Zprávy

Oscarový kandidát Drive My Car v českých kinech

Oscarový kandidát Drive My Car v českých kinech

redakce | Zprávy | 10.02.2022

V březnu do českých kin vstoupí favorit na Oscara v kategorii Nejlepší cizojazyčný film, japonský snímek Rjúsukeho Hamagučiho Drive My Car. Filmová adaptace povídky Harukiho Murakamiho se stala celosvětovou senzací a získala řadu ocenění, včetně ceny za nejlepší scénář v Cannes a Zlatého glóbu. Příběh divadelního herce a režiséra, který naváže nesmělé přátelství s dočasnou řidičkou svého kultovního Saabu 900, vstoupí do českých kin 24. března pod hlavičkou Aerofilms. Návštěvníci vybraných kin budou mít možnost zhlédnout snímek, který zahraniční média označují za mistrovské dílo, už v únoru v rámci exkluzivních předpremiér.

Júsuke Kafuku je slavný divadelní herec a režisér, který se vyžívá v řízení svého červeného Saabu 900. Během nového angažmá na festivalu v Hirošimě musí tuto radost nedobrovolně přenechat mladé málomluvné řidičce Misaki. Oba během jízd na zkoušky nečekaně zjistí, že je spojuje nejen záliba v řízení. Společně naleznou způsob, jak se vyrovnat se svými traumaty a pocity viny, a jít dál.


Murakamiho díla je velmi obtížné adaptovat. Jeho příběhy často balancují mezi reálným světem a říšemi mimo realitu a soustředí se na zobrazení vnitřního života svých postav. „Jedním z důvodů, proč jsem se rozhodl zfilmovat povídku Drive my car, je ukázání interakcí mezi postavami Kafukua a Misaki, které se odehrávají uvnitř automobilu. To vyvolalo mé vlastní vzpomínky na intimní rozhovory, které se rodí pouze v tomto uzavřeném, pohyblivém prostoru,“ vysvětluje Hamaguči. Dalším bylo téma herectví, které Hamaguči považuje za všeobecně přijímanou formu šílenství a které ho fascinuje. Stejnojmenná povídka je součástí souboru Muži, kteří nemají ženy, který vyšel v roce 2014 také česky.

Info

Drive My Car
režie: Rjúsuke Hamaguči, 2021
web distributora

foto © se svolením Aerofilms

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Amy Shark i Bonobo v Praze

redakce 29.06.2022

Dravá indiepopová zpěvačka Amy Shark vyráží na turné a svou českou premiéru. Bonobo nás vezme do pestré divočiny alba Fragments, v Praze zahraje na podzim.

Eva Jiřička a Ladislav Jezbera v GMU

redakce 29.06.2022

Právě probíhají dvě nové letní výstavy v královéhradecké galerii GMU – Mezi sebou Evy Jiřičky a Ego Ladislava Jezbery.

Private Poison, Arleta má avatara

redakce 28.06.2022

Rapperka a vizuální umělkyně se nedlouho po vydání dvojsinglu Weapon/Paranoia připomíná dalším ze svých temných a něžných hudebních dobrodružství.

Student Fest se zajímavým lajnapem

redakce 28.06.2022

Letos festival přinese, díky spolupráci s kolektivem glitter.hit, i zahraniční jména - italsko-australského producenta t0niho a polskou hyperpopovou dvojici mylittlethumbie & ksiaze700.

Nové album Markéty Foukalové a Martina Brunnera

redakce 28.06.2022

Jde o druhou živou nahrávku koncertu z programového cyklu Nové horizonty, propojující jazz a symfonickou hudbu.

Červenec v Underdogs' a na Fluffu

redakce 27.06.2022

V sólové tvorbě sází J.Zunz na minimalistickou elektroniku, evokující stav na pomezí snu a bdělosti, a skrze repetitivní melodie směřuje za horizont běžného vědomí.

Central European Jazz Showcase představuje

redakce 27.06.2022

Cílem showcase je podpořit export jazzových kapel, aby se častěji objevovaly na programech klubů a festivalů v zahraničí.

prazdniny s letním singlem

redakce 26.06.2022

Prazdniny nejsou jen pop z nákupáku, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Půlnoc umění, nová výstava Kunsthalle Praha

redakce 26.06.2022

Letní výstava představí soukromou sbírku a aktivity Karla Babíčka – významného kulturního hybatele a zakladatele legendární pražské galerie Behémót v 90. letech.

OFF Festival začne speciálními warm-upy

redakce 25.06.2022

Katovický OFF Festival přichází se zajímavou novinkou, letošní ročník začne o den dříve, a to speciálními warm-upy na speciálních místech.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace