Zprávy / Pozvánky

Oswaldovi a Vlněna v Blavě

Oswaldovi a Vlněna v Blavě

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.12.2017

Poslední koncert AVA kolektivu po podzimní smršti vystoupení s Phonophanim, Propan, Diatribes, Robem Lowem, Charlie Lookerem nebo Axelem Dörnerem, Ivanem Palackým a Petrem Vrbou se odehraje v Bratislavské Fuge, kde představíme duo Oswaldovi, jejichž hudba je unikátní ukázkou fourth world music s kořeny v americkém a tuaregském pouštním blues, a americké sedmdesátkové psychedelii. V Bratislavě představí svůj nový desetipalec Songs About Persecution. Společně s nimi vystoupí brněnské kapely Vlněna a Fat Old Donald.

Oswaldovi jsou česko-italská dvojice Andrea Rottin a Kateřina Malá. Dva hlasy, elektrická kytara, minimalistické bicí a syntezátorová basa. Jejich zvuk je jedinečnou směsí severoamerického folku, hudby ze spaghetti westernů, anglické psychedelické muziky 60. let, nebo současného psychedelického tuareg blues. Andrea Rottin je fenomén, který se na zdejší scéně pohybuje už řadu let nejen jako sólový písničkář, a Kateřinu Malou známe z noise rockových Unkilled Worker Machine. Kapela na podzim pokřtila 10" vinyl Songs About Persecution, který představuje na svém aktuálním evropském turné.


Tři kluci se potkali v jednom městě, který maká, a dali si jméno podle bývalé fabriky. Tím městem je Brno, které se zároveň stalo inspiračním médiem pro hrubozrnnou hudbu Vlněny. Kapely s vlastní svéráznou poetikou, kde do sebe hudba a texty přesně zapadají. Očekávej hutný a promyšlený noise rock s vlivy Fugazi, Gnu, VSS, Botch. Kapela právě dokončuje svůj dlouhohrající debut, který na tomto koncertě představí. Ukázka z nového alba v doporučeném poslechu.

Brno po druhé. Kapela Fat Old Donald s členy kapel Superego Kid nebo Sky To Speak dýchá v duchu progresivního postrocku z dob, kdy v sobě ještě nesl příslib nepředvídatelnosti a odvážnosti. Na turné by si rozuměli s Red Sparowes, Mogwai, City of Caterpillar nebo Bark Psychosis. Aktuálně dokončují nahrávání a taktéž představí nový materiál.

Info

AVA presents:
Oswaldovi + Vlněna
Support: Fat Old Donald
12. 12. 2017 20:00
Fuga, Bratislava

www.facebook.com/events/104470180321951
www.facebook.com/fuga.ba

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Platforma GoodGood přichází se svým pop up rádiem

redakce 06.07.2020

Nová platforma GOODGOOD se představí jako Pop Up Radio. Na střeše Národního zemědělského muzea představí více než 30 dj’s a hudebníků napříč klubovou scénou.

Holky z viy a kluci z P/\STi to v Přístavu rozproudí

redakce 06.07.2020

Holky z viah poprvé zazpívají i zahrají nové písně z připravovaného alba. K příležitosti premiéry svého nekontrolovatelného řádění si přizvaly P/\ST.

Letiště X0X0 v Radosti a Přítomnosti

redakce 06.07.2020

Karnevalu jazzu, elektronické hudby a imerzivního divadla nejen s Tryptychem, E Converso či Marií Pravdou.

Šramlfest bude. S Ivou Bittovou.

Marek Čech 03.07.2020

Organizátoři Šramlfestu se rozhodli, že i přes omezení, způsobené koronavirovou krizí, se festival uskuteční.

Irská postpunková střela Fontaines D.C. poprvé v Praze

redakce 01.07.2020

Novinka nabízí stejně syrové a ostré texty, plné deziluze mladé generace čelící osobním i globálním problémům dospělého světa jako romanticky pochroumaný debut.

Billy Barman sa vracajú na pódiá

redakce 30.06.2020

Nosiče Zlatý vek sú hotové a Billy Barman ich nakoniec pokrstia koncertom skôr, ako sami predpokladali.

Palma a Něco Něco v Underdogs'

redakce 29.06.2020

Palma boří písničkářský mýtus o kytarovém či klávesovém doprovodu a svůj hlas balí do elektropopového hávu, ovšem bez zbytečných extravagancí.

Nový termín pro Kvelertak

redakce 29.06.2020

Vzhledem ke stávající situaci s epidemií koronaviru byli organizátoři nuceni zrušit termín koncertu skupiny Kvelertak a nyní zveřejňují nové datum konání.

Kasárna Karlín oslaví třetí výročí

redakce 23.06.2020

Za tři roky navštívilo areál téměř 1 000 000 návštěvníků, proběhlo přes 900 akcí a stát díky spolku spravujícímu Kasárna ušetřil až 15 milionů Kč.

Lebanon a Kurvy Češi v Underdogs'

redakce 22.06.2020

Čekáš weird noise nebo guitar-techno a dostaneš disco a naopak. Improvizace je u Lebanon jediná jistota.