Zprávy / Festivalové

Ostrava Kamera Oko RájPARADISE

Ostrava Kamera Oko RájPARADISE

redakce | Zprávy / Festivalové | 09.07.2021

Po loňském roce ovlivněném celosvětovou pandemií a s ní spojenou skepsí se letos vrací přehlídka Ostrava Kamera Oko s pozitivní vizí budoucnosti. Hlavní část letošního ročníku proběhne od 29. září do 3. října v Ostravě. Už během letních měsíců navíc intervenuje do veřejného prostoru ve městě.

Loňský ročník byl rozdělen na dvě programové části. První přinesla dystopickou vizi budoucnosti, druhá měla přinést vizi pozitivní. Na tu však nakonec vůbec nedošlo. A letos? „Prožívali jsme teď nesmírně náročné období a věřím, že každý z nás během něj aspoň na chvíli zatoužil někam zmizet a odpočinout si od toho všeho. Rozhodli jsme se proto letošní ročník rámovat motivem ráje, tedy místem, které nám onen zasloužený únik může dopřát. Nezavíráme oči před každodenní realitou, jen si uvědomujeme, jak podstatné je včas se zastavit a načerpat energii ve chvíli, kdy nám dochází,“ prohlašuje Gabriela Knýblová, ředitelka OKO

Hlavní část festivalu bude probíhat v kinobaru Etáž v Dolní oblasti Vítkovice, kině Art Ostrava nebo v městské galerii PLATO Ostrava. Filmový program bude složen z Krátkometrážní soutěže, Oficiálního výběru a Kurátorského výběru, na kterém se bude podílet například umělec David Fesl, filmový režisér Michal Hogenauer nebo mediální teoretička a vedoucí Katedry filmových studií FF UK Kateřina Svatoňová.

Vybraní vizuální umělci vnesou různé podoby ráje během července, srpna a září přímo do ulic Ostravy. Svými site-specific díly zaplní prázdné výlohy, vitríny a další aktuálně nevyužívaná místa v centru města a blízkém okolí. Vystavovat budou například Valentýna Janů, Johana Novotná nebo Jakub Jansa. Výstavní warm-up program pak vyústí v podobě projekcí a prezentací do hlavní části festivalu na konci září. „Výchozími motivy pro zpracování tématu ráje je vnímání přítomnosti skrze vzájemnou komunikaci, péči a sdílení vlastních narativů a vizí,“ říká kurátorka Nela Klajbanová. A ve spolupráci s pražským hudebním vydavatelstvím Genot Centre proběhne v galerii PLATO v sobotu 2. října audiovizuální noc tvořená na míru prostoru i danému tématu.

Info

Ostrava Kamera Oko
29. 9. - 3. 10. Ostrava
web

foto © se svolením Ostrava Kamera Oko

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Scotch Rolex feat. MC Yallah na Besedě u Bigbítu

redakce 27.01.2022

Mezi umělci, kteří míří do moravského Tasova, jsou také maďarští Freakin' Disco a japonský producent Scotch Rolex, který vystoupí v tandemu s ugandskou rapperkou MC Yellah.

Eurosonic Moon 2022

redakce 18.01.2022

Jako každý správný showcaseový playlist, i ten náš začíná téměř hodinovou metalovou seancí. Představujeme letošní Eurosonic.

Eurosonic Noorderslag již příští týden

redakce 16.01.2022

K již nabitému programu přidává Eurosonic nová jména, do soupisky přibili holandští nováčci MEROL, Wies, Pom, Cloudsurfers a Tinlicker.

Scandi, přehlídka severských filmů

redakce 09.01.2022

Diváci se můžou těšit na bohatý filmový program naplněný festivalovými předpremiérami, žánrovými tituly, ale i na legendární švédské němé filmy.

Rock for People a další zvučná jména

redakce 07.01.2022

Rock for People přivezou dánskou popstar MØ, rockové Wolf Alice, taky beabadoobee a další.

Jubilejní OFF Festival

redakce 06.01.2022

15. ročník OFF Festivalu ohlásil jednodenní vstupenky a odhalil termíny vystoupení těch největších hvězd.

Sharpe 2022 oznámil první jména

redakce 03.01.2022

Festival a konferencia Sharpe ohlasuje prvé mená a rozšírenie. Vystúpi aj japonská kapela Tricot.

Tři noci, tři filmy, tři setkání! ÍRÁN:CI 2022

redakce 03.01.2022

Festival ÍRÁN:CI 2022 v lednu v Praze a Brně promítne to nejlepší z íránské kinematografie

Metronome Prague spojil síly s Fource Entertainment

redakce 23.12.2021

Dohoda mezi novými partnery se sice týká primárně výhledu do roku 2023, umožňuje ale jednání už i na doplnění programu nadcházejícího ročníku Metronome Prague.

Festival Nu Sound of Serbia

redakce 20.12.2021

Srbská alternatívna hudba je dobre namiešaným kokteilom melodiky, údernosti, energie, živelnosti.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace