Zprávy / Pozvánky

Orion pokřtí třetí Teritorium

Orion pokřtí třetí Teritorium

redakce | Zprávy / Pozvánky | 29.01.2022

Uzavření trilogie českého rapu. To je Teritorium III, poslední díl příběhu, který se psal průběžně od roku 2003. Tehdy Orion jako první rapper u nás vydal sólové album, které se stalo jedním z milníků žánru. S novinkou se nyní Papa Vorel ohlíží za počátky hip hopu na devadesátkovém Jižním Městě, ale zároveň dává prostor novým hlasům současné scény. Některé z nich zazní i na křtu desky, který se uskuteční ve čtvrtek 3. března v Lucerna Music Baru.

Orion loni prožil velký rok. Kromě toho, že Repertoár, debut Penerů strýčka Homeboye, oslavil dvacet let od svého vydání, nastal konečně čas na završení Orionovy trilogie. Zatímco si úvodní Teritorium připsalo titul první sólové desky tuzemského hip hopu, dvojka jejímu autorovi přinesla například cenu Anděl. Závěrečné Teritorium III vyšlo na podzim 2021 u labelu Bigg Boss a na jeho produkci se kromě Mikea Trafika podíleli také DJ Wich a Tomáš Konůpka z Oriho nové skupiny Gruppo Salsiccia. Na křtu čerstvého alba hlavní hvězdu večera doplní například mladí hudebníci, kteří se představili v singl City Cowboy, tedy Pain, Strýc Nory a Sofian Medjmedj.

Poslední release vydavatelství Bigg Boss přijde pokřtít i jeho zakladatel Vladimir 518, který k desítkám společných písní s Orionem nyní přidává i nový track Co se nelíbí. „Na křtu rozhodně nemůže chybět Mike T, bez kterého by deska nevznikla, a taky Vladimir, bez kterého už si svou show úplně nedokážu představit,“ upřesňuje zakladatel PSH.

Info

Orion (křest alba)
3. 3. 2022 20:00
Lucerna Music Bar, Praha
Fb událost

foto © se svolením Oriona

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace