Zprávy

Oscarový kandidát Drive My Car v českých kinech

Oscarový kandidát Drive My Car v českých kinech

redakce | Zprávy | 10.02.2022

V březnu do českých kin vstoupí favorit na Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film, japonský snímek Rjúsukeho Hamagučiho Drive My Car. Filmová adaptace povídky Harukiho Murakamiho se stala celosvětovou senzací a získala řadu ocenění, včetně ceny za nejlepší scénář v Cannes a Zlatého glóbu. Příběh divadelního herce a režiséra, který naváže nesmělé přátelství s dočasnou řidičkou svého kultovního Saabu 900, vstoupí do českých kin 24. března pod hlavičkou Aerofilms. Návštěvníci vybraných kin budou mít možnost zhlédnout snímek, který zahraniční média označují za mistrovské dílo, už v únoru v rámci exkluzivních předpremiér.

Júsuke Kafuku je slavný divadelní herec a režisér, který se vyžívá v řízení svého červeného Saabu 900. Během nového angažmá na festivalu v Hirošimě musí tuto radost nedobrovolně přenechat mladé málomluvné řidičce Misaki. Oba během jízd na zkoušky nečekaně zjistí, že je spojuje nejen záliba v řízení. Společně naleznou způsob, jak se vyrovnat se svými traumaty a pocity viny, a jít dál.


Murakamiho díla je velmi obtížné adaptovat. Jeho příběhy často balancují mezi reálným světem a říšemi mimo realitu a soustředí se na zobrazení vnitřního života svých postav. „Jedním z důvodů, proč jsem se rozhodl zfilmovat povídku Drive my car, je ukázání interakcí mezi postavami Kafukua a Misaki, které se odehrávají uvnitř automobilu. To vyvolalo mé vlastní vzpomínky na intimní rozhovory, které se rodí pouze v tomto uzavřeném, pohyblivém prostoru,“ vysvětluje Hamaguči. Dalším bylo téma herectví, které Hamaguči považuje za všeobecně přijímanou formu šílenství a které ho fascinuje. Stejnojmenná povídka je součástí souboru Muži, kteří nemají ženy, který vyšel v roce 2014 také česky.

Info

Drive My Car
režie: Rjúsuke Hamaguči, 2021
web distributora

foto © se svolením Aerofilms

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Deset let s Heartnoize

redakce 29.03.2023

Od black metalu k Segovi Bodegovi, Arooj Aftab nebo umělcům z Nyege Nyege.

V Café Na půl cesty temný folk i divnocountry

redakce 29.03.2023

Dokruhu pracují na materiálu pro novou desku, její část v premiéře představí na pražském koncertě.

King No-One s Homeoffice v Bike_Jesus

redakce 29.03.2023

Britská alt-popová trojice King No-One je v současnosti jednou z nejvýraznějších kytarových kapel ve Velké Británii.

Alegorie Fæ Bestia

redakce 28.03.2023

Skrze osm písní, kdy každá je dedikovaná buď bájné, fiktivní nebo kultovní bytosti, posluchač navštíví jiné světy, tělesné podoby a emoce.

Ben Howard a Isaac Anderson se vrací do Prahy

redakce 28.03.2023

Isaac Anderson dokáže zasáhnout srdce mimo jiné tím, že popisuje lásku jako jednou bolestivou, jindy opojně krásnou.

Evropské programy pro kulturní a kreativní odvětví

redakce 28.03.2023

Uslyšíte i zkušenosti manažerek a manažerů z podpořených projektů a v neposlední řadě budete mít příležitost ke konzultacím vašich projektových záměrů a neformálnímu síťování.

Fokular a Talk=Trouble vydali Silent Spring

redakce 27.03.2023

Silent Spring je monolitická koláž, ve které se těžké drone/metalové plochy volně prolínají s útržky rapových tracků.

Nylon Jail i Tryo křtí

redakce 27.03.2023

Něžná syntéza shoegaze, indie a psychedelie. Tryo připravilo materiál na novou desku s přímočařejším a mohutnějším zvukem.

SOS Turkey & Syria

redakce 27.03.2023

Cílem akce je přispět na pomoc v regionu a za tímto účelem na ní vystoupí např. Prague Modal Music Ensemble, Roksan Mandel Trio, ILÆY ft. Ochepovsky a Hauser.

Black Country, New Road konečně v Praze

redakce 26.03.2023

Autoři třetí nejlepší desky roku podle redakce Full Moonu konečně v Praze!

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace