Zprávy / Nové desky

Otevřený dopis bohu: Vložte kočku

Otevřený dopis bohu: Vložte kočku

redakce | Zprávy / Nové desky | 08.02.2017

Vložte kočku teď nějakou chvíi mlčeli. V roce 2015 stihli vydat hned dvě desky, studiové dvoj-LP Hedviku a během jedné noci postaru na páskáč natočenou kazetu s dlouhým názvem Vložte kočku živě z Podniku: Velikonoční sbohem pianu, velikonoční ahoj dětem. V roce 2016 pak následoval pouze singl Míň všeho. Minulý rok VK totiž patřil tvorbě.

"V létě jsme hraní na festivalech prokládali pravidelnými studiovými sessions, takovou velice volnou přípravou nového materiálu, obrážením neexistujících hranic, ujasňováním dalšího směru. Loňský podzim jsme už cele věnovali psaní dopisu. Neznámému adresátovi. Jak jinak by měla kapela takový dopis napsat, než ve formě skladby s klipem, nás nenapadlo. Takže jsme skládali, nahrávali, natáčeli." Otevřený dopis pak zazněl poprvé naživo na oslavě nedožitých 80tin V. Havla v pražské Lucerně. Ústřední scény klipu se točily 17. listopadu, přesně 27let po poslední revoluci. Premiéra proběhla 27. 1. 2017 v pražské La Fabrice. Shodou náhod (za všechno může vesmír).


"Klip vznikl složením sil nás, našich kamarádů a známých a jejich kamarádů a známých. Bez takového zapojení se, by nebylo nic. Běžné (komerční) natáčení takových rozměrů bychom si prostě a jednoduše nemohli dovolit. Takže udělej co umíš, a neskutečné se stává realitou, navíc tou nejpříjemnější formou = v kruhu spřízněných, kterým patří nezměrné díky." A co letošní rok a Vložte kočku?

"Otevřený dopis považujeme za singl = skladbu, která se neobjeví na žádné další desce, je samostojná. Sama o sobě je v podstatě krátkou deskou. Jako taková je zároveň předzvěstí dalších nových skladeb. Několik z nich představíme naživo na 4 koncertech v klubech komorních rozměrů, už teď, sklonkem února, našeho úplně nejoblíbenějšího měsíce. Nakrátko se vybereme ze studií a představíme nové skladby ještě jako mláďata, ve stavu před vytesáním, ještě než nabudou definitivní podoby. To celé pomůže tomu, aby začátkem června, našeho úplně nejoblíbenějšího měsíce, byla venku další dlouhohrající nahrávka Vložte kočku."

Takže tady přehled nejbližších možností vidět VK naživo, navíc s novým materiálem a za podpory spřízněných projektů ze stájí Landmine Alert a Polí5:
22.2. České Budějovice, Velbloud + Mutanti hledaj východisko, Kaplan Bros.
23.2. Praha, Klubovna
24.2. Žďár nad Sázavou, Batyskaf + Mutanti hledaj východisko, Kaplan Bros.
25.2. Rožnov pod Radhoštěm, T-klub + Kaplan Bros., Skrytý půvab byrokracie

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

KlipyTipy: Pkrek - Dose (feat.3MMC)

redakce 20.01.2020

Slovenský producent Pkrek prichádza s ďalšou novinkou, ktorá by mala byť súčasťou jeho nového pripravovaného projektu.

Fallgrapp predstavuje novinku Ostrov

redakce 19.01.2020

Fallgrapp je slovenské hudobné zoskupenie podmanivo spájajúce elektroniku s akustickými nástrojmi, sláčikovým triom a ženským vokálom.

Homes sa hlási novým singlom

redakce 17.01.2020

Slovenský songwriter a producent Homes hlási novým singlom Liberation, zároveň s ktorým ohlasuje svoj debutový album.

Nový label na scéně: Weltschmerzen

redakce 13.01.2020

Debutové album Weltschmerzen od kapely Weltschmerzen vydané na labelu Weltschmerzen. Nové vydavatelství chystá i další kousky.

Plum Dumplings s druhou deskou

redakce 06.01.2020

Brněnská indierocková kapela Plum Dumplings vydává druhou desku Jiný místo, křest chystá do Kabinetu Múz.

Krmelec Records vysílají novinku z Plzně až na Měsíc

redakce 05.01.2020

From Pilsen to the Moon je něco jako odpověď na otázku, co se dnes děje za monitory, synťáky a keyboardy producentů z metropole západních Čech.

Labutí debut War Reporter

redakce 02.01.2020

Po neskutečných časových průtazích vychází v digitální formě debutová deska Hey Redneck!.

Sen Fiction samorasta Nanyho Hudáka

redakce 27.12.2019

Album Sen Fiction je primárne o rozhodnutiach duše. No pre mňa osobne, nakoľko sa ešte zavše prichytím, že súdim iných, aj o vzájomnom rešpekte a úcte.

Slovenská kapela Billy Barman zverejnila nový singel a videoklip

redakce 22.12.2019

Pieseň je spontánnym soundtrackom ku konceptuálnemu projektu fotografa Lousyho Aubera, ktorý umelec vytvoril pre desiaty ročník festivalu Grape.

Sisa Fehér poetizuje znepokojivé

redakce 21.12.2019

Postapokalyptická balada je prvou ukážkou novej tvorby Sisy Fehér od vydania albumu Bardo na značke Slnko Records.