Zprávy / Festivalové

Ozvěny Marienbad Film Festivalu míří do dejvické Klubovny

Ozvěny Marienbad Film Festivalu míří do dejvické Klubovny

redakce | Zprávy / Festivalové | 15.07.2021

Během čtyř dnů nabídl šestý ročník Marienbad Film Festivalu divákům distribuční předpremiéry filmů, retrospektivy ikon světové kinematografie, přehlídku experimentálních snímků z celého světa i závod stromů v aleji vedoucí do centra festivalového dění. Část programu festivalu se přesune do pražského Kulturního Centra Klubovna, kde se v termínu 17. a 18. července uskuteční Ozvěny Marienbad Film Festivalu.

„Pro ty, kteří neměli možnost přijet do lázeňského města a užít si festivalovou atmosféru, jsme připravili alespoň malou ochutnávku z programu v podobě festivalových ozvěn. V dejvické Klubovně uvedeme nejnovější komedii Moucha v kufru francouzského vtipálka Quentina Dupieuxe, která výrazně pobavila nejen diváky v Benátkách, kde byla prvně uvedena, ale i ty, co dorazili do Mariánek. Jako druhý promítneme snímek, který se dostane do kinodistribuce až koncem července. Bude to mokument Lux Æterna francouzského provokatéra Gaspara Noého, jenž vznikl na objednávku značky Saint Laurent,“ říká Lubomír Konečný, dramaturg festivalu.

V rámci ozvěn se představí i tři tituly z páteřní sekce Forum Marienbad, která cílí na aktuální filmovou tvorbu v oblasti experimentu narace a formy z celého světa vybranou na základě mezinárodní výzvy. Z filmového pásma Film není lovesong osobně uvede svůj kurz zážitkové turistiky V meste lásky, kde ste, neviem byť sám režisér Jan Kvíz a melodramatické autorské video balancující na hraně osobního obnažování a trapnosti Poslední lovesong z muzikálu náhod autorka Elena Pecenová. Blok Film není enviroment zastoupí režisérka Simona Donovalovou krátkým snímkem MOveMENT. Sedmý Marienbad Film Festival se plánuje opět na konec prázdnin v termínu od 25. do 28. srpna 2022.

Info

Ozvěny Marienbad Film Festivalu: Lux Æterna
17. 7. 2021
Klubovna, Praha
fb event

Ozvěny Marienbad Film Festivalu: Moucha v kufru
18. 7. 2021
Klubovna, Praha
fb event

foto © Jakub Tulinger

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Prichádza festival Hudba sveta Žilina

redakce 25.09.2021

Siedmi ročník festivalu opäť prinesie všetkým milovníkom hudby rôznych kultúr dva dni plné kvalitnej a nesmierne pestrej hudby.

Mezipatra nabídnou vítěze z Cannes nebo dokument Moniky Treut

redakce 24.09.2021

Tématem 22. ročníku je Oslava života. Kromě celovečerních, krátkých nebo dokumentárních snímků nabídne festival oblíbenou Industry sekci.

Lunchmeat Moon 2021

redakce 23.09.2021

Lunchmeat festival už klepe na dveře, klepe v nejasných beatových vzorcích, luštíme jeho kody.

Knižní festival LITR je tu

redakce 22.09.2021

Prašina s Vojtěchem Matochou, básně s Petrem Borkovcem, Nejkrásnější české knihy a otevřené ateliéry. A svazky dalšího!

Hudba za klima potřetí

redakce 21.09.2021

Třetí ročník hudebně klimatického minifestivalu tentokrát v Olomouci. Vystoupí Khoiba.

Přírodní saunový festival Hiki Joki

redakce 20.09.2021

Kromě nekonečného saunování v různých potírnách se na louce chystají i jiná smyslová dobrodružství. Včetně gurmánských, mystických nebo hudebních.

Prague Music Performance představí Braxtona, Brendela i členy King Crimson

redakce 20.09.2021

PMP se zaměřuje na klasickou, jazzovou a experimentální hudbu. Do svých projektů integruje i další umělecké oblasti, jako je výtvarné, filmové a slovesné umění.

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace