Zprávy / Pozvánky

Oswaldovi a Vlněna v Blavě

Oswaldovi a Vlněna v Blavě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.12.2017

Poslední koncert AVA kolektivu po podzimní smršti vystoupení s Phonophanim, Propan, Diatribes, Robem Lowem, Charlie Lookerem nebo Axelem Dörnerem, Ivanem Palackým a Petrem Vrbou se odehraje v Bratislavské Fuge, kde představíme duo Oswaldovi, jejichž hudba je unikátní ukázkou fourth world music s kořeny v americkém a tuaregském pouštním blues, a americké sedmdesátkové psychedelii. V Bratislavě představí svůj nový desetipalec Songs About Persecution. Společně s nimi vystoupí brněnské kapely Vlněna a Fat Old Donald.

Oswaldovi jsou česko-italská dvojice Andrea Rottin a Kateřina Malá. Dva hlasy, elektrická kytara, minimalistické bicí a syntezátorová basa. Jejich zvuk je jedinečnou směsí severoamerického folku, hudby ze spaghetti westernů, anglické psychedelické muziky 60. let, nebo současného psychedelického tuareg blues. Andrea Rottin je fenomén, který se na zdejší scéně pohybuje už řadu let nejen jako sólový písničkář, a Kateřinu Malou známe z noise rockových Unkilled Worker Machine. Kapela na podzim pokřtila 10" vinyl Songs About Persecution, který představuje na svém aktuálním evropském turné.


Tři kluci se potkali v jednom městě, který maká, a dali si jméno podle bývalé fabriky. Tím městem je Brno, které se zároveň stalo inspiračním médiem pro hrubozrnnou hudbu Vlněny. Kapely s vlastní svéráznou poetikou, kde do sebe hudba a texty přesně zapadají. Očekávej hutný a promyšlený noise rock s vlivy Fugazi, Gnu, VSS, Botch. Kapela právě dokončuje svůj dlouhohrající debut, který na tomto koncertě představí. Ukázka z nového alba v doporučeném poslechu.

Brno po druhé. Kapela Fat Old Donald s členy kapel Superego Kid nebo Sky To Speak dýchá v duchu progresivního postrocku z dob, kdy v sobě ještě nesl příslib nepředvídatelnosti a odvážnosti. Na turné by si rozuměli s Red Sparowes, Mogwai, City of Caterpillar nebo Bark Psychosis. Aktuálně dokončují nahrávání a taktéž představí nový materiál.

Info

AVA presents:
Oswaldovi + Vlněna
Support: Fat Old Donald
12. 12. 2017 20:00
Fuga, Bratislava

www.facebook.com/events/104470180321951
www.facebook.com/fuga.ba

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Černé kovy v Underdogs' s holandskou Turia i českými Nāv

redakce 21.02.2020

Puls blastbeatu, hypnotický hluk kytary a nezemský hlas. Turia poprvé v Praze.

June Cocó vyráží na české mini turné

redakce 20.02.2020

Písničkářka June Cocó na několik měsíců opustila svou kapelu a vydala se na sólovou dráhu. Miniturné zahájí v Jazzdocku.

Vesmírná elektronika Coma pohltí MeetFactory

redakce 20.02.2020

Do svého arzenálu přidali Coma nově syntezátory a staré bicí, čímž spojují digitální a analogový vesmír.

Nitzer Ebb se vrací do města

redakce 19.02.2020

Jejich zásadní úlohu v dějinách elektronické hudby stvrdili prohlášeními, spoluprací nebo remixy přední osobnosti elektronické scény napříč žánry.

SoundCzech ohlašuje výzvy na rok 2020

redakce 18.02.2020

Proexportní kancelář SoundCzech vyhlašuje výzvy na rok 2020. Přihlášky jsou otevřeny pro hudebníky, pořadatele hudebních akcí a další hudební profesionály.

Holy Fuck a The Dead Daisies míří do Prahy

redakce 18.02.2020

Kanadský kvartet Holy Fuck si libuje ve výlučnosti na hudební scéně, The Dead Daisies se vrací do Lucerna Music Baru.

The Golden Filter poprvé v Praze

redakce 18.02.2020

Jejich cesta prošla skrz jemné popové melodie a synthpopové taneční pasáže v lyrický experiment plný rovných beatů.

Znovuzrození DIIV se ukážou v MeetFactory

redakce 18.02.2020

Shoegazem říznutý dream pop si rychle podmanil indie publikum i hudební publicisty.

Haiku Garden i Bob Wayne v Kaštanu

redakce 17.02.2020

Do Prahy se vrátí lublanští Haiku Garden, a spolu s pražskými Palindromes zazvoní kytarami v břevnovském Kaštanu.

Pushteek Fest podruhé a s několika speciálními hosty

redakce 17.02.2020

Decultivate doprovází Baptists na všech třech zastávkách po Evropě a tentokrát musí drtit molekuly, aby překonali zabijácký set z minulého roku.