Zprávy / Festivalové

Opavský páv zahájí dokumentem New Game

Opavský páv zahájí dokumentem New Game

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.05.2017

Zpod Hlásky se hlásí start čtvrtého ročníku mezinárodního festivalu studentského filmu Opavský páv, který v úterý, 2. 5. 2017, otevře dveře Slezanky nadšencům audiovizuálního umění. Slavnostní, první festivalový večer zahájí exkluzivní projekce dokumentárního snímku New Game, jejímž režisérem je student oboru Audiovizuální tvorba na Slezské univerzitě Aleš Brunclík. Závěrečný galavečer proběhne ve čtvrtek, 4. 5. 2017, v prostorách Slezanky od 18:00 hod., kdy si ocenění režiséři převezmou paví pírka.

Festivalový program odstartuje v úterý, 2. 5., výstavou fotografií a textů studentů Audiovizuální tvorby Slezské univerzity v Opavě. Slavnostní zahájení otevře v 18.00 hod. exkluzivní projekce dokumentárního snímku New Game, který je sondou do života vývojářů i samotného vzniku počítačových her. Výstava studentů bude v průběhu festivalu doplněna ještě o výstavu Základní a Mateřské školy při zdravotnickém zařízení v Opavě a psychedelickými UV malbami umělce vystupujícího pod pseudonymem Cyreal.

Ve středu a ve čtvrtek se pak návštěvníci festivalu mohou těšit na projekce finálových snímků, tedy na to nejlepší ze 170 přihlášených filmů z celého světa, a také na doprovodný program, který nabídne workshopy, přednášky, debaty i projekce. Návštěvníci festivalu si mohou vyzkoušet práci s klíčovacím plátnem, praxinoskopy nebo si nakreslit svůj vlastní komiks – to vše pod vedením profesionálů a studentů Slezské univerzity. V rámci středečního doprovodného programu se uskuteční projekce dokumentárních filmů slovenského dokumentaristy Mira Rema Cooltúra, doplněného o besedu s režisérem. O životě v pozici transgender ženy povypráví Tereza Španihelová alias Tores Gorgeous.


Úterní večer bude obohacen o speciální noční projekci, která potrvá do 22:00 hod. a nabídne mix těch nejlepších soutěžních snímků. Objeví se i ty, které nejsou zařazeny do denních promítacích bloků. V průběhu denního promítání mají diváci možnost podílet se na hlasování o nejlepší studentský film v kategorii Divácky páv. Čtvrteční doprovodný program odstartuje nejoceňovanějším studentským dokumentárním snímkem Mira Rema – Arsy-Versy. V 15:00 hod. se návštěvníci mohou těšit na interaktivní přednášku o filmových adaptacích literárních děl. Poté proběhne moderovaná beseda se slovenským režisérem Peterem Bebjakem, také o jeho novém snímku Čiara.

Galavečerem, jenž proběhne 4. 5. od 18.00 v prostorách Slezanky, bude provázet herec Jan Václavík. Členové poroty, ve které letos zasedli Fedor Gál, Peter Bebjak, Miro Remo, Martin Novosad, Jan Plachý a Viktor Kamenický, předají ceny vítězným snímkům. Cena tentokrát prošla redesignem. Pro letošní ročník ceny vytvořil slovenský umělec, akademický sochař Marek Cmarko. O hudební doprovod se na galavečeru postará formace Dym z Udirky, složená z pedagogů oddělení audiovizuální tvorby, a večer zakončí projekce nejúspěšnějšího filmu, který získá cenu Absolutní páv. Během celého festivalu mají návštěvníci možnost nechat se vyfotit ve fotostánku festivalu a odpočinout si v relaxační zóně při deskových hrách s Klubem deskových her Pajdulák.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zpěvačka Giudi vystoupí v rámci Rock for People

redakce 15.06.2019

Giudi je sólová interpretka a skladatelka, která svou tvorbu označuje jako deep-pop.

Studentský festival Deziluze rozpohybuje areál bývalé cihelny

redakce 15.06.2019

Deziluze nabízí prostor muzikantům, divadelníkům, spisovatelům, fotografům i malířům, ale také sportovcům nebo produkčním.

Grape festival plní letošní program

redakce 14.06.2019

Jubilejní desátý ročník piesťanského festivalu Grape doplňuje bohatý program o hvezdy domácí scény i rapperku IAMDDB.

ArcTanGent nabídne hvězdný line-up

redakce 12.06.2019

Sedé vydání britského ArcTanGent festivalu letos láká na Coheed and Cambria, Russian Circles i postmetalové Cult of Luna.

Karlovarský festival představí Julianne Moore, Barta Freundlicha a Billyho Crudupa

redakce 12.06.2019

Karlovarský festival promítne v rámci pocty oběma filmařským osobnostem nejen film Po svatbě, ale také snímek Otisky prstů.

Pestrý a eklektický lineup festivalu Roskilde v playlistu Full Moonu

redakce 12.06.2019

Zpátky na místě činu - legendárním rozbahněném poli kousek od Kodaně. Letos vystoupí velikáni, superhrdinky a šílenci. Festivalový playlist? Ja tak!

Magick Musick po jedenácté

redakce 11.06.2019

11. ročník komorního festivalu Magick Musick je ve znamení devíti nonkonformních kapel. Jakých?

Marienbad Film Festival odhalil část programu a vizuál čtvrtého ročníku

redakce 10.06.2019

Poklidné lázeňské město během čtyř dnů ožije i filmově-vzdělávacím a hudebním doprovodným programem.

Hradecký slunovrat letos na dvou zámcích

redakce 07.06.2019

Další ročník festivalu konajícího se v krásném zámeckém prostředí Hradce nad Moravicí proběhne na konci června.

V Hlavní soutěži 54. MFF KV se představí Jan-Ole Gerster, Hong Khaou, Jonás Trueba a Marko Škop

redakce 07.06.2019

Nebývale geograficky rozmanitý je letošní výběr deseti světových a dvou mezinárodních premiér ve festivalové stěžejní sekci.