Zprávy / Pozvánky

Od kořenů blues: Shayna Steele

Od kořenů blues: Shayna Steele

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.01.2019

Kořeny jedné z nejlepších newyorských gospelových a soulových zpěvaček sahají do města Biloxi, které leží blízko New Orleansu a má bohatou bluesovou historií. Shayna Steele vyrůstala v rasově smíšené rodině a podobně jako řada hvězd začínala coby doprovodná zpěvačka.

Když Moby hledal tu správnou zpěvačku pro album Hotel, zůstala díky svému talentu jeho stálým hostem i na dalších nahrávkách včetně singlu Disco Lies. Ten pronikl nejen na vrchol taneční hitparády Billboardu, ale i do filmu Záložní plán s Jennifer Lopez. Díky hlasové výbavě se uplatnila ve špičkových muzikálech včetně Jesus Christ Superstar a Hairspray, spolupracovala s umělci jako Lizz Wright, Bette Midler, Queen Latifah, Dolly Parton a na několika koncertních šňůrách doprovázela Rihannu.

Před 10 lety se rozhodla pro sólovou dráhu, repertoár skládá společně se svým manželem Davidem Cookem, který je souběžně klávesovým hráčem americké superhvězdy Taylor Swift. Shayna Steele je též častým hostem elitní newyorské skupiny Snarky Puppy, která se pohybuje na hrajici funku a jazzu a získala tři ceny Grammy.

Info

Shayna Steele (us)
10. 3. 2019 19:30
Palác Akropolis, Praha
web pořadatele

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články