Zprávy / Festivalové

Obscene Extreme oslaví svou plnoletost

Obscene Extreme oslaví svou plnoletost

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.06.2016

Tam, kde po sobě šlapou lidé, s repsektem. Na trutnovském Bojišti oslaví svou plnolestost tradiční festival extrémní hudby Obscene Extreme, který se za dobu své existence stačil stát jednou ze zásadních domácích, potažmo i celosvětových akcí svého druhu. Obscene je nekompriomisní ve svém line-upu a vstřícný ke svým návštěvníkům. V minulých letech, jako první tuzemská akce, úspěšně expandoval i za hranice státu a představil svou evropskou, americkou, australskou i asijskou odnož. Relaxační grindoce atmosféra, pódium bez bariér otevřené stage divingu, nejrůznější masky jako jedno ze základních specifik festivalu i děti, které na OEF samozřejmě patří a mají do 12 let vstup zdarma.


"Pro skákání je vyhrazen první jeden metr pódia. Nesnažte se na pódiu zdržovat déle než 5 vteřin či se pohybovat za odposlechy a mezi členy hrající kapely," však i nekontrolovatelná mela musí být trochu pod kontrolou. A jaké je osmnáctkové menu Obscene Extreme? V první řadě a jedním dechem německé stálice Sodom: "Takhle kapela je pro Obscene Extreme Festival jedním slovem headliner! Legendární thrash metal, jméno, které se skloňuje napříč žánry. Neznáme nikoho z metal, grind, death, hardcore, gore či punkové scény, kdo by při vyslovení SODOM nevěděl o co kráčí," říkají pořadatelé. Dalším headlinerem je grindová Brujeria, texaský masakr a dominanta tučně vrytá do brutal deathové bible Devourment, zombie death v podání Avulsed, festivalová premiéra hvězdného old school deathu Memoriam nebo technická jistota Cattle Decapitation.


Respektovanou přehlídnu extrémních žánrů neminou ani hvězdní Lock Up a kdyby vám bylo Shane Emburyho málo, pak se můžete těšit i na další all-star projekt Venomous Concept, kteří se po osmi letech vrátili s novou deskou Kick Me Silly - VC III. Letošní album přivezou také finští grindeři Rotten Sound a celkem se můžete těšit na bezmála 70 kapel. Osmnáctý ročník Obscene Extreme začne svým předporgramem 13. července a završí jej nedělní Aftershow Party. Předprodej je již u konce, takže vstupenku pořídíte pouze na místě a to za cenu 1800,- + Obscene Extreme 2016 festival CD zdarma.

Info

Obscene Extreme 2016
13. - 17. 7. 2016
Trutnov (Na Bojišti)
Vstupné: 1800,,- (již pouze na místě)

www.facebook.com/events/1447397622235521
www.facebook.com/ObsceneExtremeFestival
www.obsceneextreme.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Blues Alive oslaví osmdesátiny Boba Dylana

redakce 18.10.2021

Přijede Dylanův bývalý bubeník Winston Watson, proběhne tematická výstava, kolokvium i přednášky.

Oslava pětadvacti let Ji.hlavy

redakce 17.10.2021

Diváci pětadvacáté dokumentární Ji.hlavy se mohou těšit na tři stovky filmů. Na to nejnovější z českého i světového dokumentu.

ProtimluvFest zve na literáty ze sedmi zemí Evropy

redakce 15.10.2021

Jedním z pořadů bude konfrontace slova s netradičním výrazovým tancem za zvuků perkusí, na kterém vystoupí básník Jaromír Typlt. Ale bude toho mnohem, mnohem víc.

Groove Brno startuje

redakce 14.10.2021

Festival nabírá letos na intenzitě a proto během necelého jednoho měsíce v Sono centru a Metru vystoupí interpreti z 9 zemí světa.

Mezinárodní festival jazzového piana nabídne recitály hráčů z celého světa

redakce 14.10.2021

Objevná cesta po jazzových klaviaturách pokračuje. Již 26. ročník pražského festivalu bude po sedm večerů hostit klavírní hvězdy.

Nouvelle Prague 2021 se blíží

redakce 13.10.2021

Jaká témata vás letos na konferenci Nouvelle Prague čekají?

Festival krátkých filmů Brno16 je za dveřmi

redakce 12.10.2021

Mezinárodní filmový festival krátkého filmu Brno16 patří k nejstarším filmovým festivalům u nás.

Eurosonic Noorderslag odhaluje program

redakce 11.10.2021

Mezi potvrzenými vystupujícími nechybí ani domácí zástupci - vítězka soutěže 1band2play Amelie Siba a slovenští Bulp.

Hradecký slunovrat se stěhuje

redakce 10.10.2021

Celý pořadatelský tým bere přesun do Opavy jako velkou výzvu a motivaci, což se již teď pozitivně projevilo ve skladbě programu zimní verze Hradeckého slunovratu.

Aerovka Jazz Fest představí Kopřivnici jazzové hvězdy

redakce 08.10.2021

Aerovka bude hostinou jazzových i multižánrových pochoutek, potěší zkušené jazzové mazáky i jazzem nepolíbené začátečníky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace