Zprávy

Od Hyperdubu po SVBKVLT — v Praze zahraje Nazar, Osheyack a Flora Yin Wong

Od Hyperdubu po SVBKVLT — v Praze zahraje Nazar, Osheyack a Flora Yin Wong

redakce | Zprávy | 14.06.2022

Druhá edice klubové noci Šelest od Heartnoize obsáhne gabber, techno, kuduro a širokou selekci globální klubové hudby. Po MC Yallah a Slikbackovi se do Prahy chystají se svými live sety původem angolský producent Nazar z labelu Hyperdub a odchovanec a stálý člen čínského SVBKVLTu – Osheyack. Noc uzavře DJskou selekcí Flora Yin Wong. V sobotu 25. června se Fuchs2 stane domovem pro příběhy občanské války v Angole, jakož i pro tóny inspirované americkým teoretikem Michaelem Warnerem.

Angolský, v Evropě usazený producent Nazar vydal své debutové album Guerilla v roce 2020 pod britským labelem Hyperdub (pod který spadají i jmena jako Burial, aya nebo Loraine James). Pulzující beaty, zvuky náletů bojových stíhaček i nabíjení zbraní se v jeho tvorbě mísí s rytmy kudora — hudby i tance, které pochází z jeho vlasti. „Je to pro mě jako zásobník informací — když hraju věci z toho alba, tak jsem schopný si vzpomenout,“ vysvětluje Nazar pro The Guardian proč se ve své hudbě vrací k občanské válce v Angole. „Čím víc toho vím o své minulosti, tím těsnější s ní cítím spojení.“

Člen vlivného čínského labelu SVBKVLT Osheyack přiveze poprvé do Česka svůj živý set postavený na novém albu Intimate Publics, které vychází 8. června. Jeho tvorba v sobě spojuje prvky gabberu nebo dronu, ale také techna. Šanghajský producent na své nadcházející nahrávce přemýšlí i nad způsobem, jakým se prezentujeme v soukromí a na veřejnosti. Flora Yin Wong ve svých tracích kombinuje terénní nahrávky s klubovými rytmy. Původem londýnskou umělkyni to na začátku kariéry táhlo k technu tvořeném na analogových instrumentech a teprve později začala experimentovat i s digitálním zvukem.

Info

Šelest #2: Nazar (uk) + Osheyack (cn) + Flora Yin Wong (uk) + další
25. 6. 2022, 23:00
Fuchs2, Praha
Fb událost

foto © Hyperdub

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Savanah a Pryne v Kabinetu múz

redakce 16.08.2022

Savanah i Pryne malují kytarami krajiny plné fantazie, barev a elegance. Metal pokaždé jinak.

Do kin míří cyklus krátkých filmů z FAMU

redakce 16.08.2022

Kolik šikany je člověk schopen podstoupit, aby zabezpečil své nejbližší? A co se může zrodit z nemluvné sesterské péče?

Nejen za world music do Jičína: Lodžie Worldfest 2022

redakce 16.08.2022

První zářijový víkend se koná další ročník alternativního festivalu Worldfest ve Valdštejnské lodžii u Jičína. Tentokrát zacílí i na Ukrajinu.

Batch a třináct brněnských klubů

redakce 15.08.2022

Batch si klade za cíl poukázat na živost brněnské kulturní sféry, bohatou hudební historii a současnost i důležitost společného hlasu aktérů na klubové scéně.

Jazz Goes to Town ohlašuje další edici

redakce 15.08.2022

Můžete se těšit na osm českých premiér, z toho jednu světovou, a to skladbu Songs legendárního skladatele a trumpetisty Michaela Mantlera.

Fvck_Kvlt vydává u Kabinet Records vinylové EP

redakce 14.08.2022

Úvodní skladba odkazuje na požár legendárního domu ve skotském Boleskine, ve kterém žil neméně legendární spisovatel, okultista a horolezec Aleister Crowley.

Singl Prago Union ohlašuje desku

redakce 14.08.2022

Příduhned… je touto dobou již v lisu a čas působení Prago zvuku na sluchové aparáty zde připomíná rovných dvacet nových písní.

Dokonale vyladěný zvuk, výdrž a design. Samsung Galaxy Buds2 Pro vás překvapí

komerční článek 14.08.2022

Od vydání oblíbených sluchátek Galaxy Buds Pro uběhl nějaký pátek, ale Samsung nezahálel a do vývoje jejich nástupce v podobě Galaxy Buds2 Pro věnoval značné úsilí.

Breathe festival už po ôsmy raz

redakce 14.08.2022

Organizátori Breathe festivalu počas roka realizujú klubové parties v prešovskom Wave, ale aj vo vzdialenejšej Prahe.

Na Salaši podruhé

redakce 13.08.2022

Hudební program, japonská kaligrafie, umělecká realizace, dobré jídlo a pití, to jsou body kulturního dne v nezaměnitelném prostoru poblíž Tvarožné Lhoty.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace