Zprávy / Festivalové

Obscene a Insane Society se o hardcore starají jako o vlastní

Obscene a Insane Society se o hardcore starají jako o vlastní

redakce | Zprávy / Festivalové | 05.05.2013

Obscene Productions a Insane Society Records slaví osmnáct let, ano, slovy 18! Teda oni by ten festival dělali tak jako tak a tak jako tak by byl dobrý, protože když máte portfolio a vkus, nemůžete to dělat špatně. Takhle se píše selfpromo, takhle ho píšeme my. Obscene Society Festival 2013 se odehraje v pardubické Ponorce prvního června... není to den dětí? No tím spíš. Od šesté večerní.

Tentokrát se nebude sázet na velká zahraniční jména, tedy vládnout bude slovenská scéna. První na seznamu kapel, které přijedou slavit s Barvákem (Insane Society) a Čurbym (Obscene Productions) bude grindcorová legenda Abortion. Polití živou vodou s novým bubeníkem a v hlavách s plánem na nové album zveřejnili na bandzone skladbu z připravovaného splitka s Gride. Abyste věděli, do čeho jdete. Což víte i v případě crust’n’rollové hvězdy Čad, kteří jsou vedle Abortion nebo třeba Roxor jednou z nejaktivnějších kapel současnosti ze slovenské hardcore scény. Jejich poslední samostatné LP Ťažký kov natrhlo zadnice nemálo lidem, ale zatím posledním zásekem v diskografii je splitko právě s Abortion. A když Čad, tak proč ne rovnou Vandali, že ano. Plnohodnotný projekt lidí z Čad rozpoguje punkovou část návštěvníků, kteří se budou moci vybít i na nové vály z připravovaného alba. Poslední slovenskou akvizicí jsou Roxor, kteří to sice mají daleko, ale stejně neúnavně brousí české kluby a festivaly. Skandinávií načichlý käng ve stylu starých Skitsystem / Crude SS. Frustrace a vztek. Roxor už jedou, z Vranova nad Topľou.

Z ničeho nic se v Praze vyskytla smečka, která to prostě a jednoduše v grind core ranku hned všem natřela. Mluvíme o Controlled Existence, což je prasácká verze Insect Warfare smíchaná s punkovou zběsilostí Bloody Phoenix. Slovenská okupace Prahy se vydařila. To Eardelete nabízejí neskutečně masivní a chytlavé riffy, exkluzivně bublající basu, naprosto zničující bicí a nelidské vokály. Lze pouze dodat: Sick, sick, sick. A co ještě? V Písku hardcore ještě neumřelo. Poměrně mladá crust-grindová mašina Mururoa se do Pardubic vydá s kufry plnými splitek s brazilskou rubanicí Baixo Calao. Do té doby si můžete dokola pouštět jejich zářezy na bandzone. Dobrý den.

Info

Obscene Society Festival 2013
Abortion (sk) + Čad (sk) + Vandali (sk) + Roxor (sk) + Controlled Existence + Mururoa
1. 6. 2013 18:00
RC Ponorka, Pardubice

www.obscene.cz
www.insanesociety.net

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Melt Festival přidává pop, rap i techno

redakce 19.01.2020

Letošní ročník německého Melt Festivalu hlásí další jména. Floating Points, Helena Hauff nebo třeba Róisín Murphy.

Literární a komiksové hvězdy na Comic-Con Prague

redakce 19.01.2020

Hlavní hvězdou bude známý britský spisovatel Ben Aaronovitch, který se prosadil jako televizní scenárista pro proslulý anglický seriál Doctor Who.

Jednou ranou na Sziget i v roce 2020

redakce 18.01.2020

Příležitost zahrát si na statisícovém festivalu v zahraničí, na prestižním Szigetu, se nabízí všem hudebníkům u nás.

Charismatická LP se vrátí na Colours of Ostrava

redakce 17.01.2020

LP nadále trvá na jednoduchém receptu: přitažlivé směsi popu, rocku, americany a folku.

Beseda u Bigbítu: Snapped Ankles! Poprvé u nás

redakce 16.01.2020

Motorické rytmy, noise, postpunková inspirace i šamanské kostýmy, eklektická směs i na vlastnoručně vyrobené syntezátory. Beseda přináší první jména lajnapu.

Festival krátkých filmů Praha se blíží

redakce 14.01.2020

Festival krátkých filmů Praha se odehraje v kinech Světozor, Pilotů a Oko. Nabídne i nejlepší kanadské filmy posledních let.

The Libertines, Stormzy, prostě Pohoda

redakce 13.01.2020

Slovenská Pohoda plní letošní menu o další zajímavá jména. The Libertines, Stormzy, Slowthai nebo australští Parcels.

Současná Afrika na Colours of Ostrava

redakce 10.01.2020

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava dostane velké místo současná africká hudba v nejrůznějších podobách.

Eurosonic Moon 2020

Michal Pařízek 09.01.2020

Začátek nového roku trávíme tradičně v malebném, ale zmrzlém Groningenu. Úzké uličky starého města, kouzelná zátiší okolo kanálů, sýry, smažené ryby a hlavně desítky klubů...

Beck i Deftones na INmusic festivalu

redakce 08.01.2020

Chorvatský INmusic festival odhaluje prví pilíře letošního line-upu. Patnáctý ročník povedou Deftones, Beck a The Killers.