Zprávy / Úplňkové

Papalescu surfuje v podcastu na nové vlně

Papalescu surfuje v podcastu na nové vlně

redakce | Zprávy / Úplňkové | 26.12.2016

Podcastová série XPLAYMIX vychází na hudebním serveru Xplaylist.cz už třetím rokem. Exkluzivní mixy pro ni připravují více či méně známé osobnosti domácí i zahraniční hudební scény. Aktuální díl má na svědomí člověk, kterého není třeba příliš dlouze představovat. Moimir Papalescu (vlastním jménem Miroslav Papež) patří k těm, kteří v dějinách tuzemské porevoluční hudby zanechali výraznou stopu.

Jeho nejnovější projektem je album Das Teleskop, které nahrál se svým synem Mikolášem. Dohromady si říkají Papalescu2 a jejich společný debut vyšel 15. prosince na značce X Production. Pozoruhodný je mimo jiné tím, že Mikolášovi bylo v době nahrávání desky teprve 11 let. Na desce hraje na akustické i elektronické bicí a nejrůznější perkuse, z jeho hlavy pochází i některé textové nápady.


Hudebně se album Das Teleskop pohybuje v podobném teritoriu, jako dřívější projekty Papeže seniora. Najdete tu kraftwerkovskou elektroniku se silným podílem syntezátorových melodií (Das Teleskop), electro clash (Lights & Cars) či Skandinávií vonící space disko (Einsamkeit).

Pro svůj podcast pro sérii XPLAYMIX ale Moimir Papalescu zvolil zcela jiný zvukový rámec. Hodinový mix odhaluje vášeň svého autora pro novovlnné a postpunkové kapely přelomu 70. a 80. let. Najdete tu skladby např. od Pere Ubu, Gang of Four, Bauhaus, Tuxedomoon nebo Psychedelic Furs. "Jsou to dost starý, mnou vysoce oblíbený (...) tracky," říká o svém výběru Moimir Papalescu a dodává: "V mnoha případech už dost zapadaly prachem, přesto jsou ale podle mě stále in."

Info

XPLAYMIX: Moimir Papalescu

www.xplaylist.cz/XPLAYMIX

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Mooncloud #44: Decultivate

redakce 03.07.2020

Lehce bizarní mixtape, kde Elton John stojí vedle Retox, Caterina Caselli otvírá pro The Armed a Roy Orbison navazuje na Nasum.

Další várka Full Moon Coffee z Etiopie

redakce 30.06.2020

Zůstáváme v Africe. Plnější káva Bookisa z odrůd Gibirinna & Serto má šťavnaté tělo a výrazné tóny borůvek, banánů a javorového sirupu.

Mooncloud #43: Veneer

redakce 28.06.2020

K mixtapu kapela dodává: „Emócie sa nemenia, len prehlbujú, či naberajú trochu iné farby, a preto aj medzi skladbami sú naše stálice vedľa noviniek.“

Dovolená, hudba i lázně? Chystá se první ročník festivalu Moody Moon Noize

redakce 17.06.2020

Toužíte po dovolené, hudbě i lázních? Lepší šanci spojit všechno dohromady letos nenajdete.

Rekomando slaví 10 let

redakce 15.06.2020

Pražský obchod Rekomando, který v sobě přirozeně spojuje knihkupectví, record store a antikvariát, slaví za pár dní první dekádu své existence. Full Moon s ním.

Full Moon #110 na Spotify

redakce 15.06.2020

Vodítka k dalšímu obsahu hledejte v našem playlistu ke sto desátému číslu, dobrý poslech!

Full Moon #110 – The 1975: „Být úspěšný je zodpovědnost.“

redakce 05.06.2020

Úspěšná manchesterská čtveřice The 1975, vítezka soutěže 1Band2Play Amelie Siba, nekompromisní debut ugandsko-britských Nihiloxica a mnohé další ve Full Moonu #110.

Chief Bromden mají nové termíny křtů alba Slunovrat

redakce 25.05.2020

Kvůli koronaviru museli lonští vítězové 1Band2Play křest desky odkládat, konečně ale mají nový termín.

"Uzavřít etapu." Amelie Siba pokřtí debutové album Dye My Hair

redakce 25.05.2020

Vítězka 1Band2Play Amelie Siba pokřtí svou debutovou desku Dye My Hair v Praze a Brně.

Full Moon pokřtí kompilaci k desátému výročí v Praze a Brně

redakce 25.05.2020

Narozeninová kompilace Full Moon 10 vychází podle plánu, 28. května. Korona nekorona. Čekání na narozeninovou oslavu si zkrátíme jejími křty.