Zprávy / Pozvánky

Paolo Angeli a jeho preparovaná kytara

Paolo Angeli a jeho preparovaná kytara

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.06.2015

Co je preparovaná kytara, co obnášela její výroba a proč připomíná malý orchestr? To vše se dozví návštěvníci workshopu Paola Angeliho v pátek 12. června od 18 hodin v pražské galerii Školská 28. Paolo Angeli na něm navíc představí úryvek ze svého repertoáru, který si nachystal na své vystoupení 13. června v rámci 18. Respect festivalu v parku Ladronka. Dílny se může zúčastnit každý nadšenec kytarové improvizace bez registrace. Vstupné je 50 Kč, se vstupenkou na Respect festival zdarma.

Excelentní sólista, jehož tvorba spočívá v propojení tří rovin: hráčské, kompoziční i nástrojářské. Inspirační zdroje Itala Paola Angeliho se nachází v tradiční hudbě Sardinie a soudobých experimentech. Preparovaná kytara vlastní výroby s 18 strunami, přídavnými pružinami a pedály připomíná malý orchestr. Angeli ji sestrojil mezi lety 1993 až 1996 a díky sofistikované konstrukci z ní střídáním hry prsty a smyčcem dokáže vyloudit třeba violoncello nebo perkuse.


Stavbu nástroje si u něj objednal mimo jiné i Pat Metheny. Seznam spolupracovníků Angeliho je ale daleko delší: Fred Frith, Jone Rose, Enkhjargal Dandarvaanchig, Antonello Salis, Hamid Drake, Evan Parker, Ned Rothemberg, Takumi Fukushima, Zeena Parkins, Otomo Yoshide, Nuno Rebelo, Lukas Simonis, Andy Ex, Verian Weston a Robert Dick - to je jen zlomek učence mistra tradiční hudby Giovanniho Scanua.

Dílna bude fascinujícím dobrodružstvím díky poučenému komentáři vynálezce. Paolo Angeli navnadí účastníky i hudebními ukázkami, které si připravil na sobotu 13. června, kdy vystoupí na 18. Respect festivalu v parku Ladronka. Workshop je určen každému zájemci o kytarovou improvizaci, kytaristé si v případě zájmu mohou vzít své nástroje sebou! Potrvá zhruba 2 hodiny, zúčastnit se ho může každý bez registrace. Vstupné je 50 Kč, se vstupenkou na hlavní program Respect festivalu zdarma! Workshop pořádá Respect festival ve spolupráci s komunikačním prostorem Školská 28.

Info

Workshop:
Paola Angeliho (it)
12. 6. 2015 18:00
Galerie Školská 28, Praha
Vstupné: 50,- (se vstupenkou Respect festivalu zdarma)

www.facebook.com/rachotcz
www.rachot.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Listopadové pátrání po kořenech - Ned Collette v Kaštanu

redakce 14.10.2019

Ned Collette se po několika letech konečně vrátí do Prahy, tentokrát se svou tříčlennou doprovodnou skupinou poprvé naživo představit loňské album Old Chestnut.

Raketkanon vyjíždí na poslední turné

redakce 14.10.2019

Jednou ze zastávek posledního klubového tour Raketkanon bude i vídeňská Arena, Čechám i Slovensku se tentokrát vyhnou.

Titáni thrash metalu Slayer se loučí koncertním filmem plným krve

redakce 14.10.2019

Snímek zachycuje kapelu v nejlepší formě na koncertě v Los Angeles v roce 2017 a zároveň do krátkého hraného filmu propojuje poslední tři videoklipy.

Písničkář Cavetown se vrací do Prahy

redakce 14.10.2019

Na nahrávce míchá folkové písničkářství, indie elektroniku i popové melodie, které doprovází optimisticky zasněné vypravování o dospívání.

Milky Chance a písně inspirované mořem

redakce 12.10.2019

Skladby spojuje téma všudypřítomného oceánu a samotný název odkazuje na sílu měsíce způsobující každodenní příliv a odliv.

LU a Nierika po devíti letech spolu

redakce 11.10.2019

Při příležitosti vydání limitovaných vinylových edic se po devíti letech setkají LU a Nierika na stejném pódiu.

Beth Hart ve větším

redakce 11.10.2019

Beth Hart pokaždé přijíždí se zbrusu novým playlistem, pokaždé překvapí vyvážeností svého setu a talentem.

Nová inkarnace, nový koncept, nová sestava - Swans v jarní Praze

redakce 10.10.2019

Jak víme, s Michaelem Girou a jeho Swans se nikdy nic neopakuje dvakrát. Těšíme se na duben, kdy přiveze současný zvuk legendární, ovšem nyní zcela nové formace.

Legendy industriálu Test Dept v Praze

redakce 10.10.2019

Legendy industriálu a zakladatelé techna Test Dept vystoupí v pražském Paláci Akropolis spolu s Paprsky inženýra Garina.

Dennis Lloyd přijede v listopadu do Prahy

redakce 09.10.2019

Izraelský zpěvák, skladatel, producent a multiinstrumentalista Dennis Lloyd vystoupí poprvé u nás.