Zprávy / Pozvánky

Pán kontrabasu Adam Ben Ezra osmkrát v Česku

Pán kontrabasu Adam Ben Ezra osmkrát v Česku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 06.07.2015

Kontrabas je nástroj, který muzikanti užívají po staletí. Fenomenální izraelský multiinstrumentalista Adam Ben Ezra jej v nových hudebních souvislostech přenáší do jednadvacátého století. Naživo jej můžete vidět během jeho letního evropského turné na osmi koncertech v České republice.

Hudbou Adama Ben Ezry se prolíná žánrová rozmanitost: "Už v mých raných letech, kdy jsem začal hrát na housle, mě zajímaly experimenty s jazzem,“ vysvětluje úspěšný multiinstrumentalista a skladatel. „Experimentování zažehlo můj zájem o mé blízkovýchodní hudební kořeny, postupně jsem při své hudební cestě zařazoval další a další nástroje: klarinet, klavír, flétnu a samozřejmě také kontrabas. Do své hudební fúze jsem zahrnul další hudební styly z indické hudby, latiny a rockové vlivy."


Před několika lety začal tento rodák z Tel Avivu sdílet svá hudební videa na Youtube. Ohlas byl přímo fenomenální, dodnes mají tato videa na sedm milionů zobrazení. Hudebníkovi začaly chodit pozvánky na živá vstoupení v Londýně, Itálii, Belgii, USA a dalších zemích. Jeho hvězda rychle stoupala. Z nahodilých koncertů nakonec vykrystalizovalo první evropské turné, v jehož rámci se Adam Ben Ezra představí na několika koncertech v České republice.


Na natočení debutového alba Can't Stop Running získal prostředky od svých fanoušků v crowdfundingovém projektu na Pledgemusic.com, pro živé koncertování si potom opatřil dva talentované muzikanty, perkusionistu Gilada Dobreckyho a kytaristu Adama Bena Amitaie.

V České republice se Adam Ben Ezra představí mimo jiné také v rámci oficiálního programu Plzeň – Evropské město kultury, 14. srpna vystoupí na hlavní scéně festivalu Živá ulice. Mezi zásadní koncerty turné bude také určitě patřit jeho vystoupení na festivalu Pacovský poledník v Pacově. V Praze se Adam Ben Ezra představí 19. srpna v komorním prostředí klubu Jazz Dock. Vstupenky na pražský koncert jsou již v předprodeji v síti Goout za 290,- Kč na stání a v klubu Jazz Dock za 580,- Kč na sezení. Na jeho koncert se v následujících datech můžete vydat do těchto měst:

14.8. - Plzeň, Živá ulice
15.8. - Černá v Pošumaví, Lipnofest
16.8. - Jablonec, Jazz ve městě
19.8. - Praha, Jazz Dock
20.8. - Olomouc, Jazz Tibet Club
21.8. - Frýdek-Místek, klub Pavlač
22.8. - Pacov, Pacovský Poledník
12.9. - Písek, Cool v plotě

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články