Zprávy / Nové desky

Oslavou přátelství: Peacock Kings

Oslavou přátelství: Peacock Kings

redakce | Zprávy / Nové desky | 03.12.2017

Během pauzírování své domovské skupiny B4 se věrní souputníci Federsel a Freudl sešli již potřetí k improvizované session. Nová nahrávka navazuje na album z roku 2014 s názvem Peacock King, které nyní dalo i jméno samotnému projektu, doposud podepisovanému pouze jmény protagonistů. Duo zde pokračuje ve zkoumání vykolejeného psychedelického zvuku, složeného z proudu fragmentů různých stylů hrajících přes sebe, z nichž se jednou vynoří vykloubený new age sound, podruhé domácí pseudojazz s lysergovou příchutí, ozvuky hnutí Tropicalia či Neue Deutsche Welle. Hudba zde prezentovaná nejenže se ani nenamáhá předstírat sledování některého z čerstvých trendů, ale bez výčitek svědomí destruuje všechen hudební řád a vše hněte v psychedelickou zvukovou hmotu, kterou občas prorazí náznak pevnější hudební struktury.


Zaumný humor této nahrávky nepobaví každého, ale bude hudebním desertem pro milovníky pokleslých hudební žánrů, čistého humoru bez vtipu, či příznivce prosté přímočaře neagresivní anarchie. Nahrávka je také oslavou přátelství, jehož základy položili před více než šedesáti lety otcové obou protagonistů. Jeden z nich, dvaaosmdesátiletý Václav Freudl, se také postaral o obal alba. Kromě downloadu vychází album také na přepěkné zelené audiokazetě zdobené zlatými glittery v omezeném počtu sedmdesáti kusů. K dostání také bude velmi omezené množství doublepacku obou kazet Peacock Kings, tj. kombo s předchozí kazetou z roku 2014 s obalem Martina Klappera.

Info

Peacock Kings

www.meteorismo.bandcamp.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Sparks představují třetí nový singl

redakce 27.03.2020

Bratři Ron a Russell Maelovi, známí též jako Sparks, přidávají třetí singl z chystané nové desky. One for the Ages i s klipem.

Seance Fiction od Neutrina aneb poslechem proti Koronaviru

redakce 27.03.2020

Vzpomínka na přelom milénia aneb hudba mimo tlaky hudebního průmyslu.

Samota mi nevadí, ani celibát těla, říká Katarzia v novém singlu

redakce 25.03.2020

Katarzia sen svěřuje, proplouvá pochybnostmi i různými typy závislostí. A ohlašuje vydání čtvrtého alba Celibát.

Fallgrapp zverejnili novinku z pripravovaného albumu

redakce 24.03.2020

Vo videoklipe vidíme príbeh bývalého tanečníka, ktorý prišiel o to, čo miluje.

Kurt Rosenwinkel Trio, Angels Around

Barka Fabiánová 23.03.2020

Trio Kurta Rosenwinkela na novém albu Angels Around prochází hudebními hranicemi standardního jazzového idiomu.

KlipyTipy: Syntia Rose - Cold Water

redakce 20.03.2020

Frida Blomberg Håvardstun a Magdaléna Manderlová aka Syntia Rose chystají na jaro nové EP. Tohle je jedna z prvních ochutnávek.

Archívny Chlapec se vrací k akustice

redakce 18.03.2020

Slovenský kytarista, zpavák a skladatel Archívny Chlapec vydává na značce Slnko Records své třetí album nazvané Zapadákov.

Slovenský producent MacroNoise vydáva nové EP

redakce 16.03.2020

Industriálne IDM, experimentálne drum and bassové rytmy, ozveny techna aj downtempa, a taktiež vplyvy slovenského bigbítu či jazzu.

Dreampopoví Billow vydávají singl a ohlašují novou desku

redakce 14.03.2020

Atmosférická Girls, které vévodí éterický vokál na pozadí jemné elektroniky, navazuje na zádumčivé písně z předchozích nahrávek.

Nový singl od popových pionýrů Sparks

redakce 13.03.2020

Bratři Ron a Russell Maelovi, známí též jako Sparks, předesílají vydání nové desky již druhým singlem pojmenovaným I’m Toast.