Zprávy / Pozvánky

PAF ohlašuje audiovizuální bienále

PAF ohlašuje audiovizuální bienále

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.08.2017

Čtvrtý ročník hudebního bienále v Ostopovicích u Brna pod oblouky tamní "Hitlerovy" dálnice představí více než dvě desítky umělců. PAF na konci léta je nejen symbolickým rozloučením s létem, ale zároveň otevírá podzimní program platformy PAF, jež vyvrcholí druhý prosincový víkend Přehlídkou filmové animace a současného umění v Olomouci. Představí se portugalská spojka kolektivu NON Worldwide – producentka Bonaventure, britská písničkářka Joanne Robertson, tuzemský projekt Slowmotiondancer, filmařská dvojice Petr Šprincl a Marie Hájková a více než desítka dalších umělců.

Odpolední části programu dominuje producentka Soraya Lutangu aka Bonaventure, lisabonská členka radikálního labelu NON Worldwide. Ten spolu s kolektivy Bala Club, Staycore nebo Discwoman v uplynulých letech zásadním způsobem překalibroval pozici klubové kultury v dnešním světě. Sekundovat jí budou slovenští zvukoví iluzionisté Isama Zing a Ink Midget. V rámci večerního programu se v české premiéře představí britská písničkářka Joanne Robertson, jejíž intimní kytarové disonance ji dovedly až ke spolupráci s britským umělcem Deanem Bluntem. Se svým sólo projektem Slowmotiondancer vystoupí také výtvarník Dominik Gajarský, jenž na sebe před časem upozornil v tichosti vydaným EP Lifesaver. Českou scénu bude dále reprezentovat rurální popový sólo projekt Johany Novotné Johuš Matuš, instrumentální posthardcorový projekt No.c nebo olomoucká standard ambient noise surface plech blech voice satanic ass bleach (při akutní únavě aplikujte disko) kapela Lebanon.


V rámci nočního programu mapujícího současné vize budoucnosti klubové hudby se představí post-grimeový producent Ondřej Bělíček aka Dizzcock nebo pražský kolektiv Blazing Bullets, jenž do českého prostředí přinesl pro současnou klubovou kulturu zásadní propojení virtuální estetiky a politicky nabité post-žánrové hudby. "V programu se objevuje několik vzácných hostů a nových jmen, která v některých případech odkazují na připravovaný program prosincové Přehlídky filmové animace a současného umění v Olomouci, kde se zatím vše vyvíjí ve stínu jednoslovného zaklínadla (či přeřeknutí) abrakadabra," dodává k bienále hlavní kurátor PAFu Martin Mazanec.

"Program bienále navíc bývá charakteristický propojením s umělci, se kterými PAF pravidelně pracuje na audiovizuálních projektech, výstavách či uměleckých publikacích. Do Ostopovic se vždy rádi vracejí. Aspoň si to myslím..." doplňuje ředitel PAF Alexandr Jančík. K dopravě na místo bude možno využít denních i nočních spojů MHD. Zastávka Ostopovice, Branky leží 25 min. cesty od brněnského hlavního nádraží (tramvají č. 8, na zastávce Osová přestup na autobusy č. 403, 404, dále cca 500 m pěšky ulicí Krátká; trasa od zastávky bude značena). Spaní je možné ve vlastních stanech v areálu konání události.

Info

PAF na konci léta
2. - 3. 9. 2017
Ostopovice

www.facebook.com/events/490617091270175
www.facebook.com/PAFOlomouc
www.pifpaf.cz

Foto © Monika Abrhámová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

The Devil & The Universe a Lamia Vox v Underdogs'

redakce 02.02.2023

Originální mix soundtrackového zvuku, řádně nakopnutého valivými beaty a samply, kozlové tentokrát okořenili tribálními motivy a ozvuky krautrocku.

Sun Kil Moon v Bratislave

redakce 02.02.2023

Program sa skladá z prierezu z rôznych materiálov, ktoré vznikli medzi rokmi 2003 až po súčasnosť.

Billy F. Gibbons (ZZ Top) sólově, tedy s kapelou

redakce 02.02.2023

Billy F. Gibbons je jako frontman s kapelou ZZ Top spojen přes půl století, v posledních letech se vedle toho věnuje sólové kariéře.

Björk oznámila turné Cornucopia, vystoupí i v Praze

redakce 01.02.2023

Björk oznámila turné Cornucopia, které zahájí v září tohoto roku v portugalském Lisabonu.

Rolo Tomassi s Holy Fawn a Heriot v Underdogs'

redakce 01.02.2023

Svěží mix, kde se potkává mathcore, dream pop a experimentální (post-)rock.

Koncertní nabídka P&J Music se rozšiřuje

redakce 01.02.2023

Achinoam Nini, profesně známá také jako Noa, je izraelská zpěvačka, skladatelka, perkusistka, působící na mezinárodní scéně.

A Place to Bury Strangers ve Futurum Music Baru

redakce 31.01.2023

Již dvě desetiletí kombinací postpunku, noise rocku, shoegaze, psychedelie a avantgardní hudby.

Post-punk & syntezátory v Eternii

redakce 31.01.2023

Halfsilks přináší velmi osobní, chytlavý zvuk, který je v podstatě všechno a nic z toho.

Dylan Moran v Praze s novou show We Got This

redakce 31.01.2023

Čeští diváci ho dobře znají hlavně z kultovního seriálu Black Books.

Punctum slibuje pestrý únor

redakce 30.01.2023

Bratrské duo Sturle Dagsland, které vystoupí v režii Jednoty, dokáže být střídavě něžné, divné a naprosto zběsilé.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace