Zprávy / Festivalové

Osmá alternativa: Creepy Teepee 2016

Osmá alternativa: Creepy Teepee 2016

redakce | Zprávy / Festivalové | 05.07.2016

Už poosmé se v Kutné Hoře uskuteční přehlídka světové alternativní hudby Creepy Teepee, která do města každoročně přiláká stovky zahraničních i domácích návštěvníků. Letošní ročník se uskuteční ve třech dnech od pátku 8. července do neděle 10. července v prostoru Vitamína v Seifertových sadech.

Kolem čtyřicítky jmen v pogramu letošního ročníku představuje nejsoučasnější jména hudební scény i zavedené jistoty. Zpěvačky Abra a Tommy Genesis kombinují hip hop, rap a soul s prvky experimentální elektroniky. Naproti tomu seattleský kytarista a zpěvák Damien Jurado už přes dvacet let vydává jedno skvělé písničkové album za druhým. Arizonská rocková kapela Destruction Unit má pověst jedné z nejintenzivnějších koncertních kapel na světě. Londýnský projekt Babyfather představí orignální směs rapu, dubu, elektroniky a politické angažovanosti.


Kromě zahraničních kapel a projektů festival představí i výřez z tuzemské klubové scény.


Festival, podpořený Ministerstvem kultury ČR i Městem Kutná Hora, se uskuteční už poosmé. První dva ročníky proběhly pod zášitou GASK. Když pod novým vedením galerie o festival ztratila zájem, organizátoři se osamostatnili a festival, ve spolupráci s městem Kutná Hora, uspořádali bez záštity umělecké instituce. V roce 2012 získal festival Creepy Teepee prestižní cenu Vinyla. Letošní ročník je časopisem Electronic Beats zařazen do mapy doporučených letních evropských festivalů.

Info

Creepy Teepee 2016
8. - 10. 7. 2016
Kutná Hora
Vstupné: 700 – 1150,-

www.facebook.com/events/1714893228780207
www.facebook.com/creepyteepeefestival

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

RefuFest i letos

redakce 17.09.2019

Festival RefuFest vytváří prostor pro setkání lidí ze všech koutů světa a vyjadřuje solidaritu s uprchlíky.

Struny podzimu zveřejnily první část doprovodného programu

redakce 16.09.2019

Týden americké hudby přinese hudební maraton či křest knihy skladatele Johna Cage.

Zimní verze Hradeckého slunovratu ve znamení vozíku pro paní Helu

redakce 15.09.2019

„Umožněme paní Hele přijet na Hradecký slunovrat“. S tímto mottem probíhá crowdfundingový projekt, organizovaný týmem festivalu Hradecký slunovrat a Charitou Opava.

Signal Festival bude provázet téma revoluce

redakce 14.09.2019

Chystá největší instalaci ve své historii i světelné dílo od architektky Evy Jiřičné.

Bubeník Chris „Daddy“ Dave zesílí ozvěny JazzFestu Brno

redakce 13.09.2019

Kromě moderního jazzu a hip-hopu hraje kapela coververze inspirované motivy ze skladeb Jimiho Hendrixe, Radiohead, Waynea Shortera a mnoha dalších.

Den architektury zve do nejen zaniklých klubů

redakce 13.09.2019

V rámci četných procházek a exkurzí se mohou vydat první říjnový víkend hned dvakrát po stopách zaniklých pražských klubů.

Léto patří Varům, podzim Praze (3kino)

redakce 12.09.2019

Největší festival středoevropského filmu 3Kino už po šesté představí filmové novinky i legendy polské, české, maďarské a slovenské kinematografie.

5 LITR aneb knižní veletrh autorských a uměleckých publikací

redakce 11.09.2019

Jádro LITRu tvoří prodejní veletrh, kde se prostřednictvím vlastních stánků představí nezávislí nakladatelé, výtvarníci a umělci.

Nový ročník Family Festu v Novej Cvernovke

redakce 10.09.2019

Family Fest je prvým slovenským metalcore, hardcore, punk a postrockovým festivalom a jeho 5. ročník sa uskutoční v priestoroch kultúrneho a kreatívneho centra Nová Cvernovka.

Hudba a video ruku v ruce: YouTopia

redakce 08.09.2019

Festival pojmenovaný YouTopia připravuje v Trnavě kulturní centrum Malý Berlín, Nádvorie a občanské sdružení Publikum.sk.