Zprávy / Offtopic-Novinky

Ostrov hudby ve filmovém dokumentu

Ostrov hudby ve filmovém dokumentu

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 25.01.2019

Projekt Ostrov hudby narástol počas uplynulých troch rokov do nevídaných rozmerov. Na začiatku bol silný odkaz zosnulého novinára Juraja Kušnierika, ktorý podporoval a povzbudzoval hudobnú scénu v zahraničných ambíciách. Na tomto postavili tvorcovia projektu koncept prepájania slovenských nezávislých vydavateľstiev. Snahou autorov bola od začiatku podpora slovenskej hudby v zahraničí.

Autori projektu Ostrov hudby sa rozhodli zavŕšiť trilógiu hudobných kompilácií unikátnym a ambicióznym dokumentom o aktuálnej slovenskej hudobnej scéne. Iniciátor projektu Richard Čermák si na režisérku stoličku pozval Martinu Slovákovú, ktorá sa zároveň stala aj producentkou celého dokumentu. Jej cieľom bolo zachytiť a odprezentovať súčasnú alternatívnu slovenskú hudobnú scénu zahraničnému publiku. Premiéru dokumentu si ako prví mohli vychutnať návštevníci holandského a zároveň najprestížnejšieho európskeho showcase festivalu Eurosonic.

Aktuálne je dokument zadarmo k dispozícii na Youtube. V priebehu roka bude premietaný v rámci rôznych tematických podujatí, na letných festivaloch a bude súčasťou balíka slovenských delegátov a hudobných profesionálov, ktorí sa zúčastňujú zahraničných showcase festivalov a konferencií.

Info

Ostrov hudby
web projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Novinky v Nakladatelství AMU

redakce 16.11.2020

Vychází dílo Michela Chiona věnované analýze lidského hlasu ve filmu a monografie, zabývající se dílem Karla Teigeho a Vítězslava Nezvala.

Fortnite chystá další virtuální koncert

redakce 22.10.2020

Střílečka nabízí speciální halloweenský event reggaetonového prince J Balvina.

Vychází kniha srbského režiséra Gorana Markoviće Česká škola neexistuje

redakce 04.06.2020

Název knihy vychází z označení skupiny jugoslávských filmařů, která na přelomu šedesátých a sedmdesátých let 20. století vystudovala pražskou FAMU.

Pomozte postavit Novou Perlu

redakce 04.05.2020

Pomoct můžete dobrovolnickou prací, zakoupením knih z nakladatelství Divus, návštevou kavárny Perla i na webu darujme.cz.

Trystero vydává první díl nové trilogie Charlese Burnse: Bludiště

redakce 30.04.2020

Kniha má pozoruhodný osud. Poprvé vyšla loni na podzim ve francouzském překladu, aniž by se předtím objevila v anglickém originále.

Unikátní projekt hudebních promotérů propojuje hudební komunitu

redakce 27.04.2020

Díky zkušeným hudebním dramaturgům se rádio může chlubit různorodými (nejen) hudebními pořady.

Promotéři a producenti založili asociaci APPOK

redakce 20.04.2020

Spolek sdružuje všechny ty, které současná situace zasahuje a pracují na místech, kde se organizují koncerty nebo jiné kulturní akce.

Kino u vás doma: Aerovod

redakce 18.03.2020

Původní česká online videopůjčovna Aerovod nabízí kurátorovaný výběr více než 300 snímků, jejichž kvalitu prověřila plátna kin.

Web pro koordinaci dobrovolníků SousedskaPomoc.cz

redakce 17.03.2020

Zapojit se můžete podle času, který na to máte, a v libovolném městě. Zaregistrujte se a pomozme si mezi sebou.

Giudi vydává singl

redakce 26.02.2020

Jako každý z nás, i Sleeping Boy má své stinné kapitoly a hledá svobodu. Kdo je Sleeping Boy, který stojí za hudební stránkou?