Zprávy / Festivalové

Osmá alternativa: Creepy Teepee 2016

Osmá alternativa: Creepy Teepee 2016

redakce | Zprávy / Festivalové | 05.07.2016

Už poosmé se v Kutné Hoře uskuteční přehlídka světové alternativní hudby Creepy Teepee, která do města každoročně přiláká stovky zahraničních i domácích návštěvníků. Letošní ročník se uskuteční ve třech dnech od pátku 8. července do neděle 10. července v prostoru Vitamína v Seifertových sadech.

Kolem čtyřicítky jmen v pogramu letošního ročníku představuje nejsoučasnější jména hudební scény i zavedené jistoty. Zpěvačky Abra a Tommy Genesis kombinují hip hop, rap a soul s prvky experimentální elektroniky. Naproti tomu seattleský kytarista a zpěvák Damien Jurado už přes dvacet let vydává jedno skvělé písničkové album za druhým. Arizonská rocková kapela Destruction Unit má pověst jedné z nejintenzivnějších koncertních kapel na světě. Londýnský projekt Babyfather představí orignální směs rapu, dubu, elektroniky a politické angažovanosti.


Kromě zahraničních kapel a projektů festival představí i výřez z tuzemské klubové scény.


Festival, podpořený Ministerstvem kultury ČR i Městem Kutná Hora, se uskuteční už poosmé. První dva ročníky proběhly pod zášitou GASK. Když pod novým vedením galerie o festival ztratila zájem, organizátoři se osamostatnili a festival, ve spolupráci s městem Kutná Hora, uspořádali bez záštity umělecké instituce. V roce 2012 získal festival Creepy Teepee prestižní cenu Vinyla. Letošní ročník je časopisem Electronic Beats zařazen do mapy doporučených letních evropských festivalů.

Info

Creepy Teepee 2016
8. - 10. 7. 2016
Kutná Hora
Vstupné: 700 – 1150,-

www.facebook.com/events/1714893228780207
www.facebook.com/creepyteepeefestival

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články