Zprávy / Pozvánky

Paolo Angeli a jeho preparovaná kytara

Paolo Angeli a jeho preparovaná kytara

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.06.2015

Co je preparovaná kytara, co obnášela její výroba a proč připomíná malý orchestr? To vše se dozví návštěvníci workshopu Paola Angeliho v pátek 12. června od 18 hodin v pražské galerii Školská 28. Paolo Angeli na něm navíc představí úryvek ze svého repertoáru, který si nachystal na své vystoupení 13. června v rámci 18. Respect festivalu v parku Ladronka. Dílny se může zúčastnit každý nadšenec kytarové improvizace bez registrace. Vstupné je 50 Kč, se vstupenkou na Respect festival zdarma.

Excelentní sólista, jehož tvorba spočívá v propojení tří rovin: hráčské, kompoziční i nástrojářské. Inspirační zdroje Itala Paola Angeliho se nachází v tradiční hudbě Sardinie a soudobých experimentech. Preparovaná kytara vlastní výroby s 18 strunami, přídavnými pružinami a pedály připomíná malý orchestr. Angeli ji sestrojil mezi lety 1993 až 1996 a díky sofistikované konstrukci z ní střídáním hry prsty a smyčcem dokáže vyloudit třeba violoncello nebo perkuse.


Stavbu nástroje si u něj objednal mimo jiné i Pat Metheny. Seznam spolupracovníků Angeliho je ale daleko delší: Fred Frith, Jone Rose, Enkhjargal Dandarvaanchig, Antonello Salis, Hamid Drake, Evan Parker, Ned Rothemberg, Takumi Fukushima, Zeena Parkins, Otomo Yoshide, Nuno Rebelo, Lukas Simonis, Andy Ex, Verian Weston a Robert Dick - to je jen zlomek učence mistra tradiční hudby Giovanniho Scanua.

Dílna bude fascinujícím dobrodružstvím díky poučenému komentáři vynálezce. Paolo Angeli navnadí účastníky i hudebními ukázkami, které si připravil na sobotu 13. června, kdy vystoupí na 18. Respect festivalu v parku Ladronka. Workshop je určen každému zájemci o kytarovou improvizaci, kytaristé si v případě zájmu mohou vzít své nástroje sebou! Potrvá zhruba 2 hodiny, zúčastnit se ho může každý bez registrace. Vstupné je 50 Kč, se vstupenkou na hlavní program Respect festivalu zdarma! Workshop pořádá Respect festival ve spolupráci s komunikačním prostorem Školská 28.

Info

Workshop:
Paola Angeliho (it)
12. 6. 2015 18:00
Galerie Školská 28, Praha
Vstupné: 50,- (se vstupenkou Respect festivalu zdarma)

www.facebook.com/rachotcz
www.rachot.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Haiku Garden i Bob Wayne v Kaštanu

redakce 17.02.2020

Do Prahy se vrátí lublanští Haiku Garden, a spolu s pražskými Palindromes zazvoní kytarami v břevnovském Kaštanu.

Pushteek Fest podruhé a s několika speciálními hosty

redakce 17.02.2020

Decultivate doprovází Baptists na všech třech zastávkách po Evropě a tentokrát musí drtit molekuly, aby překonali zabijácký set z minulého roku.

Vole s Bahratal na minitour

redakce 16.02.2020

Vole se velice rádi dělí o podíl na všeobecném halasu (čti mayhemu), na minitour je doprovodí nejen labelem spříznění Bahratal.

Jarní program na Flédě září velkými jmény

redakce 16.02.2020

Dramaturgie klubu pro jarní měsíce jasně odráží trend současné hudby – striktní žánrové rozdělení je minulostí, budoucnost patří fúzím.

Limp Bizkit se vracejí do České republiky

redakce 16.02.2020

V rámci pražského koncertu by tak vedle osvědčených hitovek mohl zaznít i nový repertoár, po kterém fanoušci již velmi dlouho lačně pokukují.

Pokračování Wakushoppu v Ostravě

redakce 14.02.2020

Wakushoppu je série improvizačních koncertů, nekomerční platforma pro volnou improvizaci a audiovizuální umění.

Na Flédu přijede Ramirez

redakce 14.02.2020

V rozhovoru pro server Urban Buzz mezi své vlivy řadí hlavně old school rap a umělce, jako jsou Outkast, DJ Screw nebo Andre Nickatin.

Edison Filmhub promítne všech sedmnáct filmů nominovaných na Českého lva

redakce 13.02.2020

Přehlídkou zároveň Edison startuje svůj nový programový blok Český výběr, ve kterém budou promítány kurátorsky selektované tituly.

Pražský label odkazuje k rané tvorbě Rottrové a Prokopa

redakce 12.02.2020

Label Memory Records Prague se specializuje na vydávání české soulové hudby na vinylových singlech.

Vanessa, rap i Gaea v Kabinetu

redakce 12.02.2020

Svátek všech zamilovaných bude v Kabinetu vypadat trochu jinak. Do Brna se po dlouhé době vrátí legendární Vanessa.