Zprávy / Festivalové

Odborný program LFŠ s Jarchovským i Muchowem

Odborný program LFŠ s Jarchovským i Muchowem

redakce | Zprávy / Festivalové | 18.06.2016

Letní filmová škola se nejmenuje školou bezdůvodně, jelikož součástí programu je každoročně i program odborný. Díky němu jsou návštěvníci uvedeni do širšího kontextu mnoha filmových oblastí i témat. Jednotlivé projekce jsou doplněny lektorskými úvody a řada workshopů, diskusí, přednášek a Lekcí filmu (masterclass) rozšiřuje obzory laické i odborné veřejnosti. Letošní LFŠ přinese exkluzívní dvoudílnou besedu, jejíž moderátor Tomáš Baldýnský bude se svými hosty, tvůrci i zástupci organizací, kteří se na vzniku a využití českého filmu podílejí finančně, hledat a pojmenovávat problémy a okolnosti, utvářející podobu současného českého filmu.

Film nebo televize? Stav, kdy stále více filmových tvůrců hledá uplatnění i naplnění v televizní tvorbě, probereme v debatě o cinematizaci televize. Po příčinách a následcích této tendence budeme pátrat s Terezou Polachovou z HBO, režisérem Viktorem Taušem (Modré stíny) a britským teoretikem Glenem Creeberem. Kanadský výtvarník Kurt van der Basch se jako kreslíř podílel například na filmech Star Wars: Síla se probouzí, Atlas mraků či Dítě číslo 44. Výběr ze svých autorských storyboardů představí van der Basch v rámci výstavy v Kině Hvězda, současně umožní zájemcům nahlédnout do procesu své umělecké tvorby. Během unikátního workshopu si účastníci navrhnou vlastní storyboardy (tedy kresby jednotlivých filmových scén).

O scenáristické profesi promluví jeden z nejúspěšnějších filmových autorů posledních let a navíc vedoucí katedry scenáristiky na FAMU Petr Jarchovský. Hostem "hudební hodiny pro pokročilé" bude Jan P. Muchow, majitel čtyř Českých lvů. Zkušenost s režií zprostředkuje zájemcům Robert Sedláček, který zapolemizuje i nad tím, zda je producent režisérovi nejhorším nepřítelem, anebo nejcennějším spojencem. S kameramanem Janem "Basetem" Střítežským probereme i to, zda je právě kameraman ten, kdo určuje obrazovou podobu filmu. Odborný program Letní filmové školy je ale mnohem bohatší. Kompletní přehled přednášek, besed a masterclassů naleznete na stránkách LFŠ.

Info

42. Letní filmová škola
22. - 30. 7. 2016
Uherské Hradiště

www.facebook.com/events/163180617417969
www.facebook.com/letnifilmovaskola
www.lfs.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mezipatra odhalila svůj hlavní program

redakce 19.10.2019

Celovečerní debut Ernsta autenticky a s humorem pojednává o důležitosti přátelství a vzájemné toleranci nejen v queer komunitě. A filmů bude daleko víc!

Žižkovská Noc oslaví deset let

redakce 16.10.2019

Nadcházející desátý ročník má záměr rekapitulovat vývoj čtvrti, která mu dala jméno. Nejen svým doprovodným programem.

ProtimluvFest zve na cestu

redakce 12.10.2019

Tématem letošního ročníku ProtimluvFestu bude cesta ve všech možných podobách.

Dalších 44 jmen pro ESNS 2020

redakce 11.10.2019

V čele druhé vlny jmen potvrzených pro Eurosonic Noorderslag jsou ukrajinská raperka Alyona Alyona a temné duo Skynd.

Tata Bojs na Metronome Festivalu probudí Křižíkovu fontánu

redakce 10.10.2019

Legendární Křižíkova fontána na Výstavišti se konečně dočká uplatnění odpovídajícího jejímu historickému i kulturnímu významu.

Konkurz kapel na Hradecký slunovrat 2020

redakce 10.10.2019

Welcome scéna objevuje začínající i déle působící zajímavé interprety napříč žánry, nabízí jim možnost vystoupení na renomovaném festivalu.

Možnosti zvuku: Sonic Territories

redakce 09.10.2019

Vídeňská městská část Seestadt zažije poslední říjnový víkend festival soundartu a experimentální elektroniky.

Signal Festival láká na doprovodný program

redakce 09.10.2019

Signal Festival si kromě téměř dvaceti instalací od českých a zahraničních autorů připravil i bohatý doprovodný program.

Mezipatra představují industry program

redakce 07.10.2019

Mezipatra poprvé představí program zaměřený na filmový průmysl. Přijede spolutvůrce seriálu Transparent a mnozí další.

Lunchmeat Moon 2019

redakce 30.09.2019

Místo abychom vypisovali úctyhodný seznam tuzemských i mezinárodních jmen, pojďme si některá z nich poslechnout. Selekci si vzala na starost Kateřina Cumin.