Zprávy / Festivalové

OFF doplňuje soupisku o další jména

OFF doplňuje soupisku o další jména

redakce | Zprávy / Festivalové | 20.04.2016

OFF Festival tentokrát potvrzuje pouze dvě jména, která zastupují radikálně odlišný a přece v něčem podobný přístup ke kytarové hudbě. Festivalový line-up rozšiřují Mgła a So Slow.

Mgła vyznává DYI přístup k nahrávání, nikdy neukazují svou tvář, v undergroundových médiích se objevují zřídka a stejně sporadicky taky vystupují. Kontroverzní krakowská kapela nepochybně patří na současnou black metalovou mapu. Vše začalo debutovým albem With Hearts Toward None a pokračovalo až k loňské Exercises in Futility, kde se mísí typická blacková syrovost s nenápadnou chytlavostí. Mgła náleží noci a to je přesně ten čas, kdy si na OFF Festivalu představí.


So Slow jsou, v jistém slova smyslu, polským superprojektem. Protože jak jinak nazvat kapelu složenou ze členů Sunrise, The Band of Endless Noise, Czerń a T’ien Lai? Jenže narozdíl od jiných all star projektů, So Slow primárně neprahnou po slávě, ale zůstávají věrní tomu svému undergroundu. Základním rysem jejich výrazu je syrový post-punk okořeněný elektronikou a doplněný hypnotickými vokály. Právě kapely tohoto typu se místo známých stávají kultovní.

Kompletní seznam potvrzených interpretů pro OFF 2016 tedy vypadá následovně: Devendra Banhart, Anohni, The Kills, Mudhoney, GZA, Lush, GusGus, Thundercat, Minor Victories, Kiasmos, Napalm Death, Jaga Jazzist, SBB plays „Nowy Horyzont“, Sleaford Mods, DJ Koze, Zomby, Lightning Bolt, Andrew Weatherall b2b Roman Flügel, Brodka, Kaliber 44, Orlando Julius & the Heliocentrics, Liima, Daniel Avery, Clutch, Mutoid Man, Powell, Zimpel/Ziołek, Mgła, Basia Bulat, Janusz Prusinowski Kompania, Syny, Beach Slang, Willis Earl Beal, Jenny Hval, Flatbush Zombies, Machinedrum, Yung Lean, Mass Gothic, Jambinai, So Slow, Islam Chipsy, Show Me The Body, Ata Kak, Goat, Fidlar, Odpoczno, Rosa Vertov.

Info

OFF Festival 2016
5. - 7. 8. 2016
Katowice, Polsko

www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Festival Meeting Brno otevře témata spojená s minulostí

redakce 15.07.2020

Pátý ročník festivalu se v důsledku pandemie koronaviru uskuteční výjimečně „na pokračování“, začíná už přístí týden.

Metronom Prague potvrzuje Underworld

redakce 15.07.2020

Plnohodnotná verze festivalu Metronome Prague za účasti zahraničních hvězd nakonec proběhne v červnu 2021 a potvrzuje již nyní první zahraniční kapelu.

Festival Colour Meeting zve do Poličky na hudbu i divadlo

redakce 14.07.2020

Na hudbu a divadlo nejen tuzemské scény zve posedmnácté festival Colour Meeting. Pod středověkými hradbami v Poličce.

Druhý ročník Festivalu hudby Bez ambicí

redakce 13.07.2020

Hudební festival Bez ambicí, to je dvanáct hodin hudby a snad i víc. Pořadatelé věří v uvolněnou atmosféru, nezapomenutelné hudební sety a dobré počasí.

Let It Roll připravil na léto The Renegade Festival

redakce 10.07.2020

I když půjde o menší verzi pro omezený počet návštěvníků, mohou se fanoušci i tentokrát těšit na unikátní stage design a audiovizuální show, kterou je Let It Roll vyhlášený.

Domácí verze Front Porch festivalu

redakce 09.07.2020

Tato událost bude výjimečná nejen pro svou konceptuální stylizaci, ale také proto, že bude v České republice dosavadní premiérou.

Imagination Festival je zpět

redakce 08.07.2020

Nejtvrdší elektronický podnik u nás chystá na podzim další edici. Imagination Festival se vrací v listopadu.

Festival Nultý bod v karlínské Invalidovně

redakce 07.07.2020

Program bude bohatý a nejedno představení je jazykově bezbariérové a vzhledem k velmi omezenému počtu diváků u většiny představení je exkluzivita zážitku zaručena.

Boskovice 2020 v srpnu a komorněji

redakce 07.07.2020

Připravená je žánrově pestrá Uni scéna, česko-německá jazzová scéna, blues, divadla interiérová i v plenéru na boskovickém hradě.

Groove Brno přiveze evropské funky špičky

redakce 05.07.2020

Zahraniční funky kapely a tuzemské projekty, které v minulých letech vytvořily ve vlastní produkci festivalu a každoročně je po nich poptávka.