Zprávy / Pozvánky

Orion pokřtí třetí Teritorium

Orion pokřtí třetí Teritorium

redakce | Zprávy / Pozvánky | 29.01.2022

Uzavření trilogie českého rapu. To je Teritorium III, poslední díl příběhu, který se psal průběžně od roku 2003. Tehdy Orion jako první rapper u nás vydal sólové album, které se stalo jedním z milníků žánru. S novinkou se nyní Papa Vorel ohlíží za počátky hip hopu na devadesátkovém Jižním Městě, ale zároveň dává prostor novým hlasům současné scény. Některé z nich zazní i na křtu desky, který se uskuteční ve čtvrtek 3. března v Lucerna Music Baru.

Orion loni prožil velký rok. Kromě toho, že Repertoár, debut Penerů strýčka Homeboye, oslavil dvacet let od svého vydání, nastal konečně čas na završení Orionovy trilogie. Zatímco si úvodní Teritorium připsalo titul první sólové desky tuzemského hip hopu, dvojka jejímu autorovi přinesla například cenu Anděl. Závěrečné Teritorium III vyšlo na podzim 2021 u labelu Bigg Boss a na jeho produkci se kromě Mikea Trafika podíleli také DJ Wich a Tomáš Konůpka z Oriho nové skupiny Gruppo Salsiccia. Na křtu čerstvého alba hlavní hvězdu večera doplní například mladí hudebníci, kteří se představili v singl City Cowboy, tedy Pain, Strýc Nory a Sofian Medjmedj.

Poslední release vydavatelství Bigg Boss přijde pokřtít i jeho zakladatel Vladimir 518, který k desítkám společných písní s Orionem nyní přidává i nový track Co se nelíbí. „Na křtu rozhodně nemůže chybět Mike T, bez kterého by deska nevznikla, a taky Vladimir, bez kterého už si svou show úplně nedokážu představit,“ upřesňuje zakladatel PSH.

Info

Orion (křest alba)
3. 3. 2022 20:00
Lucerna Music Bar, Praha
Fb událost

foto © se svolením Oriona

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Punctum zažije polské všeuměly i tlak zlomených rytmů

redakce 29.05.2023

Alternativa, Heartnoize a Sonitus přivezou polské všuměly i čínskou elektroniku.

Erik Truffaz uvede na Flédě soundtracky kultovních filmů

redakce 27.05.2023

Švýcarsko-francouzský trumpetista patří k jazzové špičce, běžně překračuje hranice žánru a obohacuje jej o prvky hip hopu, rocku nebo elektroniky.

Lunchmeat a Bukolika v kladenské Poldi

redakce 26.05.2023

Na Till The Last se představí spoluzakladatel zásadního mexického kolektivu No Ambition And Fuck-all Interest Mexican Jihad a jeho kolega Fausto Bahio.

Full Moon in the Eye: Ivan Pinkava v Trafo Gallery

redakce 25.05.2023

Tělo se svýma očima. Nebo snad oči a jejich tělo? Těžko rozhodnout, která z těchto dvou definic podstaty vnímání lépe odpovídá principům díla Ivana Pinkavy.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace