Zprávy / Festivalové

Ozvěny Marienbad Film Festivalu míří do dejvické Klubovny

Ozvěny Marienbad Film Festivalu míří do dejvické Klubovny

redakce | Zprávy / Festivalové | 15.07.2021

Během čtyř dnů nabídl šestý ročník Marienbad Film Festivalu divákům distribuční předpremiéry filmů, retrospektivy ikon světové kinematografie, přehlídku experimentálních snímků z celého světa i závod stromů v aleji vedoucí do centra festivalového dění. Část programu festivalu se přesune do pražského Kulturního Centra Klubovna, kde se v termínu 17. a 18. července uskuteční Ozvěny Marienbad Film Festivalu.

„Pro ty, kteří neměli možnost přijet do lázeňského města a užít si festivalovou atmosféru, jsme připravili alespoň malou ochutnávku z programu v podobě festivalových ozvěn. V dejvické Klubovně uvedeme nejnovější komedii Moucha v kufru francouzského vtipálka Quentina Dupieuxe, která výrazně pobavila nejen diváky v Benátkách, kde byla prvně uvedena, ale i ty, co dorazili do Mariánek. Jako druhý promítneme snímek, který se dostane do kinodistribuce až koncem července. Bude to mokument Lux Æterna francouzského provokatéra Gaspara Noého, jenž vznikl na objednávku značky Saint Laurent,“ říká Lubomír Konečný, dramaturg festivalu.

V rámci ozvěn se představí i tři tituly z páteřní sekce Forum Marienbad, která cílí na aktuální filmovou tvorbu v oblasti experimentu narace a formy z celého světa vybranou na základě mezinárodní výzvy. Z filmového pásma Film není lovesong osobně uvede svůj kurz zážitkové turistiky V meste lásky, kde ste, neviem byť sám režisér Jan Kvíz a melodramatické autorské video balancující na hraně osobního obnažování a trapnosti Poslední lovesong z muzikálu náhod autorka Elena Pecenová. Blok Film není enviroment zastoupí režisérka Simona Donovalovou krátkým snímkem MOveMENT. Sedmý Marienbad Film Festival se plánuje opět na konec prázdnin v termínu od 25. do 28. srpna 2022.

Info

Ozvěny Marienbad Film Festivalu: Lux Æterna
17. 7. 2021
Klubovna, Praha
fb event

Ozvěny Marienbad Film Festivalu: Moucha v kufru
18. 7. 2021
Klubovna, Praha
fb event

foto © Jakub Tulinger

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Gilberto Gil na Colours of Ostrava

redakce 08.12.2022

Na Colours of Ostrava se představí ve třináctičlenné sestavě, včetně slavných dcer Prety, Flor a Nary nebo syna Bema.

Foals, Yungblud, M83 a Moderat na Grape festivale

redakce 05.12.2022

Na potešenie všetkých fanúšikov Moderat vydali nový album More D4ta. Rovnako ohlásili aj svoje prvé koncerty a my ich opäť uvidíme v lete na Grape.

Editors a White Lies na Metronome Prague

redakce 02.12.2022

White Lies vyzkoušeli syntetické příchutě i novovlnné groovy, prozkoumali neznámé elektronické zvukové krajiny a šli i cestou progresivních experimentů.

OFF Festival nabídne hardcore, psychodelii, k-pop i noise

redakce 01.12.2022

Katovický OFF vykopává prvních 14 důvodů, proč se těšit na léto. Festival proběhne tradičně v Údolí tří rybníků.

Na KovnaFestu se představí trap, noise i klezmer

redakce 30.11.2022

KovnaFest je jednodenní komunitní festival, který proběhne v žižkovském prostoru Punctum–Krásovka v osmé edici.

Rock for People 2023: The 1975

redakce 29.11.2022

Většina alb The 1975 se umístila na vrcholných příčkách britských i amerických hitparád a v roce 2020 si vysloužili i nominaci na cenu Grammy.

PAF Olomouc začíná po neděli

redakce 27.11.2022

V průběhu festivalu se několik desítek umělců světového významu společně s diváky pokusí nalézt odpovědi na kryptický odkaz faustovské legendy.

Eurosonic rozšiřuje program

redakce 22.11.2022

K dříve oznámeným domácím jménům, jako jsou jsou zpěvačky Aiko, Amelie Siba a Nina Kohout vystoupí i Hentai Corporation, Adela Mede nebo 52 Hertz Whale.

Festival proti násiliu

redakce 15.11.2022

Okrem odkazu Nežnej revolúcie sa chcú spoločne postaviť proti prejavom neznášanlivosti a násiliu, ktoré je ich dôsledkom.

Festival Sharpe oznámil prvé mená

redakce 14.11.2022

Koncerty v ateliéroch, kabinete či na dvore bývalej školy. V ikonických priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace