Zprávy / Úplňkové

Papalescu surfuje v podcastu na nové vlně

Papalescu surfuje v podcastu na nové vlně

redakce | Zprávy / Úplňkové | 26.12.2016

Podcastová série XPLAYMIX vychází na hudebním serveru Xplaylist.cz už třetím rokem. Exkluzivní mixy pro ni připravují více či méně známé osobnosti domácí i zahraniční hudební scény. Aktuální díl má na svědomí člověk, kterého není třeba příliš dlouze představovat. Moimir Papalescu (vlastním jménem Miroslav Papež) patří k těm, kteří v dějinách tuzemské porevoluční hudby zanechali výraznou stopu.

Jeho nejnovější projektem je album Das Teleskop, které nahrál se svým synem Mikolášem. Dohromady si říkají Papalescu2 a jejich společný debut vyšel 15. prosince na značce X Production. Pozoruhodný je mimo jiné tím, že Mikolášovi bylo v době nahrávání desky teprve 11 let. Na desce hraje na akustické i elektronické bicí a nejrůznější perkuse, z jeho hlavy pochází i některé textové nápady.


Hudebně se album Das Teleskop pohybuje v podobném teritoriu, jako dřívější projekty Papeže seniora. Najdete tu kraftwerkovskou elektroniku se silným podílem syntezátorových melodií (Das Teleskop), electro clash (Lights & Cars) či Skandinávií vonící space disko (Einsamkeit).

Pro svůj podcast pro sérii XPLAYMIX ale Moimir Papalescu zvolil zcela jiný zvukový rámec. Hodinový mix odhaluje vášeň svého autora pro novovlnné a postpunkové kapely přelomu 70. a 80. let. Najdete tu skladby např. od Pere Ubu, Gang of Four, Bauhaus, Tuxedomoon nebo Psychedelic Furs. "Jsou to dost starý, mnou vysoce oblíbený (...) tracky," říká o svém výběru Moimir Papalescu a dodává: "V mnoha případech už dost zapadaly prachem, přesto jsou ale podle mě stále in."

Info

XPLAYMIX: Moimir Papalescu

www.xplaylist.cz/XPLAYMIX

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Full Moon #119 – Ženská síla vládne všem

redakce 01.03.2021

Pop music globálně vládnou ženy, nasvědčují tomu čísla, žebříčky i pocity. Březnovému Full Moonu vládnou ženy v rapu.

Mooncloud #53: Möbius

redakce 27.02.2021

Ve dvou se to lépe táhne? Möbius pro nás sestavili hlučný playlist z dvoučlenných formací.

Full Moon #118 na Spotify

redakce 16.02.2021

Aktuální číslo Full Moonu (interně přezdívané spln) tradičně doplňujeme playlistem.

Únorové aktuality databáze XPlaylist

redakce 14.02.2021

Jak to vypadá na špici nejlépe hodnocených alb XPlaylistu? 87 % pro We Are Always Alone od Portrayal of Guilt. Co na to české desky?

Mooncloud #52: Bare Escape

redakce 13.02.2021

Bare Escape netřeba dlouho představovat, brněnská úderka vydala na sklonku roku druhé řadové album. Víte, jaké kapely jsou pro ně inspirací?

Full Moon #118: Poklona sousedům

redakce 01.02.2021

Únorový Full Moon je poklonou slovenské scéně, která zažívá nebývalý rozpuk a ohlas.

Mooncloud #51: Moimir Papalescu

redakce 30.01.2021

Laibach jedou Beatles, Residents Elvise, starej dobrej Johnny vybrousil Ježíše od Depeche Mode do krásnýho temnýho diamantu a co na to Depešáci?

Full Moon Coffee: ¡Colombia es pasión!

redakce 14.01.2021

Je libo kávu? *„Je naprosto absurdní, že existuje taková země a nechce zde bydlet každý,“* říkal o Kolumbii Anthony Bourdain, který rozhodně věděl, o čem mluví.

Full Moon #117 na Spotify

redakce 14.01.2021

Full Moon #117, to je Jarvis Cocker a ohlédnutí za rokem korony. Kde začít? Třeba playlistem k aktuálnímu číslu.

Full Moon #117 – Síla vyprávění

redakce 06.01.2021

Síla vyprávění někdejšího frontmana Pulp neslábne- Full Moon #117, Jarvis Cocker a ohlédnutí za rokem korony.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace