Zprávy / Festivalové

Open Air Program 2016 hledá své účinkující

Open Air Program 2016 hledá své účinkující

redakce | Zprávy / Festivalové | 20.12.2015

Kulturní neziskovka kontrapunkt vyhlašuje otevřenou výzvu pro umělce z oblasti divadelního a scénického umění pro účast na 17. ročníku divadelního festivalu Open Air Program Hradec Králové, který se uskuteční ve dnech 17. – 26. června 2016. "I pro nadcházející ročník hledáme nová divadelní představení, performance, workshopy, site-specific projekty a další umělecké žánry, které se v posledních deseti červnových dnech chtějí představit pod širým nebem v historickém centru Hradce Králové," říká koordinátorka festivalu Barbora Holanová. Formulář a podmínky účasti jsou k dispozici na webových stránkách festivalu. Přihlášku je možné vyplnit do 14. února 2016.

Červnový svátek divadla proběhne tentokrát v termínu od 17. do 26. června 2016. Staňte se právě vy těmi, kteří oživí ulice historického centra města Hradce Králové a vdechnou mu tak jedinečnou a nezapomenutelnou atmosféru. Vaše představení můžete zasadit do festivalového šapitó, klubové scény či do magických historických kulis města. Pro 17. ročník hledají organizátoři především nezávislé a autorské projekty.


"V nadcházejícím ročníku chceme podtrhnout myšlenku odrážející se v samotném názvu festivalu – Open Air Program. Otevřenost a volnost pro nás budou v roce 2016 klíčovými pojmy. Těšíme se na všechny vzducho- i mořeplavce a především provazochodce. Připojte se a dýchejte "otevřený vzduch" s námi!"

Open Air Program je od roku 2000 tradiční součástí Mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a utváří s ním naprosto ojedinělou, pulzující událost reflektující bohatý průřez aktuálního tuzemského i světového kulturního dění. Představení se odehrávají na 20 scénách pod širým nebem, v historickém centru města a účastní se ho na 150 divadelníků a hudebníků, kteří vytvoří přes 200 uměleckých produkcí. Venkovní část festivalu navštíví přibližně 50 tisíc diváků. OAP se řadí mezi přední české divadelní události a je zařazen mezi prestižní akce podporované městem Hradec Králové v programu Calendarium Regina.

Info

Open Air Program 2016
17. - 26. 6. 2016
Hradec Králové

www.facebook.com/OpenAirProgramHradecKralove
www.openairprogram.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Přehlídka MaMA Festival and Convention se blíží

redakce 26.09.2021

Na festivale a konferenci MaMa se každoročně potkává více než šest tisíc hudebních profesionálů a je tak největším setkáním podobného druhu ve Francii.

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace