Zprávy / Pozvánky

Osamu Okamura i Atlet v paralelním světě online videoher

Osamu Okamura i Atlet v paralelním světě online videoher

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.04.2022

Performance Virtual Ritual přiveze pražské Divadlo Archa v sobotu 9. dubna 2022 do HaDivadla.

Virtuální realita, kde se schází každý den miliony lidí z celého světa, se čím dál víc prolíná s reálným světem kolem nás. Virtual Ritual zprostředkovává hned několik úhlů pohledu na tento specifický digitální prostor. Jedním z průvodců světem videoher je v představení Ondřej Pokorný alias Atlet, který se komentování videoher věnuje i na svém YouTube kanálu. Virtual Ritual je však přístupný všem – propojením urbanistického pohledu architekta Osamu Okamury a sociálního a výtvarného nahlížení na herní realitu fotografky Adély Vosičkové zkoumá režisér Jan Mocek videohry jako svébytný prostor, ve kterém se může toulat každý bez rozdílu.

Inscenace je autory tvořena s ohledem na publikum, které se světem videoher nemá bližší zkušenost. Na své si přijdou také gameři, kterým je prostředí počítačových her blízké. Virtual Ritual zprostředkovává i pro ně jinou perspektivu, než na kterou jsou v gamingovém prostředí zvyklí. „Virtuální svět vypadá tak utopicky, jako Eldorádo možností, kde můžete konečně dělat věci, které chcete. Ale ono to tak není. Je to svět podřízený byznysu, zákonům a ideologiím. A to je na tom zajímavé,“ uvedl režisér inscenace Jan Mocek pro ArtCafé Českého rozhlasu jednu z motivací pro vznik inscenace. Nejen na toto téma bude po skončení představení debatovat spolu s performery v otevřené besedě s diváky HaDivadla.

Info

Archa v HaDivadle:
Virtual Ritual
9. 4. 2022 19:30
HaDivadlo, Brno
web divadla

foto © Adéla Vosičková

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

V Underdogs' neofolkový Of the Wand And the Moon

redakce 22.06.2022

Kim Larsen již tuto sobotu představí nové album, na které milovníci neofolku čekali dlouhých deset let od poslední, fenomenální desky The Lone Descent.

Fobia Kid křtí ve čtvrtek na Altenburgu

redakce 21.06.2022

Po roční pauze od hudby i sociálních sítí se slovenský rapper vrací objevovat zákoutí digitálních glitchů a hyperaktivních beatů.

Horrorcore Ice Nine Kills i melancholický synthpop Nation of Language v Praze

redakce 21.06.2022

Ice Nine Kills, to jsou chytlavé riffy, monstrózní produkce i vyklenuté melodie – a hlavně estetika osmdesátkových hororů.

Ólafur Arnalds v Karlíně

redakce 19.06.2022

Royal Albert Hall? Opera v Sydney? Není problém. Tam se ale jeho podmanivá, leč velice jemná a intimní hudba perfektně hodí.

Otvíračka Čítárny Unijazz

redakce 17.06.2022

V sobotu se může celá pražská komunita těšit na velké otevření, která jako již mnoho let garantuje kvalitní hudební a literární program.

Východ slunce v ostravské galerii Plato

redakce 16.06.2022

Koncert při východu slunce se uskuteční ve spolupráci s kolektivem Gin&Platonic a nabídne živé sety Antoniny Nowacke a postambientního dua Misty Picture.

Ivo Pospíšil: Příliš pozdě zemřít mladý - kniha i film

redakce 16.06.2022

Memoárová kniha Iva Pospíšila se krátce po svém prvním vydání v roce 2015 stala kulturní a následně i kultovní událostí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace