Zprávy / Offtopic-Novinky

Ostrov hudby ve filmovém dokumentu

Ostrov hudby ve filmovém dokumentu

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 25.01.2019

Projekt Ostrov hudby narástol počas uplynulých troch rokov do nevídaných rozmerov. Na začiatku bol silný odkaz zosnulého novinára Juraja Kušnierika, ktorý podporoval a povzbudzoval hudobnú scénu v zahraničných ambíciách. Na tomto postavili tvorcovia projektu koncept prepájania slovenských nezávislých vydavateľstiev. Snahou autorov bola od začiatku podpora slovenskej hudby v zahraničí.

Autori projektu Ostrov hudby sa rozhodli zavŕšiť trilógiu hudobných kompilácií unikátnym a ambicióznym dokumentom o aktuálnej slovenskej hudobnej scéne. Iniciátor projektu Richard Čermák si na režisérku stoličku pozval Martinu Slovákovú, ktorá sa zároveň stala aj producentkou celého dokumentu. Jej cieľom bolo zachytiť a odprezentovať súčasnú alternatívnu slovenskú hudobnú scénu zahraničnému publiku. Premiéru dokumentu si ako prví mohli vychutnať návštevníci holandského a zároveň najprestížnejšieho európskeho showcase festivalu Eurosonic.

Aktuálne je dokument zadarmo k dispozícii na Youtube. V priebehu roka bude premietaný v rámci rôznych tematických podujatí, na letných festivaloch a bude súčasťou balíka slovenských delegátov a hudobných profesionálov, ktorí sa zúčastňujú zahraničných showcase festivalov a konferencií.

Info

Ostrov hudby
web projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Kino u vás doma: Aerovod

redakce 18.03.2020

Původní česká online videopůjčovna Aerovod nabízí kurátorovaný výběr více než 300 snímků, jejichž kvalitu prověřila plátna kin.

Web pro koordinaci dobrovolníků SousedskaPomoc.cz

redakce 17.03.2020

Zapojit se můžete podle času, který na to máte, a v libovolném městě. Zaregistrujte se a pomozme si mezi sebou.

Giudi vydává singl

redakce 26.02.2020

Jako každý z nás, i Sleeping Boy má své stinné kapitoly a hledá svobodu. Kdo je Sleeping Boy, který stojí za hudební stránkou?

Milý Laco aneb historky ze života

redakce 15.01.2020

Devatenáctidílné vyprávění divokých historek ze života před i za železnou oponou od trumpetisty a jazzmana Laca Decziho.

Čtvrté vydání zinu ZAK o japonské kultuře je za rohem

redakce 01.01.2020

Svým obsahem může občas provokovat, ne však toho, kdo Japonsko navštívil. Pro ty, kteří zatím neměli to štěstí, je připraveno 52 stran Japonska, jak ho neznají.

Je tu december a s ním nový klip Noisecut

redakce 23.12.2019

Singel obnovenej kapely je zachytením súčasného zvuku kapely, kde sú v rovnováhe akustické nástroje a elektronické zvuky.

Pozdní skladby Mortona Feldmana v knize

redakce 25.09.2019

V Nakladatelství AMU právě vychází monografie věnovaná pozdní tvorbě vlivného hudebního skladatele Mortona Feldmana.

Podpořte kampaň na podporu vydání souborného díla Mariána Vargy

redakce 14.06.2019

Už přes rok na tomto projektu pracuje skupina nadšenců. Hudební veřejnost získá silný artefakt jak obsahem, tak i formou.

Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy

redakce 08.06.2019

Ve dvaceti kapitolách se čtenář seznámí s velmi osobními příběhy lidí, kteří se při své zájmové nebo profesní činnosti dotýkají i oblasti erotiky.

Zaplňte společně Prostor39

redakce 26.02.2019

Před rokem se pustili do oživování prázdného domu v samém srdci Žižkova a teď potřebují pomoc zaplnit ho potřebným vybavením.