Zprávy / Offtopic-Novinky

Od lobbistů do kuchyně: Žrouti

Od lobbistů do kuchyně: Žrouti

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 13.05.2016

"Žrádlo s příběhem? Mně z toho jebne. V čem to žijeme?!" pohoršuje se zaníceně v jednom z dílů Kanceláře Blaník legendární lobbista Tonda Blaník. A právě jídlo a pozornost, která se ke světu gastronomie upíná, inspirovala tvůrce této politické satiry k natočení dalšího originálního počinu. I tentokrát využili režisér Marek Najbrt, producent Milan Kuchynka a scenáristé Robert Geisler a Tomáš Hodan prolínání fikce s realitou, jež interpretují s nadsázkou sobě vlastní. Jejím terčem se staly pořady o vaření a nevraživost panující mezi kuchaři v nich vystupujícími. Boj na ostří nože vypukne od pátku 13. května na internetové televizi Stream.cz v novém seriálu Žrouti.

Unikátnost celého gastronomického konceptu přitom nespočívá jen v precizní znalosti prostředí, ale především v propojení tří pořadů. První z nich s podtitulem "česky, ale dokonale" uvedla internetová televize Stream.cz první dubnové pondělí pod názvem Luxus na talíři. Do naškrobeného rondonu v něm oblékla herce Roberta Mikluše, jenž v roli ortodoxního gurmeta odmítá šetřit a brát ohledy na cokoli. Španělské ptáčky svazuje stříbrnou nití, croissanty plní ovčím mozkem a kuřecí játra zastříkává koňakem Rémy Martin Louis XIII, jehož cena za lahev začíná "už" na 48 990 korunách. Pověstnou třešničkou na dortu, nebo v tomto případě lépe řečeno plátkem 22karátového zlata završující iluzi provokativně snobské cooking show, je její záštita Romanem Vaňkem.

Opačným extrémem jsou lidové recepty bodrého Míry Hejduka v podání herce Romana Mrázika. Ten v novém pořadu Vaříme s Mírou kuchařskou zdatnost hrát ani nemusí. Pro přípravu rychlovek "za nula nula prdlačky" jí totiž není třeba. Vědom si toho, kde každé jídlo skončí, servíruje s odzbrojující prostořekostí ve středečních premiérách českou pizzu z knedlíku, gothajburger nebo tatarák ze salámu.

A přestože jsou oba gastronomické světy zdánlivě neslučitelné, počínaje 13. květnem se na internetové televizi Stream.cz protnou. Pátky budou patřit Žroutům, seriálu, který nechá diváky nahlédnout pod pokličku okázalé pondělní cooking show Luxus na talíři i středečního lidového vaření s Mírou a podá svědectví o soukromí obou aktérů svádějících nelítostný boj o sledovanost i sponzory.

"Prvotní nápad byl natočit seriál z prostředí kuchařské show, které se staly fenoménem televizních obrazovek poslední doby. Po napsání několika dílů nás to ale přestalo bavit, tak jsme je vyhodili a začali úplně jinak. Díky předchozí spolupráci se Streamem jsme se rozhodli neomezovat pouze jedním formátem, ale naopak jich víc propojit tak, aby každý z nich fungoval sám o sobě a přitom dohromady tvořily jeden celek. Na jednu stranu to některé fáze výroby komplikovalo, ale zároveň byl tento posun velmi inspirativní," popisuje okolnosti vzniku jedinečného televizního formátu producent Milan Kuchynka ze společnosti Negativ.

"Zkombinovat dohromady tři televizní formáty – dva pořady o vaření a jeden seriál, to tu ještě nikdo nezkusil. A přesně takové výzvy máme na Streamu nejradši. Tentokrát je to sice třikrát víc vzrušující než jindy, ale mimořádně náročné na časování a dobrý odhad vývoje diváckých reakcí. Jestli jsme ho měli, se ukáže v půlce června, kdy všechny tři formáty vrcholí," dodává šéfproducent internetové televize Stream.cz Lukáš Záhoř.

Info

Žrouti

www.stream.cz/zrouti

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Vychází Lymfom City – ponuře úsměvný černobílý sitkomiks

redakce 02.05.2021

Lucie Trávníčková ve své knize svérázně zaznamenává autobiografii své onkologické léčby. Podpořte na Hithitu!

Slovensko sa zapojilo do prípravy Nového európskeho Bauhausu

redakce 18.04.2021

Cieľom tejto medzinárodnej iniciatívy je spájať udržateľnosť, kultúru, rozvoj komunít a investície tak, aby pomohla naplniť zámery Európskej zelenej dohody.

Novinky v Nakladatelství AMU

redakce 16.11.2020

Vychází dílo Michela Chiona věnované analýze lidského hlasu ve filmu a monografie, zabývající se dílem Karla Teigeho a Vítězslava Nezvala.

Fortnite chystá další virtuální koncert

redakce 22.10.2020

Střílečka nabízí speciální halloweenský event reggaetonového prince J Balvina.

Vychází kniha srbského režiséra Gorana Markoviće Česká škola neexistuje

redakce 04.06.2020

Název knihy vychází z označení skupiny jugoslávských filmařů, která na přelomu šedesátých a sedmdesátých let 20. století vystudovala pražskou FAMU.

Pomozte postavit Novou Perlu

redakce 04.05.2020

Pomoct můžete dobrovolnickou prací, zakoupením knih z nakladatelství Divus, návštevou kavárny Perla i na webu darujme.cz.

Trystero vydává první díl nové trilogie Charlese Burnse: Bludiště

redakce 30.04.2020

Kniha má pozoruhodný osud. Poprvé vyšla loni na podzim ve francouzském překladu, aniž by se předtím objevila v anglickém originále.

Unikátní projekt hudebních promotérů propojuje hudební komunitu

redakce 27.04.2020

Díky zkušeným hudebním dramaturgům se rádio může chlubit různorodými (nejen) hudebními pořady.

Promotéři a producenti založili asociaci APPOK

redakce 20.04.2020

Spolek sdružuje všechny ty, které současná situace zasahuje a pracují na místech, kde se organizují koncerty nebo jiné kulturní akce.

Kino u vás doma: Aerovod

redakce 18.03.2020

Původní česká online videopůjčovna Aerovod nabízí kurátorovaný výběr více než 300 snímků, jejichž kvalitu prověřila plátna kin.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace