Zprávy / Festivalové

Od poezie k hluku: OFF Festival 2017

Od poezie k hluku: OFF Festival 2017

redakce | Zprávy / Festivalové | 15.03.2017

Rok co rok přináší polský OFF Festival intenzivní emoce a nejinak tomu bude i letos. Dalším potvrzeným jménem v line-upu je charismatická kanadská písničkářka Leslie Feist, která razí si svou vlastní cestu na pomezí vkusného popu a odkazů čirého amerického folku. Charakterní umělkyně si svou širokou oblibu získala několika ceněnými sólovými deskami, ale také svým účinkováním v kapele Broke Social Scene. Získala mnohá ocenění, Juno Awards, Polaris Prize i nominace na prestižní Grammy a BRIT Awards. V Polsku představí svou novou desku Pleasure, která by měla vyjít v dubnu.

Viet Cong už jsou teď Preoccupations. Kanadská postpunková čtveřice vydala před dvěma lety úspěšný debut Viet Cong, na který navázali, už pod svým novým jménem, vloni. Opět eponymní deskou Preoccupations. Podobný úspěch, mnohem vrstevnatější zvuk, ve kterém se dá číst odkaz industrialu, noise rocku i ambientu a shoegaze. Rozpad punkové kapely Pussy Galore dal světu dvě skvelé formace: The Jon Spencer Blues Explosion a pak Royal Trux. A práve duo Neil Hagerty a Jennifer Herrema se na OFFu představí po téměř dvacetileté tvůrčí odmlce.


Každý, kdo v Katovicích před dvěma lety zažil vystoupení PRO8L3M, by si vsadil i poslední babku na to, že se vrátí. Polský hardcore hip hop z Varšavy tentokrát přiveze svou loňskou desku PRO8L3M. Působivá muzika, politická uvědomělost a energická jevištní show, to jsou londýnští Shame. Drzí, chytlaví, nositelé odkazu přímočarého britského punku předvedou, proč si jejich debutové EP The Lick / Gold Hole vysloužilo nadšené ohlasy napříč scénou.

Původně chtěl hrát pouze živé covery od Starzy Singers, ale něco dělal tak dobře, že se v povědomí udržel dodnes. Duży Jack má jen kytaru připojenou do počítače, velký zesilovač a dělá velký randál. Dobře vydestilovaný hardcore, noise rock a rock'n'roll v jednom. Zárukou originálního, nezaměnitelného zvuku budou i Spoiwo. Jejich osobitý postrock si získal pozornost v Polsku i v zahraničí a zosobňuje přesně to, co čekáte od hudby, která překračuje veškeré předepsané hranice.

Info

OFF Festival 2017
4. - 6. 8. 2017
Katowice, Polsko

www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

46. Letní filmová škola Uherské Hradiště odhaluje program

redakce 04.07.2020

Diváci Letní filmové školy se z Uherského Hradiště plynule dostanou přímo do historie i současnosti filmu.

Bratislavské intermezzo Hradeb Samoty

redakce 02.07.2020

Bude sa jednať o špeciálny event, či už z pohľadu jeho realizácie v kluboch a nie na pamiatke, ako aj dramaturgiou.

Shotgun Festival ohlašuje první jména

redakce 02.07.2020

Po několika měsících nejistoty se však blýsklo na lepší časy a pokud se situace nezmění, brány festivalu se na konci léta opět otevřou.

Pohoda in the Air

redakce 01.07.2020

Kronos Quartet, Marina Satti & Fonés, Donny Benét, Liraz, Shht, Bazzookas, Space Lady a další na Pohoda in the Air.

Lunchmeat festival ohlašuje Roberta Henkeho nebo Lyru Pramuk

redakce 28.06.2020

Epidemie Covid-19 přepisuje plány hudebních festivalů po celé Evropě, Lunchmeat je naštěstí jedním z těch šťastných, kterých se rušení netýká.

Filmové léto s Marienbad Film Festivalem zpestří kulturní život

redakce 27.06.2020

Každou druhou sobotu tak nabídne divákům dvojici filmů, které doplní debata s pozvaným hostem. Festival vyvrcholí na konci srpna tradiční přehlídkou experimentálních filmů.

Rock for People oznamuje datum i první dvacítku potvrzených umělců

redakce 26.06.2020

Vystoupí s netrpělivostí očekávaní headlineři Green Day, které doprovodí rockeři Fall Out Boy a Weezer, svou účast znovu potvrdili The 1975.

Zahraniční legendy na Blues Alive

redakce 26.06.2020

Na diváky v Domě kultury čekají zahraniční legendy jako například přední představitel chicagského blues, vynikající slidekytarista Lil' Ed Williams.

Tématem letošního Respect Festivalu je "Female Power"

redakce 25.06.2020

Základní ideou bylo představit silné ženské osobnosti, bohužel některé z nich se nepodařilo přesunout na náhradní termín.

Festival Alternativa odhaluje eklektický program plný extrémních hudebních poloh

redakce 24.06.2020

Už dvacátý osmý ročník chystá festival Alternativa, který se odehraje o dvou listopadových víkendech v několika pražských prostorech.