Zprávy / Festivalové

Od rapu po noise: OFF Festival 2018

Od rapu po noise: OFF Festival 2018

redakce | Zprávy / Festivalové | 06.02.2018

Šarmantní noise rock, současný hip hopový talent nebo africké rytmy. Letošní vydání katovického OFF Festivalu, které se uskuteční v termínu od 3. do 5. srpna 2018, potvrzuje další jména do festivalového line-upu.

Oxbow prolomili dlouholeté ticho loňskou studiovou novinkou Thin Black Dude. Jedna z nejvýraznějších kytarovek posledních třiceti let, v čele s charismatickým Eugenem Robinsonem, se žánrově pohybuje mezi hardcore punkem, noise rockem a blues. Chválí ho Kendrick Lamar, na tour jel společně s Wu-Tang Clanem. Bishop Nehru je jednadvacetiletý rapper, který si bere inspiraci v jazzu, rocku i popu.


V Ghaně platí King Ayisoba za jednu znejvětších hudebních hvězd. Na svém dvoustrunném kologu vytváří hypnotické linky doprovázené naléhavým vokálem. V textech i hudbě odráží palčivá témata, boj o lepší budoucnost pro sebe a pro druhé i spontánní energii. Posledním jménem je montrealský producent Jacques Greene, který vloni vydal svůj dlouhohrající debut Feel Infinite.

Info

OFF Festival 2018
3. - 5. 8. 2018
Katovice, Polsko
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

De La Soul a další na Strunách podzimu

redakce 24.05.2019

Na 23. ročník Strun podzimu přijedou De La Soul, Laura Mvula či Charles Lloyd. Jiří Suchý vystoupí ve výjimečném Recitálu.

Playlist Respect Festivalu na Spotify

redakce 23.05.2019

Dvaadvacátý ročník Respect Festivalu je nejpestřejší směsicí namíchanou ze známých, osvědčených hvězd i z nových objevů.

Šestý návrat Chee Chaaka v osvědčené konstelaci

redakce 23.05.2019

Svébytný ostravský festival Chee Chaak se letos pošesté vrací na místo činu v Provoze Hlubina. S nevšedními kapelami, battle stagí i legendárním drinkem Anál.

Le Guess Who? 2019 hlásí první jména

redakce 22.05.2019

Třinácté vydání respektované hudební přehlídky Le Guess Who? oznamuje první jména nejen do hlavního programu.

Kalle na Pražském Quadriennale

redakce 22.05.2019

Večer plný hudby s táborskou slowcore kapelou Kalle a písničkářkou Zoe Hayter proběhne v rámci Pražského Quadriennale.

Festival Mezi ploty láká na nabitý line-up

redakce 22.05.2019

Jak to, že se půlka české kulturní scény o posledním květnovém víkendu ocitne v psychiatrické nemocnici? Ne, není to zákeřná nákaza.

Kapela I Love You Honey Bunny vyhrála soutěž Jednou ranou na Sziget

redakce 22.05.2019

České vlajky zavlají letos na Szigetu hned dvakrát. Kromě nedávno ohlášených Pipes and Pints, vystoupí na Ostrově svobody také...

MišMaš párty no. 26 aneb jak zůstat sám sebou a nezabalit to

redakce 21.05.2019

Útulný statek Ústsko u Bojkovic v podhůří Bílých Karpat se opět po roce zaplní přáteli a kamarády a hlavně skvělou muzikou.

Literární festival Inverze znovu pohltí Dolní oblast Vítkovice

redakce 20.05.2019

Druhý ročník festivalu Inverze, který se koná poslední květnový víkend v Ostravě, představí různorodé přístupy k literatuře.

Pražské Quadriennale uvede performance narušující veřejný prostor

redakce 20.05.2019

Boření hranic a mezioborové prolínání je jedním z důležitých bodů umělecké koncepce této největší mezinárodní přehlídky divadla a scénografie.