Zprávy / Pozvánky

Oslavy Radia Wave s Omarem Souleymanem

Oslavy Radia Wave s Omarem Souleymanem

redakce | Zprávy / Pozvánky | 10.12.2015

Radio Wave oslaví 16. ledna své desáté narozeniny. Na party v pražské MeetFactory uvítá poprvé v České republice výraznou postavu současné hudební alternativy, syrského zpěváka Omara Souleymana. Druhou hvězdou večera bude italský producent Clap! Clap!. Výroční party Radia Wave se tak ponese v duchu oslav globální multikulturní společnosti.

Energická taneční hudba Omara Souleymana je rozkročená mezi světy world music a klubové hudby. Jeho kolaborace se západními hudebníky, jako jsou Four Tet, Modeselektor či Gilles Peterson, přemosťují kulturní propast mezi západem a východem. V jeho tvorbě se promítají vlivy tradičního syrského žánru dabkeb a irácké lidové hudby choubi, rytmy z laciných západních syntezátorů proplétající se s jeho hypnotickým hlasem ale dodávají jeho tvorbě doslova globální rozměr. Omar Souleyman, to je taneční hudba bez hranic.


Italský producent Cristiano Crisci, který se skrývá za onomatopoickým pseudonymem Clap! Clap!, ve své živelné tvorbě kreativním způsobem vytěžuje odkaz hudby černého kontinentu. Útržkovité samply afrických zpěváků a kapel překlápí do soudržných a energií nakompresovaných skladeb, ve kterých přebírá nejvýraznější roli rytmus. Původní africké field recordings navíc doplňuje současným zvukem syntezátorů a drum machines, čímž svoje šťavnaté tracky posouvá k tomu nejsoučasnějšímu tanečnímu zvuku. Pozornost současné elektronické scény si Crisci zajistil loňskou debutovou deskou Tayi Bebba, na které originálním způsobem propojil footwork, hip hop, techno nebo house do jednoho přitažlivého amalgámu. Na desátých narozeninách Radia Wave představí Clap! Clap! svoje aktuální EP Simple.

Info

10. narozeniny Radia Wave
Omar Souleyman (sy) + Clap! Clap! (it)
16. 1. 2016 20:30
MeetFactory, Praha
Vstupné: 99,- v předprodeji / 199,- na místě

www.facebook.com/events/1700419820194518
www.facebook.com/croradiowave
www.facebook.com/MeetFactory

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

JazzFestBrno hlásí tucet náhradních termínů

redakce 26.05.2020

Původní harmonogram festivalu JazzFestBrno 2020 se sice rozpadl na kousky, ale festival nyní ohlašuje celkem dvanáct náhradních termínů. Festival zahájí Avishai Cohen.

Beseda u Bigbítu se přesouvá na rok 2021

redakce 25.05.2020

„Prohra se smířením je lepší než výhra s nepřátelstvím,“ tímto arabským příslovím organizátoři Besedy u Bigbítu v Tasově na Hodonínsku na svém webu shrnuli stávající.

Open air s Billow a Hello Incognito

redakce 24.05.2020

Tiché lo-fi nahrávky zaznamenané v prostředí pokojíků v Praze, Varšavě nebo Bílých Karpatech vzbudily ohlas českých kritiků. Billow je povezou na sever.

Tomáš Palucha i Orient, Divadlo 29

redakce 24.05.2020

Pardubické Divadlo 29 ukončuje koncertní pauzu rázně i magicky.

Monika Načeva vydává studiovku Zdivočelí koně

redakce 21.05.2020

Na novém albu Načeva spolu s klávesistou Davidem Kabzanem a bubenicí Markétou Pták zhudebnili texty básníků pronásledovaných minulým režimem.

Fource Live: Bratři, Chief Bromden a další

redakce 20.05.2020

Před několik týdny bylo oznámeno spuštění série Fource Live, která slibuje koncerty pečlivě vybraných kapel z domácí scény, i profesionální záznamy.

Komedie Malá lež míří do českých kin

redakce 20.05.2020

Herečka a rapperka Awkwafina získala za roli ve filmu Zlatý globus pro nejlepší herečku.

Elektronické duo Bratři procestuje šestnáct evropských zemí

redakce 19.05.2020

Během více než měsíčního online showcase projektu budou představeny kapely, které formují budoucnost evropské hudby. Liveurope.

První společný koncert všech dobrých lidí labelu Divnosti

redakce 17.05.2020

Label Divnosti představí své kapely a projekty Ima Teva, Člověk krve, Neřvi mi do ucha a něco něco.

V Lucerna Music Baru se v průběhu května uskuteční série eKoncertů

redakce 15.05.2020

Kapely si zahrají opět s přítomným publikem a fanoušci budou znovu součástí živého koncertu přímo v klubu i online.