Zprávy / Festivalové

Opavský páv zahájí dokumentem New Game

Opavský páv zahájí dokumentem New Game

redakce | Zprávy / Festivalové | 02.05.2017

Zpod Hlásky se hlásí start čtvrtého ročníku mezinárodního festivalu studentského filmu Opavský páv, který v úterý, 2. 5. 2017, otevře dveře Slezanky nadšencům audiovizuálního umění. Slavnostní, první festivalový večer zahájí exkluzivní projekce dokumentárního snímku New Game, jejímž režisérem je student oboru Audiovizuální tvorba na Slezské univerzitě Aleš Brunclík. Závěrečný galavečer proběhne ve čtvrtek, 4. 5. 2017, v prostorách Slezanky od 18:00 hod., kdy si ocenění režiséři převezmou paví pírka.

Festivalový program odstartuje v úterý, 2. 5., výstavou fotografií a textů studentů Audiovizuální tvorby Slezské univerzity v Opavě. Slavnostní zahájení otevře v 18.00 hod. exkluzivní projekce dokumentárního snímku New Game, který je sondou do života vývojářů i samotného vzniku počítačových her. Výstava studentů bude v průběhu festivalu doplněna ještě o výstavu Základní a Mateřské školy při zdravotnickém zařízení v Opavě a psychedelickými UV malbami umělce vystupujícího pod pseudonymem Cyreal.

Ve středu a ve čtvrtek se pak návštěvníci festivalu mohou těšit na projekce finálových snímků, tedy na to nejlepší ze 170 přihlášených filmů z celého světa, a také na doprovodný program, který nabídne workshopy, přednášky, debaty i projekce. Návštěvníci festivalu si mohou vyzkoušet práci s klíčovacím plátnem, praxinoskopy nebo si nakreslit svůj vlastní komiks – to vše pod vedením profesionálů a studentů Slezské univerzity. V rámci středečního doprovodného programu se uskuteční projekce dokumentárních filmů slovenského dokumentaristy Mira Rema Cooltúra, doplněného o besedu s režisérem. O životě v pozici transgender ženy povypráví Tereza Španihelová alias Tores Gorgeous.


Úterní večer bude obohacen o speciální noční projekci, která potrvá do 22:00 hod. a nabídne mix těch nejlepších soutěžních snímků. Objeví se i ty, které nejsou zařazeny do denních promítacích bloků. V průběhu denního promítání mají diváci možnost podílet se na hlasování o nejlepší studentský film v kategorii Divácky páv. Čtvrteční doprovodný program odstartuje nejoceňovanějším studentským dokumentárním snímkem Mira Rema – Arsy-Versy. V 15:00 hod. se návštěvníci mohou těšit na interaktivní přednášku o filmových adaptacích literárních děl. Poté proběhne moderovaná beseda se slovenským režisérem Peterem Bebjakem, také o jeho novém snímku Čiara.

Galavečerem, jenž proběhne 4. 5. od 18.00 v prostorách Slezanky, bude provázet herec Jan Václavík. Členové poroty, ve které letos zasedli Fedor Gál, Peter Bebjak, Miro Remo, Martin Novosad, Jan Plachý a Viktor Kamenický, předají ceny vítězným snímkům. Cena tentokrát prošla redesignem. Pro letošní ročník ceny vytvořil slovenský umělec, akademický sochař Marek Cmarko. O hudební doprovod se na galavečeru postará formace Dym z Udirky, složená z pedagogů oddělení audiovizuální tvorby, a večer zakončí projekce nejúspěšnějšího filmu, který získá cenu Absolutní páv. Během celého festivalu mají návštěvníci možnost nechat se vyfotit ve fotostánku festivalu a odpočinout si v relaxační zóně při deskových hrách s Klubem deskových her Pajdulák.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Rock for People Home

redakce 03.06.2020

Hudebníky a fanoušky se organizátoři rozhodli propojit ve vybraných městech naživo a online, aby byly koncerty dostupné všem i přes bezpečnostní opatření spojených s pandemií koronaviru.

Festival Deziluze i za záchranu březnického pivovaru

redakce 02.06.2020

Koncepčně festival navazuje na předchozí ročníky zejména podporou začínajících umělců. Neméně důležitým aspektem je i záchrana pivovaru v Březnici.

Audio Zoo oznamuje na konec června rooftop festival

redakce 01.06.2020

Pořadatelé slibují zatím tajného zahraničního headlinera a kapacitu 300 až 500 návštěvníků dle aktuálních podmínek za dodržení hygienických pravidel.

Soutěž Jazzfruit jde do finále

redakce 30.05.2020

V hlasování, které probíhalo do pondělního večera, zvítězili u poroty kapely B/Y Organism, Point of Few a Jay Delver a diváci poslali do finále duo KI木.

Přípravy na 24. Ji.hlavu jsou v plném proudu

redakce 28.05.2020

Novinkou letošního ročníku je prodej Early bird akreditací spojený s donátorstvím. Od konce března si akreditaci na festival pořídilo více než 870 návštěvníků.

Tady Vary ve vašem kině

redakce 26.05.2020

Každý z vybraných filmů bude mít pouze jedno exkluzívní představení, které proběhne ve všech zúčastněných kinech ve stejný okamžik.

Letošní Hradecký slunovrat bude hned dvakrát

redakce 23.05.2020

Festival Hradecký slunovrat proběhne v červnu i říjnu na několika pódiích s prostorným hledištěm, což garantuje možnost bezpečných rozestupů v publiku.

První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021

redakce 22.05.2020

Celkově by v areálu Dolních Vítkovice mělo proběhnout přes 450 programových bodů na 24 venkovních i krytých scénách.

Všudybud bude na kusy

redakce 22.05.2020

Organizátoři festivalu Všudybud přichází s konceptem Všudybud na kusy.

Pohoda 2021 má další potvrzená jména

redakce 21.05.2020

Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval a Liraz - festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména.