Zprávy / Festivalové

Odborný program LFŠ s Jarchovským i Muchowem

Odborný program LFŠ s Jarchovským i Muchowem

redakce | Zprávy / Festivalové | 18.06.2016

Letní filmová škola se nejmenuje školou bezdůvodně, jelikož součástí programu je každoročně i program odborný. Díky němu jsou návštěvníci uvedeni do širšího kontextu mnoha filmových oblastí i témat. Jednotlivé projekce jsou doplněny lektorskými úvody a řada workshopů, diskusí, přednášek a Lekcí filmu (masterclass) rozšiřuje obzory laické i odborné veřejnosti. Letošní LFŠ přinese exkluzívní dvoudílnou besedu, jejíž moderátor Tomáš Baldýnský bude se svými hosty, tvůrci i zástupci organizací, kteří se na vzniku a využití českého filmu podílejí finančně, hledat a pojmenovávat problémy a okolnosti, utvářející podobu současného českého filmu.

Film nebo televize? Stav, kdy stále více filmových tvůrců hledá uplatnění i naplnění v televizní tvorbě, probereme v debatě o cinematizaci televize. Po příčinách a následcích této tendence budeme pátrat s Terezou Polachovou z HBO, režisérem Viktorem Taušem (Modré stíny) a britským teoretikem Glenem Creeberem. Kanadský výtvarník Kurt van der Basch se jako kreslíř podílel například na filmech Star Wars: Síla se probouzí, Atlas mraků či Dítě číslo 44. Výběr ze svých autorských storyboardů představí van der Basch v rámci výstavy v Kině Hvězda, současně umožní zájemcům nahlédnout do procesu své umělecké tvorby. Během unikátního workshopu si účastníci navrhnou vlastní storyboardy (tedy kresby jednotlivých filmových scén).

O scenáristické profesi promluví jeden z nejúspěšnějších filmových autorů posledních let a navíc vedoucí katedry scenáristiky na FAMU Petr Jarchovský. Hostem "hudební hodiny pro pokročilé" bude Jan P. Muchow, majitel čtyř Českých lvů. Zkušenost s režií zprostředkuje zájemcům Robert Sedláček, který zapolemizuje i nad tím, zda je producent režisérovi nejhorším nepřítelem, anebo nejcennějším spojencem. S kameramanem Janem "Basetem" Střítežským probereme i to, zda je právě kameraman ten, kdo určuje obrazovou podobu filmu. Odborný program Letní filmové školy je ale mnohem bohatší. Kompletní přehled přednášek, besed a masterclassů naleznete na stránkách LFŠ.

Info

42. Letní filmová škola
22. - 30. 7. 2016
Uherské Hradiště

www.facebook.com/events/163180617417969
www.facebook.com/letnifilmovaskola
www.lfs.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Letošní Hradecký slunovrat bude hned dvakrát

redakce 23.05.2020

Festival Hradecký slunovrat proběhne v červnu i říjnu na několika pódiích s prostorným hledištěm, což garantuje možnost bezpečných rozestupů v publiku.

První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021

redakce 22.05.2020

Celkově by v areálu Dolních Vítkovice mělo proběhnout přes 450 programových bodů na 24 venkovních i krytých scénách.

Všudybud bude na kusy

redakce 22.05.2020

Organizátoři festivalu Všudybud přichází s konceptem Všudybud na kusy.

Pohoda 2021 má další potvrzená jména

redakce 21.05.2020

Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval a Liraz - festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména.

United Islands of Prague budou

redakce 19.05.2020

I přes současné nepříznivé podmínky se organizátoři rozhodli akci zorganizovat, i když v jiné podobě, než jsou její návštěvníci zvyklí.

Festival MikuLove se přesouvá na rok 2021

redakce 19.05.2020

Myšlenkou ročníku 2020 bylo zrealizovat dramaturgii, kterou měl Romek Hanzlík připravenou na rok 2019.

Letní filmová škola Uherské Hradiště se uskuteční

redakce 16.05.2020

Organizátoři počítají s omezeným počtem diváků v sálech, s dodržováním povinných rozestupů, se zvýšenými hygienickými opatřeními.

Pořadatelé JazzFestBrno chystají první jazzový showcase festival u nás

redakce 15.05.2020

Central European Jazz Showcase je novinkou v aktivitách pořadatelů jednoho z největších středoevropských jazzových festivalů.

Festival Pop Messe se uskuteční až v roce 2021

redakce 14.05.2020

Město letos využije uvolněnou polovinu dosud nevyplacené dotace na další pomoc v řešení dopadů pandemie COVID-19 na oblast kultury.

(A)void má zvednout kotvy a ukončit svou činnost

redakce 14.05.2020

Program každého dne bude tematicky odlišný, pestrý a odehraje se ve zhruba dvouhodinových blocích.