Zprávy / Úplňkové

Papalescu surfuje v podcastu na nové vlně

Papalescu surfuje v podcastu na nové vlně

redakce | Zprávy / Úplňkové | 26.12.2016

Podcastová série XPLAYMIX vychází na hudebním serveru Xplaylist.cz už třetím rokem. Exkluzivní mixy pro ni připravují více či méně známé osobnosti domácí i zahraniční hudební scény. Aktuální díl má na svědomí člověk, kterého není třeba příliš dlouze představovat. Moimir Papalescu (vlastním jménem Miroslav Papež) patří k těm, kteří v dějinách tuzemské porevoluční hudby zanechali výraznou stopu.

Jeho nejnovější projektem je album Das Teleskop, které nahrál se svým synem Mikolášem. Dohromady si říkají Papalescu2 a jejich společný debut vyšel 15. prosince na značce X Production. Pozoruhodný je mimo jiné tím, že Mikolášovi bylo v době nahrávání desky teprve 11 let. Na desce hraje na akustické i elektronické bicí a nejrůznější perkuse, z jeho hlavy pochází i některé textové nápady.


Hudebně se album Das Teleskop pohybuje v podobném teritoriu, jako dřívější projekty Papeže seniora. Najdete tu kraftwerkovskou elektroniku se silným podílem syntezátorových melodií (Das Teleskop), electro clash (Lights & Cars) či Skandinávií vonící space disko (Einsamkeit).

Pro svůj podcast pro sérii XPLAYMIX ale Moimir Papalescu zvolil zcela jiný zvukový rámec. Hodinový mix odhaluje vášeň svého autora pro novovlnné a postpunkové kapely přelomu 70. a 80. let. Najdete tu skladby např. od Pere Ubu, Gang of Four, Bauhaus, Tuxedomoon nebo Psychedelic Furs. "Jsou to dost starý, mnou vysoce oblíbený (...) tracky," říká o svém výběru Moimir Papalescu a dodává: "V mnoha případech už dost zapadaly prachem, přesto jsou ale podle mě stále in."

Info

XPLAYMIX: Moimir Papalescu

www.xplaylist.cz/XPLAYMIX

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #104: Bezprecedentní upřímnost FKA twigs

redakce 12.12.2019

Na obálce prosincového vydání je komplexní britská umělkyně FKA twigs, uvnitř taneční a audiovizuální kreace a nové CD Guilty Echoes.

Magazín Full Moon oslaví desáté narozeniny!

redakce 09.12.2019

Velkolepá narozeninová oslava FULL MOON 10 proběhne v pražském divadle Archa za účasti tří kapel.

Full Moon #103 na Spotify

redakce 18.11.2019

Slasti (z) Manchesteru, živoucí nostalgie Joy Division a v tradičním playlistu na Spotify taky Nick Cave nebo Dokruhu.

Diamantová káva z hor!

redakce 14.11.2019

Je libo kávu? Nová značka Full Moon Coffee představuje další odrůdu, tentokrát se z Kolumbie podíváme do sousedního Peru, a to konkrétně do horského regionu Cajamarca.

Mooncloud #36: Himalayan Dalai Lama

redakce 13.11.2019

Šestatřicítka je pěkně kulaté číslo a přesně o 36. díl mixtapeové série Mooncloud se postaralo duo Himalayan Dalai Lama.

Full Moon #103 – Slasti (z) Manchesteru

redakce 12.11.2019

Hlavním tématem listopadového vydání jsou Joy Division, ale ostatní manchesterské slasti rozhodně nevynecháváme – ani minulé, ani současné.

Mooncloud #35: dokruhu

redakce 10.11.2019

Pětatřicáté pokračování série Mooncloud namíchalo trio dokruhu, ještě než vydá na platformě Full Moon Forum své debutové album.

Mooncloud #34: The Sweet Release of Death

redakce 04.11.2019

O čtyřiatřicátý mixtape Mooncloud se postaral Sven Engelsman, bubeník holandských The Sweet Release of Death.

Mooncloud #33: Paprsky inženýra Garina

redakce 28.10.2019

Paprsky inženýra Garina vstupují do Kristových let. Poskládali i třiatřicátý výběr do naší mixtapeové série Mooncloud.

Mooncloud #32: Tús Nua

redakce 21.10.2019

Svůj výběr skladeb do naší mixtapeové série Mooncloud postavilo chorvatské dívčí trio Tús Nua na postrockových plochách.