Zprávy / Nové desky

Pacino a Sky To Speak vydávají kazetový split

Pacino a Sky To Speak vydávají kazetový split

redakce | Zprávy / Nové desky | 27.04.2016

Garážový postpunk vs. instrumentální ambient? Syrová energie punku vs. synťáky meandrující podél živých beatů? Proč ne. Pod kmotrovským dohledem Dialog Crew právě vychází kazetový split orlovských Pacino a jihomoravských Sky to Speak.

Album vychází na modré kazetě s obalem od Kateřiny Miturové v ručně dělané kartonové krabičce. Uvnitř se nachází info sheet a taky originální kyanotypie. Kazety vyšly v limitovaném počtu 102 ks a můžete si je objednat na mailu dialogcrew@seznam.cz anebo zakoupit přímo na koncertech.

Flanelový košile, bouraný káry, cákance potu na podlaze a postpunkový bordel s na kost osekanými texty. Pacino představují po debutovém EP Ne tak daleko pět nových songů. Tvrdé kytarové riffy střídají parádní melodie a devadesátky čekají za rohem stejně jako taxík, kterej vás odveze přímo na šachtu. "Ani lvi dneska neloví."


Pestrý zvuk, táhle melodie a postrockové gradace. O druhou půlku pásky se postarali Sky to Speak, kteří nás posílají na dobrodružný výlet do hlubin naší imaginace. Tři ambientní kompozice obohacené živými bicími Erika Netušila (Superego Kid, Nachttante) příjemně vibrují a gradují až do ohlušujících explozí, aby se po chvilce stáhly do ústraní a hledaly prostor pro další rozjímání. Transcendence a budoucnost zvuku.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Slowlick debutují

redakce 06.12.2022

Melancholické a psychedelické harmónie chvíľami prechádzajú do tanečných basov a miestami dokonca do akejsi slowlickovskej verzie súčasného bluegrassu.

Miroslav Černý vydává Surrealistickou operu Frankenstein

redakce 28.11.2022

Album vyjde pouze na vinylu, součástí limitované edice bude ručně číslovaný a signovaný grafický list od umělce Františka Skály.

Blame Your Genes vydáva EP Skins

redakce 27.11.2022

Blame Your Genes vydáva svoje štvrté EP v spolupráci s bratislavským labelom Well Played Records prvýkrát aj na priehľadnom limitovanom vinyle.

Martin Zajko predstavuje sólový album

redakce 25.11.2022

Gény muzikanta má v krvi a za sebou nespočetne hudobných spoluprác s Richardom Müllerom, Janou Kirschner či Simou Magušinovou.

Andre Šulcová vydává Opportunities

redakce 25.11.2022

Její suverénní hlasový projev a autorský rukopis jdou ruku v ruce s tím nejlepším ze současného amerického písničkářství.

Urn vydáva tretí sólový album

redakce 24.11.2022

Album nie je plne elektronický ani akustický. Nejde o jazz ani trap, ale… Presvitá z neho veľa.

Heiden na vinylu

redakce 21.11.2022

Deska pojednává o životě a lidech v Bílých Karpatech, tamní nehostinné přírodě, vnitřních nejistotách a strachu z otázek, na které se mnohdy nedaří najít odpovědi.

Album Ľuba Burgra plný nečakaných spoluprác

redakce 21.11.2022

Citlivý a hravý, no zároveň drzý, mrazivý a priamy. Razantnou rytmikou sa necháte vtiahnuť a pokyvkávať, a nenechá vás ľahostajným.

Sklizeň Polí5

redakce 20.11.2022

Jistěže by bylo ideální sklizeň pohodlně rozložit rovnoměrně do celého roku. Občas se to daří, ale život kapel je živelný, řídí se vlastními pravidly.

Arleta vydává třetí EP. Sex

redakce 18.11.2022

Čtyři skladby vznikly v úzkém kruhu její nejvěrnější crew a navazují na výrazný rukopis syrové a tvrdé poetiky, nekompromisního postoje a temných pohlcujících beatů.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace