost Kateřina Cumin.