Zprávy / Festivalové

OFF Festival potvrzuje Jaga Jazzist a Mudhoney

OFF Festival potvrzuje Jaga Jazzist a Mudhoney

redakce | Zprávy / Festivalové | 09.02.2016

Vůbec první ročník OFF Festivalu Katowice se odehrál roku 2006 v Myslovicích. Poslední leta je usazený v prvním srpnovém víkendu a v katovické Dolinie Trzech Stawów, v zelené oáze uprostřed průmyslového Slezska. OFF Festival není jen hudební událost, ale hledí i na svou filosofickou podstatu, když se chce vyhýbat moderním trendům, nudě a průměrnosti. OFF prostě není trendy! Nebo alespoň leta stojí proti hlavnímu proudu. Často zve do Katovic umělce, kteří mají to nejlepší teprve před sebou. Je skutečně těžké zařadit festival do jediného žánru nebo stylu, protože je tím vyvoleným místem, kde se střetávají hvězdy minulosti s vizionáři dneška. Pro své jedenácté vydání, které se tentokrát uskuteční v termínu 5. - 7. srpna 2016, přináší organizátoři hrstku dalších zajímavých jmen.


Mezi umělce, kteří rozšiřují a zároveň vzdorují žánrovým hranicím. Americký rapper GZA, člen legendárních Wu-Tang Clan, ve skutečnosti zapadá do obou kategorií. Na festivalu představí připravované nové album Dark Matter, na kterém hostuje třeba Vangelis. Jaga Jazzist přinesou jazzovou renesanci. Jak je o těchto Norech známo, jejich rozsah začíná někde u Johna Coltranea a končí Aphexem Twinem. Těšit se můžete na to nejtěsnější prolnutí mezi kapelou a publikem. I díky dlouzholetému přátelství OFF Festivalu a kultovního amerického labelu Sub Pop přivítá letošní ročník grunge legendy Mudhoney.


Britský DJ a producent Andrew Weatherall vyrostl na post-punkové scéně (začínal remixováním kapel jako Happy Mondays, New Order a Primal Scream). Stejně dobře mu jde ale i house a techno. Hudba jako dobrodružství, to je letmá definice dua Lightning Bolt - hluk, který ohýbá žánry a boří veškeré konvence. A k tomu všemu ještě nezaměnitelný, abstraktní smysl pro humor. Posledním jménem tohoto seznamu je švédská rappová naděje Yung Lean, který vymění malé klubové scény za velkou stage OFF Festvalu.

Info

OFF Festival 2016
5. - 7. 8. 2016
Katowice, Polsko

www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Soutěž Jazzfruit jde do finále

redakce 30.05.2020

V hlasování, které probíhalo do pondělního večera, zvítězili u poroty kapely B/Y Organism, Point of Few a Jay Delver a diváci poslali do finále duo KI木.

Přípravy na 24. Ji.hlavu jsou v plném proudu

redakce 28.05.2020

Novinkou letošního ročníku je prodej Early bird akreditací spojený s donátorstvím. Od konce března si akreditaci na festival pořídilo více než 870 návštěvníků.

Tady Vary ve vašem kině

redakce 26.05.2020

Každý z vybraných filmů bude mít pouze jedno exkluzívní představení, které proběhne ve všech zúčastněných kinech ve stejný okamžik.

Letošní Hradecký slunovrat bude hned dvakrát

redakce 23.05.2020

Festival Hradecký slunovrat proběhne v červnu i říjnu na několika pódiích s prostorným hledištěm, což garantuje možnost bezpečných rozestupů v publiku.

První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021

redakce 22.05.2020

Celkově by v areálu Dolních Vítkovice mělo proběhnout přes 450 programových bodů na 24 venkovních i krytých scénách.

Všudybud bude na kusy

redakce 22.05.2020

Organizátoři festivalu Všudybud přichází s konceptem Všudybud na kusy.

Pohoda 2021 má další potvrzená jména

redakce 21.05.2020

Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval a Liraz - festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména.

United Islands of Prague budou

redakce 19.05.2020

I přes současné nepříznivé podmínky se organizátoři rozhodli akci zorganizovat, i když v jiné podobě, než jsou její návštěvníci zvyklí.

Festival MikuLove se přesouvá na rok 2021

redakce 19.05.2020

Myšlenkou ročníku 2020 bylo zrealizovat dramaturgii, kterou měl Romek Hanzlík připravenou na rok 2019.

Letní filmová škola Uherské Hradiště se uskuteční

redakce 16.05.2020

Organizátoři počítají s omezeným počtem diváků v sálech, s dodržováním povinných rozestupů, se zvýšenými hygienickými opatřeními.