Zprávy / Festivalové

Od poezie k hluku: OFF Festival 2017

Od poezie k hluku: OFF Festival 2017

redakce | Zprávy / Festivalové | 15.03.2017

Rok co rok přináší polský OFF Festival intenzivní emoce a nejinak tomu bude i letos. Dalším potvrzeným jménem v line-upu je charismatická kanadská písničkářka Leslie Feist, která razí si svou vlastní cestu na pomezí vkusného popu a odkazů čirého amerického folku. Charakterní umělkyně si svou širokou oblibu získala několika ceněnými sólovými deskami, ale také svým účinkováním v kapele Broke Social Scene. Získala mnohá ocenění, Juno Awards, Polaris Prize i nominace na prestižní Grammy a BRIT Awards. V Polsku představí svou novou desku Pleasure, která by měla vyjít v dubnu.

Viet Cong už jsou teď Preoccupations. Kanadská postpunková čtveřice vydala před dvěma lety úspěšný debut Viet Cong, na který navázali, už pod svým novým jménem, vloni. Opět eponymní deskou Preoccupations. Podobný úspěch, mnohem vrstevnatější zvuk, ve kterém se dá číst odkaz industrialu, noise rocku i ambientu a shoegaze. Rozpad punkové kapely Pussy Galore dal světu dvě skvelé formace: The Jon Spencer Blues Explosion a pak Royal Trux. A práve duo Neil Hagerty a Jennifer Herrema se na OFFu představí po téměř dvacetileté tvůrčí odmlce.


Každý, kdo v Katovicích před dvěma lety zažil vystoupení PRO8L3M, by si vsadil i poslední babku na to, že se vrátí. Polský hardcore hip hop z Varšavy tentokrát přiveze svou loňskou desku PRO8L3M. Působivá muzika, politická uvědomělost a energická jevištní show, to jsou londýnští Shame. Drzí, chytlaví, nositelé odkazu přímočarého britského punku předvedou, proč si jejich debutové EP The Lick / Gold Hole vysloužilo nadšené ohlasy napříč scénou.

Původně chtěl hrát pouze živé covery od Starzy Singers, ale něco dělal tak dobře, že se v povědomí udržel dodnes. Duży Jack má jen kytaru připojenou do počítače, velký zesilovač a dělá velký randál. Dobře vydestilovaný hardcore, noise rock a rock'n'roll v jednom. Zárukou originálního, nezaměnitelného zvuku budou i Spoiwo. Jejich osobitý postrock si získal pozornost v Polsku i v zahraničí a zosobňuje přesně to, co čekáte od hudby, která překračuje veškeré předepsané hranice.

Info

OFF Festival 2017
4. - 6. 8. 2017
Katowice, Polsko

www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Do Boskovic přijedou Květy, Kafka Band, Mucha a desítky dalších

redakce 21.01.2020

K právě oznámeným patří kapela Květy, která zde oslaví dvacet let, Kafka Band, Mucha, Povodí Ohře a spousta dalších.

Lykke Li dorazí na Pohodu

redakce 20.01.2020

O účast švédské skladatelky, modelky a zpěvačky Lykke Li se pořadatelé slovenského festivalu Pohoda snažili prakticky celou uplynulou dekádu.

Melt Festival přidává pop, rap i techno

redakce 19.01.2020

Letošní ročník německého Melt Festivalu hlásí další jména. Floating Points, Helena Hauff nebo třeba Róisín Murphy.

Literární a komiksové hvězdy na Comic-Con Prague

redakce 19.01.2020

Hlavní hvězdou bude známý britský spisovatel Ben Aaronovitch, který se prosadil jako televizní scenárista pro proslulý anglický seriál Doctor Who.

Jednou ranou na Sziget i v roce 2020

redakce 18.01.2020

Příležitost zahrát si na statisícovém festivalu v zahraničí, na prestižním Szigetu, se nabízí všem hudebníkům u nás.

Charismatická LP se vrátí na Colours of Ostrava

redakce 17.01.2020

LP nadále trvá na jednoduchém receptu: přitažlivé směsi popu, rocku, americany a folku.

Beseda u Bigbítu: Snapped Ankles! Poprvé u nás

redakce 16.01.2020

Motorické rytmy, noise, postpunková inspirace i šamanské kostýmy, eklektická směs i na vlastnoručně vyrobené syntezátory. Beseda přináší první jména lajnapu.

Festival krátkých filmů Praha se blíží

redakce 14.01.2020

Festival krátkých filmů Praha se odehraje v kinech Světozor, Pilotů a Oko. Nabídne i nejlepší kanadské filmy posledních let.

The Libertines, Stormzy, prostě Pohoda

redakce 13.01.2020

Slovenská Pohoda plní letošní menu o další zajímavá jména. The Libertines, Stormzy, Slowthai nebo australští Parcels.

Současná Afrika na Colours of Ostrava

redakce 10.01.2020

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava dostane velké místo současná africká hudba v nejrůznějších podobách.