Zprávy / Festivalové

OFF Festival potvrzuje Jaga Jazzist a Mudhoney

OFF Festival potvrzuje Jaga Jazzist a Mudhoney

redakce | Zprávy / Festivalové | 09.02.2016

Vůbec první ročník OFF Festivalu Katowice se odehrál roku 2006 v Myslovicích. Poslední leta je usazený v prvním srpnovém víkendu a v katovické Dolinie Trzech Stawów, v zelené oáze uprostřed průmyslového Slezska. OFF Festival není jen hudební událost, ale hledí i na svou filosofickou podstatu, když se chce vyhýbat moderním trendům, nudě a průměrnosti. OFF prostě není trendy! Nebo alespoň leta stojí proti hlavnímu proudu. Často zve do Katovic umělce, kteří mají to nejlepší teprve před sebou. Je skutečně těžké zařadit festival do jediného žánru nebo stylu, protože je tím vyvoleným místem, kde se střetávají hvězdy minulosti s vizionáři dneška. Pro své jedenácté vydání, které se tentokrát uskuteční v termínu 5. - 7. srpna 2016, přináší organizátoři hrstku dalších zajímavých jmen.


Mezi umělce, kteří rozšiřují a zároveň vzdorují žánrovým hranicím. Americký rapper GZA, člen legendárních Wu-Tang Clan, ve skutečnosti zapadá do obou kategorií. Na festivalu představí připravované nové album Dark Matter, na kterém hostuje třeba Vangelis. Jaga Jazzist přinesou jazzovou renesanci. Jak je o těchto Norech známo, jejich rozsah začíná někde u Johna Coltranea a končí Aphexem Twinem. Těšit se můžete na to nejtěsnější prolnutí mezi kapelou a publikem. I díky dlouzholetému přátelství OFF Festivalu a kultovního amerického labelu Sub Pop přivítá letošní ročník grunge legendy Mudhoney.


Britský DJ a producent Andrew Weatherall vyrostl na post-punkové scéně (začínal remixováním kapel jako Happy Mondays, New Order a Primal Scream). Stejně dobře mu jde ale i house a techno. Hudba jako dobrodružství, to je letmá definice dua Lightning Bolt - hluk, který ohýbá žánry a boří veškeré konvence. A k tomu všemu ještě nezaměnitelný, abstraktní smysl pro humor. Posledním jménem tohoto seznamu je švédská rappová naděje Yung Lean, který vymění malé klubové scény za velkou stage OFF Festvalu.

Info

OFF Festival 2016
5. - 7. 8. 2016
Katowice, Polsko

www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Scandi 2021 proběhne online ve virtuálním kinosále

redakce 17.01.2021

Rodinná oslava, Chlast, Rytíři spravedlnosti a další veselé filmy na každý den, ovšem jen pokud bude leden.

Eurosonic Noorderslag 2021 na Spotify

su 11.01.2021

Štěstí v neštěstí, znáte to. Přehlídku mladých talentů si můžete tedy pustit i doma za stránkách festivalu.

Festival Eurosonic Noorderslag se blíží

redakce 07.01.2021

Umělci měli tento rok málo šancí se představit, online festival je tedy alespoň jednou z nich.

Festival otrlého diváka uvede dvoják s dabingem

redakce 06.01.2021

Dvojitá dávka audiovizuální zoufalosti v double feature, kde se řemeslná inkompetence překlápí do inkontinence tvůrčí nesoudnosti.

Brutal Assault 2021 rozšiřuje sestavu

redakce 05.01.2021

A jde opravdu o várku, protože nových kapel do sestavy festivalu máme hned dvacet a pokrývají celé spektrum žánrů.

Rock for People do herního prostředí

redakce 05.01.2021

Fanoušci se budou moci projít po festivalovém areálu, zazpívat si s českými i zahraničními kapelami, zatančit si v kotli pod pódiem, prohlédnout si partnerské zóny nebo nabídku stánkařů.

Poslední letošní koncert Amerického jara

redakce 28.12.2020

Americké jaro bude patřit zpěvačce Lence Dusilové a kapelám Vertigo, -123min. a Jan P. Muchow & The Antagonists.

Severská přehlídka Scandi pojede na hybridní pohon

redakce 27.12.2020

V případě uvolnění opatření přehlídka proběhne i v kamenných kinech. Hlavním filmem letošního ročníku je bezesporu očekávaná Greta.

Creepy Teepee Sabbatical online

redakce 26.12.2020

Finální a nejnabitější víkend s Creepy Teepee Sabbatical přichází v době těsně povánoční: v sobotu 26. prosince a v neděli 27. prosince.

Teepee na Budapest Showcase Hubu

redakce 18.12.2020

Povětšinou neznámé kapely se nakonec představily pomocí série videí Bush extravaganza.