Zprávy / Offtopic-Novinky

OUR Voice: Máme rádi hudbu, která spíše než požitek vzbouzí otázky

OUR Voice: Máme rádi hudbu, která spíše než požitek vzbouzí otázky

redakce | Zprávy / Offtopic-Novinky | 05.05.2013

Uhodnete, který český hudební časopis si nedá na obálku fotku hudebníka, ale obraz literáta-intelektuála? To si dovolí jedině HIS Voice, jehož druhé letošní číslo zdobí samotný Umberto Eco a skladatel Luciano Berio. Není to rozmar, v novém HIS Voicu totiž najdete Ecův text popisující jeho a Beriovy experimenty s hudbou a jazykem, i vývoj myšlenky „otevřeného díla“.

Tím ale výčet hudebních osobností, které stojí za pozornost a o kterých se v novém čísle můžete dočíst, nekončí. HIS Voice tak přináší profil zvukového umělce Slávka Kwi, který se věnuje především vztahu zvuku a prostředí, v němž žijeme. „Nezápadní“ hudbu reprezentuje fenomenální libanonský improvizátor Sharif Sehnaoui, mimo jiné nejdůležitější hybatel libanonské experimentální a improvizační scény. Neméně významnou osobností je Mark Fell, jedna z klíčových postav glitch elektronické scény. Jeho citát Mám rád hudbu, která spíše než požitek vzbouzí otázky, je vůbec tvrzení HIS Voicu více než blízké...

Ostatně line-up festivalu Contempuls (www.contempuls.cz) se řídí podobnou myšlenkou – na minulém ročníku zazněly například díla Johna Cage nebo Mortona Feldmana. Výběr těch nejlepších skladeb z Contempulsu si teď můžete poslechnout i doma, najdete je totiž na CD, které vyšlo s aktuálním číslem hudebního magazínu HIS Voice.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Milý Laco aneb historky ze života

redakce 15.01.2020

Devatenáctidílné vyprávění divokých historek ze života před i za železnou oponou od trumpetisty a jazzmana Laca Decziho.

Čtvrté vydání zinu ZAK o japonské kultuře je za rohem

redakce 01.01.2020

Svým obsahem může občas provokovat, ne však toho, kdo Japonsko navštívil. Pro ty, kteří zatím neměli to štěstí, je připraveno 52 stran Japonska, jak ho neznají.

Je tu december a s ním nový klip Noisecut

redakce 23.12.2019

Singel obnovenej kapely je zachytením súčasného zvuku kapely, kde sú v rovnováhe akustické nástroje a elektronické zvuky.

Pozdní skladby Mortona Feldmana v knize

redakce 25.09.2019

V Nakladatelství AMU právě vychází monografie věnovaná pozdní tvorbě vlivného hudebního skladatele Mortona Feldmana.

Podpořte kampaň na podporu vydání souborného díla Mariána Vargy

redakce 14.06.2019

Už přes rok na tomto projektu pracuje skupina nadšenců. Hudební veřejnost získá silný artefakt jak obsahem, tak i formou.

Kniha o lidech, kteří dělají něco sexy

redakce 08.06.2019

Ve dvaceti kapitolách se čtenář seznámí s velmi osobními příběhy lidí, kteří se při své zájmové nebo profesní činnosti dotýkají i oblasti erotiky.

Zaplňte společně Prostor39

redakce 26.02.2019

Před rokem se pustili do oživování prázdného domu v samém srdci Žižkova a teď potřebují pomoc zaplnit ho potřebným vybavením.

Olga Sommerová točí o Jiřím Suchém

redakce 21.02.2019

Nyní své portfolium rozšíří také o životní cestu skvělého muže talentovaného v mnoha profesích, jímž je legendární Jiří Suchý.

Velké ženy z malé země na Hithitu

redakce 14.02.2019

První kniha o slavných Češkách představující příběhy žen, které svým průkopnictvím a odvahou vybočily z davu i zvyklostí...

Do kin míří thriller Všichni to vědí

redakce 03.02.2019

Penélope Cruz a Javier Bardem jako milenci, mezi kterými to nepřestalo jiskřit. Thriller Všichni to vědí vstupuje do kin.