Zprávy / Nové desky

Oslavou přátelství: Peacock Kings

Oslavou přátelství: Peacock Kings

redakce | Zprávy / Nové desky | 03.12.2017

Během pauzírování své domovské skupiny B4 se věrní souputníci Federsel a Freudl sešli již potřetí k improvizované session. Nová nahrávka navazuje na album z roku 2014 s názvem Peacock King, které nyní dalo i jméno samotnému projektu, doposud podepisovanému pouze jmény protagonistů. Duo zde pokračuje ve zkoumání vykolejeného psychedelického zvuku, složeného z proudu fragmentů různých stylů hrajících přes sebe, z nichž se jednou vynoří vykloubený new age sound, podruhé domácí pseudojazz s lysergovou příchutí, ozvuky hnutí Tropicalia či Neue Deutsche Welle. Hudba zde prezentovaná nejenže se ani nenamáhá předstírat sledování některého z čerstvých trendů, ale bez výčitek svědomí destruuje všechen hudební řád a vše hněte v psychedelickou zvukovou hmotu, kterou občas prorazí náznak pevnější hudební struktury.


Zaumný humor této nahrávky nepobaví každého, ale bude hudebním desertem pro milovníky pokleslých hudební žánrů, čistého humoru bez vtipu, či příznivce prosté přímočaře neagresivní anarchie. Nahrávka je také oslavou přátelství, jehož základy položili před více než šedesáti lety otcové obou protagonistů. Jeden z nich, dvaaosmdesátiletý Václav Freudl, se také postaral o obal alba. Kromě downloadu vychází album také na přepěkné zelené audiokazetě zdobené zlatými glittery v omezeném počtu sedmdesáti kusů. K dostání také bude velmi omezené množství doublepacku obou kazet Peacock Kings, tj. kombo s předchozí kazetou z roku 2014 s obalem Martina Klappera.

Info

Peacock Kings

www.meteorismo.bandcamp.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Živák Early June Sketches ukazuje trochu jiné Vellocet Roll

redakce 09.07.2020

Neukotvená a v nejlepším slova smyslu bádavá nahrávka nepostrádá to, co dělá Vellocet Roll tak pozoruhodnými - suverenitu a tlak.

Sing Sing Revolution Vol​.​1

redakce 29.06.2020

Iniciátorem celého projektu je Igor Bruso (Deaths), který se na podzim loňského roku usídlil ve zkušebně svých přátel z kapely Dukla.

Gergaz prichádza s pokračovaním kompilácie The Locals

redakce 28.06.2020

Výsledkom je unikátna vzorka noviniek aj skladieb z archívu, pre ktoré je samozrejmosťou, že sa nikdy predtým neobjavili na vinylovom release.

Nové EP od sinks je venku

redakce 25.06.2020

Přepracovaná verze EP June brněnské noiserockové kapely je výsledkem hledání způsobu, jak čelit podivnému času, podivnému půlroku.

Daniel Salontay zložil hudbu k obrazom otca Alexandra

redakce 22.06.2020

Album Zaobraz je hudba inšpirovaná tvorbou slovenského maliara Alexandra Salontaya, ktorý celý život maľoval a nevystavoval.

Vyšlo debutové EP Island Mint

redakce 19.06.2020

Ve své tvorbě kombinuje Matyáš Adámek indie songwriting s prvky psychedelie 60. let. EP vydal interpret na vlastním labelu Sunstream Records.

Bára Zmeková vydává remixové album a nový klip

redakce 16.06.2020

Nové remixové album LNVS (rmxd) je barevnou hudební směsí různých žánrů a přístupů, jejímž pojítkem je hlas Báry Zmekové.

Drť vydávají debut Puntičkár

redakce 29.05.2020

Výroky někdejšího člena tajné bezpečnosti (a kryptologa) se stávají nástrojem přizpůsobování a znejasňování činů komunistického režimu.

Nové rapové album Cermaque

redakce 26.05.2020

Jubilejní desátá studiová deska písničkáře Jakuba Čermáka překračuje hranice žánrů i stylů, a to i díky dlouhé řadě hostů.

Súrodenecká dvojica Bulp prichádza s novým EP

redakce 18.05.2020

Titulný singel Auri je dynamický track, ktorý popri svojom tanečnom charaktere reflektuje intímny vzťah matky a dcéry.