Zprávy / Pozvánky

PAF ohlašuje audiovizuální bienále

PAF ohlašuje audiovizuální bienále

redakce | Zprávy / Pozvánky | 27.08.2017

Čtvrtý ročník hudebního bienále v Ostopovicích u Brna pod oblouky tamní "Hitlerovy" dálnice představí více než dvě desítky umělců. PAF na konci léta je nejen symbolickým rozloučením s létem, ale zároveň otevírá podzimní program platformy PAF, jež vyvrcholí druhý prosincový víkend Přehlídkou filmové animace a současného umění v Olomouci. Představí se portugalská spojka kolektivu NON Worldwide – producentka Bonaventure, britská písničkářka Joanne Robertson, tuzemský projekt Slowmotiondancer, filmařská dvojice Petr Šprincl a Marie Hájková a více než desítka dalších umělců.

Odpolední části programu dominuje producentka Soraya Lutangu aka Bonaventure, lisabonská členka radikálního labelu NON Worldwide. Ten spolu s kolektivy Bala Club, Staycore nebo Discwoman v uplynulých letech zásadním způsobem překalibroval pozici klubové kultury v dnešním světě. Sekundovat jí budou slovenští zvukoví iluzionisté Isama Zing a Ink Midget. V rámci večerního programu se v české premiéře představí britská písničkářka Joanne Robertson, jejíž intimní kytarové disonance ji dovedly až ke spolupráci s britským umělcem Deanem Bluntem. Se svým sólo projektem Slowmotiondancer vystoupí také výtvarník Dominik Gajarský, jenž na sebe před časem upozornil v tichosti vydaným EP Lifesaver. Českou scénu bude dále reprezentovat rurální popový sólo projekt Johany Novotné Johuš Matuš, instrumentální posthardcorový projekt No.c nebo olomoucká standard ambient noise surface plech blech voice satanic ass bleach (při akutní únavě aplikujte disko) kapela Lebanon.


V rámci nočního programu mapujícího současné vize budoucnosti klubové hudby se představí post-grimeový producent Ondřej Bělíček aka Dizzcock nebo pražský kolektiv Blazing Bullets, jenž do českého prostředí přinesl pro současnou klubovou kulturu zásadní propojení virtuální estetiky a politicky nabité post-žánrové hudby. "V programu se objevuje několik vzácných hostů a nových jmen, která v některých případech odkazují na připravovaný program prosincové Přehlídky filmové animace a současného umění v Olomouci, kde se zatím vše vyvíjí ve stínu jednoslovného zaklínadla (či přeřeknutí) abrakadabra," dodává k bienále hlavní kurátor PAFu Martin Mazanec.

"Program bienále navíc bývá charakteristický propojením s umělci, se kterými PAF pravidelně pracuje na audiovizuálních projektech, výstavách či uměleckých publikacích. Do Ostopovic se vždy rádi vracejí. Aspoň si to myslím..." doplňuje ředitel PAF Alexandr Jančík. K dopravě na místo bude možno využít denních i nočních spojů MHD. Zastávka Ostopovice, Branky leží 25 min. cesty od brněnského hlavního nádraží (tramvají č. 8, na zastávce Osová přestup na autobusy č. 403, 404, dále cca 500 m pěšky ulicí Krátká; trasa od zastávky bude značena). Spaní je možné ve vlastních stanech v areálu konání události.

Info

PAF na konci léta
2. - 3. 9. 2017
Ostopovice

www.facebook.com/events/490617091270175
www.facebook.com/PAFOlomouc
www.pifpaf.cz

Foto © Monika Abrhámová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jednota představí japonskou skladatelku Ichiko Aoba

redakce 24.09.2021

Výjimečný úkaz japonské scény se představí v komorním prostoru pražského Puncta v rámci série Jednota.

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace