Zprávy / Festivalové

Opavský páv zahájí dokumentem New Game

Opavský páv zahájí dokumentem New Game

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.05.2017

Zpod Hlásky se hlásí start čtvrtého ročníku mezinárodního festivalu studentského filmu Opavský páv, který v úterý, 2. 5. 2017, otevře dveře Slezanky nadšencům audiovizuálního umění. Slavnostní, první festivalový večer zahájí exkluzivní projekce dokumentárního snímku New Game, jejímž režisérem je student oboru Audiovizuální tvorba na Slezské univerzitě Aleš Brunclík. Závěrečný galavečer proběhne ve čtvrtek, 4. 5. 2017, v prostorách Slezanky od 18:00 hod., kdy si ocenění režiséři převezmou paví pírka.

Festivalový program odstartuje v úterý, 2. 5., výstavou fotografií a textů studentů Audiovizuální tvorby Slezské univerzity v Opavě. Slavnostní zahájení otevře v 18.00 hod. exkluzivní projekce dokumentárního snímku New Game, který je sondou do života vývojářů i samotného vzniku počítačových her. Výstava studentů bude v průběhu festivalu doplněna ještě o výstavu Základní a Mateřské školy při zdravotnickém zařízení v Opavě a psychedelickými UV malbami umělce vystupujícího pod pseudonymem Cyreal.

Ve středu a ve čtvrtek se pak návštěvníci festivalu mohou těšit na projekce finálových snímků, tedy na to nejlepší ze 170 přihlášených filmů z celého světa, a také na doprovodný program, který nabídne workshopy, přednášky, debaty i projekce. Návštěvníci festivalu si mohou vyzkoušet práci s klíčovacím plátnem, praxinoskopy nebo si nakreslit svůj vlastní komiks – to vše pod vedením profesionálů a studentů Slezské univerzity. V rámci středečního doprovodného programu se uskuteční projekce dokumentárních filmů slovenského dokumentaristy Mira Rema Cooltúra, doplněného o besedu s režisérem. O životě v pozici transgender ženy povypráví Tereza Španihelová alias Tores Gorgeous.


Úterní večer bude obohacen o speciální noční projekci, která potrvá do 22:00 hod. a nabídne mix těch nejlepších soutěžních snímků. Objeví se i ty, které nejsou zařazeny do denních promítacích bloků. V průběhu denního promítání mají diváci možnost podílet se na hlasování o nejlepší studentský film v kategorii Divácky páv. Čtvrteční doprovodný program odstartuje nejoceňovanějším studentským dokumentárním snímkem Mira Rema – Arsy-Versy. V 15:00 hod. se návštěvníci mohou těšit na interaktivní přednášku o filmových adaptacích literárních děl. Poté proběhne moderovaná beseda se slovenským režisérem Peterem Bebjakem, také o jeho novém snímku Čiara.

Galavečerem, jenž proběhne 4. 5. od 18.00 v prostorách Slezanky, bude provázet herec Jan Václavík. Členové poroty, ve které letos zasedli Fedor Gál, Peter Bebjak, Miro Remo, Martin Novosad, Jan Plachý a Viktor Kamenický, předají ceny vítězným snímkům. Cena tentokrát prošla redesignem. Pro letošní ročník ceny vytvořil slovenský umělec, akademický sochař Marek Cmarko. O hudební doprovod se na galavečeru postará formace Dym z Udirky, složená z pedagogů oddělení audiovizuální tvorby, a večer zakončí projekce nejúspěšnějšího filmu, který získá cenu Absolutní páv. Během celého festivalu mají návštěvníci možnost nechat se vyfotit ve fotostánku festivalu a odpočinout si v relaxační zóně při deskových hrách s Klubem deskových her Pajdulák.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Hildur Guðnadóttir na Unsoundu

redakce 16.08.2019

Třetí vlně potvrzených interpretů pro letošního vydání krakovského festivalu Unsound dominuje Hildur Guðnadóttir.

Blues Alive 2019 hlásí vyprodáno

redakce 15.08.2019

Na letošním Blues Alive vystoupí takové osobnosti jako Lizz Wright, Marcia Ball, Kenny Neal či Ronnie Baker Brooks.

Dasha Rush zahájí Lunchmeat Festival

redakce 15.08.2019

Svůj nový projekt představí producentka a experimentální zvuková umělkyně Dasha Rush se svojí 360° AV show v Planetáriu.

Waltari headlinerem Bystřické alternativy

redakce 15.08.2019

Letošním tahákem Letní Alternativy jsou především crossoveroví Waltari z Finska a také slovenští punkáči Davová psychóza.

Ostravské dny začínají již za týden

redakce 14.08.2019

Do Ostravy se sjede na dvě stovky hudebníků. Podílet se budou na 10. bienále festivalu klasické hudby Ostravské dny.

Berlínský Pop-Kultur letos popáté

redakce 13.08.2019

Berlínský festival Pop-Kultur se vrací již popáté a znovu nabídne více než osmdesát nejrůznějších programových položek.

Na východe pes neskapal

redakce 12.08.2019

O lokálnych kapelách sa vedú žarty, že zo Skapal Pes Festu vedie cesta rovno na Pohodu.

Legendy i nové prostory na Lunchmeatu

redakce 11.08.2019

Lunchmeat Festival představuje další jména z letošního hlavního programu. Tři prestižní světové premiéry i nové prostory.

Marienbad Film Festival navštíví Eduardo Williams, Nahuel Pérez Biscayart i Bence Fliegauf

redakce 10.08.2019

Mariánskolázeňský spolek Švihák spojil opět síly s hudebním magazínem Full Moon a společně se postarají o doprovodný program.

Jazz Goes to Town představuje interprety

redakce 08.08.2019

Jazz jde městem proběhne tradičně druhý říjnový týden v nejrůznějších prostorách i samotných ulicích města Hradec Králové.