Zprávy / Pozvánky

Ostravští Pure Cityzen na polském festivalu WROsound

Ostravští Pure Cityzen na polském festivalu WROsound

redakce | Zprávy / Pozvánky | 05.10.2014

WROsound je každoroční hudební událost, která se koná na podzim ve Vratislavi. V letošním roce se uskuteční šestý ročník festivalu - tentokrát v nové koncepci, která ideově umožňuje prezentaci umělců z povodí celé řeky Odry. Proto letos na festivalu vystoupí první tuzemská vlaštovka - kapela Pure Cityzen pocházející z Opavy, působící v Ostravě.

Organizátoři festivalu chtějí WROsound pozvednout na hudební událost, která definuje nové ideové směřování. Po proudu Odry - nejstarší přirozené komunikační stezky mezi městy na březích této řeky - se propojuje Morava v České Republice, Polsko i Německo. Proto se podíváme na výběr skupin z polských měst propojených řekou Odrou, který se prolíná z výběrem vratislavských hudebních skupin. Proto, neméně důležitou ideou WROsoundu je podpora talentovaných vratislavských umělců, kteří už pomalu dozrávají a teď si zaslouží pozornost.


První zahraniční interpret v šestileté historii festivalu bude undergroundová kapela Pure Citizen z Opavy. Pure Cityzen experimentuje a přichází s něčím jako stoprocentní indie lo-fi flamenco noise, se kterým vytvářejí opravdu zajímavé zvukové kreace.

Kromě kapely Pure Cityzen letos na festivalu vystoupí deset polských kapel: Babu Król, Breslaux, Electro-Acoustic Beat Sessions, Kristen, MiloMailo i Riddim Bandits, Nervy, Notopop, Peter J.Birch, Poprzytula a We Draw A. Spolu utvářejí pestrou paletu lokání i přespolní hudební scény. Ve Vratislavi si pak každý přijde na své - milovníci příjemných melodií, vyznavači cyber zvuků i noisu i ti, co se rádi nechají překvapit hudebními experimentátory.

V roce 2016 bude Vratislav Evropským hlavním městem kultury. WROsound je jedním z přípravných projektů, které nás na tuto událost mají naladit. Hudební dýchánek WROsound má šanci stát se jedním z důležitých nástrojů v rámci evropské kultury i díky všem, kteří jej navštíví i podpoří.

WROsound bude rovněž vysílat online, pro ty co se nebudou moci dostavit, bude tady možnost naladit se aspoň přes internetové vlny.

Info

WROsound 2014
24. - 25. 10. 2014
Wrocław, Polsko

www.facebook.com/WROsound

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články