Zprávy / Nové desky

Page Turners debutují

Page Turners debutují

redakce | Zprávy / Nové desky | 07.11.2023

V debutovém albu Mirror View kapela desíti písněmi ilustruje svůj žánrový a zvukový rozsah. Převážně elektronické písně Touch, Felt So Right nebo I Need Some Air střídají melancholické reflektivní balady Memory of You či Mirror View. Celé album protíná letní kytarová skladba Take Me Back Into Your Arms, ke které kapela vydala videoklip ve spolupráci s režisérkou Karolínou Beranovou.

Mirror View je kolekce příběhů jak o smutku a touze po nedosažitelnému tak i o lásce, nostalgii a vděčnosti. Tahle rozmanitost se na albu odráží barevně a zvukově, i přes to že velká většina alba vznikla na jednom místě – v pokojíčku Václava Švestky, bubeníka kapely, který desku produkoval. Na lead vokálech se tentokrat kromě frontmana Mishy Kiristaeva podílel i baskytarista kapely Pavel Ďuriš. Na desce dále pracoval Vít Štaigl, který se postaral o mixing a mastering většiny písní, Tomáš Tkáč, za jehož pomoci kapela v pražském studiu Golden Hive nahrála píseň Take Me Back Into Your Arms anebo Martin Havlen, který dělal mixing a mastering písně I Need Some Air.


Page Turners pokřtí Mirror View 21. listopadu v pražském Café V lese, a taky představí album naživo v brněnské Kafaře 11. listopadu a plzeňském Anděl Music Baru 23. listopadu.

Info

Page Turners
Fb kapely

Živě:
Page Turners + Caramel
11. 11. 2023 20:00
Kafara, Brno
Fb událost

Page Turners + Squared Circles
21. 11. 2023 19:30
Café V lese, Praha
Fb událost

foto © Naty Velebilová

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Zdeněk Liška Archives Vol. 1

redakce 25.07.2024

Projekt Zdeněk Liška Archives spočívá v postupném vydávání vinylových desek s výběrem z původních nahrávek filmové hudby.

Návrat do neviazanosti detskej mysle Alten Kompoten

redakce 11.07.2024

Tvorba je charakteristická dávkou detskej radosti, naivity a špecifickou hrou slovíčok.

Trhan vydávají desku

redakce 10.07.2024

Dvacet let na scéně a společného přátelství přetavili brněnští D.I.Y. punk/hardcore veteráni v první 12“ vinyl.

Building Bridges, nórsko-slovenský projekt debutuje

redakce 09.07.2024

Nahrávka, ktorá je inšpirujúcim stretom rôznych žánrov, temperamentov a vplyvov severskej i domácej ľudovej tvorby, vyjde o pár dní.

Debutové album Oskara Töröka

redakce 08.07.2024

Štyri živly zachytené v čase. Oskar Török Sextet chcú ašpirovať na najlepší jazzový album.

Duo SELENoLAr vydáva debut Dyssimetria

redakce 25.06.2024

Na 12-trackovom projekte vykresľujú kyberneticko-organický experimentálny štýl, kde sa mieša snová atmosféra s tvrdými klubovými beatmi.

Fæ Bestia zamířila do dubstepu

redakce 21.06.2024

Hate na mysogynii i světový konflikt optikou bionické vážky. Fæ Bestia na nahrávce Heart Transplant prochází životní proměnou.

Nová deska kapely Veneer

redakce 17.06.2024

I zde hraje prim elektronická produkce navzdory tomu, že oba kytaristé do skladeb dodali spoustu kytarových partů.

Čáry života chystají album

redakce 14.06.2024

Tematicky se na nahrávce prolnou současná společenská témata jako bytová situace, enviromentální problémy a kritika kapitalismu.

Martyyna vydala novou desku

redakce 12.06.2024

Spíše než do probuzení se však nyní noří do atmosféričtějších snových krajin. Album vyšlo u mexického labelu Infinite Machine.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace