Zprávy / Festivalové

OFF Festival 2016: Off We Go!

OFF Festival 2016: Off We Go!

redakce | Zprávy / Festivalové | 16.12.2015

Po sílném a jubilejním desátém ročníku, chystá OFF Festival Katowice své jedenácté vydání, které se tentokrát uskuteční v termínu 5. - 7. srpna 2016. Již nyní jsou do prodeje první vstupenky a organizátoři ohlašují první jména, mezi kterými najdete Napalm Death, Sealford Mody, Machinedrum a Beach Slang.

Zkrátka, místo teskného zimního blues můžete pomalu začít plánovat letní dobrodružství. Nebo jinak, místo nevkusného vánočního svetru lístky na kvalitní muziku. Aktuálně jsou lístky k dispozici na webovkách OFF Shopu za sníženou cenu.


Průkopníci grindcorového žánru Napalm Death přijedou představit dosud aktuální album Apex Predator - Easy Meat, stejně jako předcházející nahrávku Utilitarian, na které jako host zahrál na saxofon i John Zorn, což jen dokládá, že legendy jsou ve vrcholné umělecké formě. Tvrdý zvuk proti sociální nerovnosti a letmý politický podtaxt v Katowicích.


Čtyřicátník by je klidně zařadil do punk rocku, mladší generace v nich slyší hip-hop. Sleaford Mods, duo z Nottinghamu, které dokazuje, že se klidně můžou potkat Wu-Tang Clan, Guns N' Roses, rave a black metal na jednom jediném albu. Přidaná hodnota ve formě autentické frustrace, hněvu a odraz aktuálních hudebních trendů.


Travis Stewart, v hudebním světě známý jako Machinedrum, se proslavil spoluprací se jmény jako Azealia Banks a Jamie Liddel. Jeho tvorba vychází z kvantiny, ale zárověň a především z kvality. Stačí zmínit úspěšná alba Vapor Citya následující vinyl Vapor City Archives, která vyšla na labelu Ninja Tune.

S kapelami jako jsou Beach Slang prostě nemůžete přijít o svou víru v poctivý rock'n'roll. Nenáročný, hymnický punk rock z Pennsylvanie si s touhle čtveřicí nejlépe užijete, když si zařvete spolu se zpěvákem. Propotit tričko a identifikovat se s jejich vtipnými, přesto nekompromisními texty. V Polsku představí svou debutovku The Things We Do to Find People Who Feel Like Us.

Info

OFF Festival 2016
5. - 7. 8. 2016
Katowice, Polsko

www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Colours of Ostrava 2022 potvrzují další kapely z celého světa

redakce 15.09.2021

Festival přidává například radikální newyorskou raperku Princess Nokia, geniální japonskou jazzovou pianistku Hiromi nebo malijskou zpěvačku Fatoumata Diawara.

Jazz Goes to Town proběhne v půlce října

redakce 15.09.2021

Tři světově proslulí improvizátoři, velký orchestr, dvě premiéry napsané přímo pro festival a jeden z nejslavnějších evropských skladatelů soudobé hudby.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace