Zprávy / Nové desky

Papalescu2 mají nové EP

Papalescu2 mají nové EP

redakce | Zprávy / Nové desky | 02.09.2016

Po prvním singlu, který koncem května elektronicky vyšel na soundcloudu a doprovázely ho hned 4 remixy, přichází nyní projekt Papalescu2 s mini albem. EP Das Teleskop, které obsahuje 4 skladby, předznamenává elpíčko, které vyjde oficiálně začátkem prosince 2016, na vinylu, díky úspěšné crowdfundingové kampani, kdy "rodinný" projekt podpořily téměř 2 stovky fanoušků.

A co o albu samotném říkají jeho protagonisté? Moimir: "Já bych to asi celý podvědomě směřoval do tradiční elektroniky, ale díky Mikimu je tam i další rozměr. Funky rytmy, vyloženě rockový postupy. Místy tam díky tomu hraju nejen na synťáky, ale třeba i na basu nebo elektrický piáno. A abych pravdu řekl, je tam i taková ta dětská hravost. A to mě na tom právě hodně baví. Ty dvě generace jsou tam prostě znát." Miki přiznává, že nastaly chvíle, kdy měl chuť se na všechno vykašlat a od rozdělané desky odejít. "Ten den jsme natáčeli už třetí písničku. První písnička dobrá, druhá skvělá a řekli jsme si, že zkusíme ještě třetí, když nám to tak dobře jde," popisuje. Jenže právě v ten okamžik se zasekli. "Nedařilo se mu najít styl, kterým by se do písničky dostal. Atmosféra houstla. Najednou jsme se ale právě přes neshody dostali k perfektnímu výsledku. Ta písnička nakonec šlape, jak má," říká Moimir Papalescu, který uznává, že syna někdy ve studiu pořádně potrápil.


Skladbou Boy & Stars EP logicky začíná a navozuje atmosféru, kdy v její střední části můžete slyšet autentický recept legendárního sci-fi spisovatele A. C. Clarka na výrobu domácího teleskopu. Das Teleskop je příběh, který vypráví o klukovi, který si přál k narozeninám hvězdářský dalekohled, aby nemusel večer chodit tak brzo spát. Následuje Einsamkeit, skladba o samotě, která "jako déšť padá na město". Silný text od klasika německé romantické poezie Rainera Marii Rilkeho se snoubí s funky pianem a rytmy, které místy přecházejí až do disca.

EP uzavírá nadupaná Lights & Cars, skladba s klasickým Moimirovým rukopisem, který občas uplatňoval u The Nihilists. Svým tématem i některými zvuky se zároveň symbolicky dotýká i Moimirovy přiznané "slabosti" pro Kraftwerk. Papalescu junior do uhánějícího rytmu sází s přehledem jeden přechod za druhým a pomáhá tak výrazně tomuto dynamickému finále. EP Das Teleskop je předzvěstí vinylového alba, které jako LP vyjde začátkem prosince 2016.

Info

Papalescu2

www.facebook.com/papalescu2

Foto © David Macháček

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Prago Union s novým singlem Pokračujem v jízdě

redakce 06.06.2021

Pražská kapela Prago Union vydává novou desku s názvem Made in Strašnice.

February vydávají druhé album Hyphen War

redakce 04.06.2021

Ostravsko-pražská skupina February dnes vydává druhé album Hyphen War.

Verbální akrobat Eremen a beatmaker Petijee vydávají druhou desku

redakce 03.06.2021

Verbálny akrobat, milovník oxymoronov a vrhač ostrých pančlajnov je slovenským prienikom českého Kata a britského Mika Skinnera.

Třetí autorské album Nikol Bókové

redakce 03.06.2021

Hudba zde vykresluje obrazy, emoce a střípky vzpomínek, přináší silné melodie a napětí ve střídání tempa, typické pro autorčinu tvorbu.

Midi Lidi nevydávají jednu novou desku, ale rovnou dvě

redakce 02.06.2021

Zkusme se domluvit!, vzkazují Midi Lidi ve svém hudebním manuálu.

Aleš Gajdošík vydává svůj sólový debut

redakce 31.05.2021

Sólová tvorba Aleshimu konečně umožnila prozkoumat hudební zákoutí, do jejichž stínů chtěl vždy nahlédnout.

Andrej Šeban vydáva nový dvojalbum

redakce 31.05.2021

Autor používa prirovnanie k abstraktnému výtvarnému umeniu, ktoré tiež nemožno analyzovať racionálne.

Dirty Old Dogs vydávají třetí album

redakce 30.05.2021

Ústřední téma nahrávky, očistu ohněm, zpracovala kapela nejen hudbou, ale i třemi videoklipy.

This Fool Park vydává první sólovku

redakce 21.05.2021

Před pár dny vyšlo album Reverse Compass, které kombinuje elektroniku s alt-popem. Vydání provází singl Consequence i s klipem.

Missa Jazz v digitální podobě

redakce 21.05.2021

Jazzová mše Jaromíra Hniličky se vloni konečně dočkala nahrávky ve své kompletní podobě. Nyní v této podobě vstupuje i na streamovací služby.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace