Zprávy

Papyllon je späť a maká na novom albume

Papyllon je späť a maká na novom albume

redakce | Zprávy | 17.03.2023

Slovenská kapela Papyllon predstavuje nový singel Crazy For You. Vycibreným zvukom s chytľavým refrénom, gitarovým sólom a vokálom frontmana Bohuša Hajducha sa prešovská pätica fanúšikom pripomína po takmer dvoch rokoch.

Crazy for You je produkčne jednou z naj prešpekulovanejších skladieb, ktorou Papyllon avizujú pripravovaný album. Výsledná podoba vehementných gitarovo-synťákových pozadí je výsledkom spolupráce s Adriánom Líškom (Ema Drobná, Peter Lipa), ktorý sa producentsky podieľal už na singloch All The Time a What About Tonight vydaných v roku 2020. Práca na skladbe zabrala takmer štyri roky, “extra čas” jej zabezpečila predovšetkým pandémia, na pozadí ktorej si dala kapela s vydávaním prestávku.


Papyllon má v najbližšom období v pláne výdatne tvoriť a vydávať, ale tiež odohrať čo najviac koncertov vrátane festivalov, čím chce fanúšikom kompenzovať odmlku uplynulých dvoch rokov. Oficiálna premiéra videoklipu k piesni Crazy For You z produkčnej dielne kolektívu Cool Right je plánovaná na začiatok apríla, žánrovo a emočne pestrý album, ako sľubujú samotní členovia kapely, vyjde pravdepodobne na jeseň roka 2023.

Info

Papyllon
Fb kapely

foto © Jakub Brehuv

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nina Kohout s novou skladbou

redakce 01.06.2023

Chladný industriálny beat a agresívne syntetizátorové plochy sú v príkrom kontraste s jemnými éterickými vokálmi a sláčikmi.

Červnový Kabinet múz

redakce 01.06.2023

Full Moon selekce z červnového programu Kabinetu múz. Kam zajdeme?

Pantera v Praze po čtyřiadvaceti letech

redakce 01.06.2023

Texaská čtveřice nadále inspiruje spousty kolegů hudebníků a zároveň si získává miliony šíleně oddaných fanoušků po celém světě.

Mighty Sounds v čele s Rancid

redakce 01.06.2023

Na Mighty Sounds je pověstná především uvolněná atmosféra, která není tvořena jen hudebním programem.

Timea vydáva EP

redakce 31.05.2023

Prelínanie neo-soulu s indie popom, groove, charakteristický hlas a storytelling ovplyvnený aj jej životom v Austrálii či Berlíne.

Polský gqom, japonský daxofonista nebo niněrový drone. Punctum uzavírá jarní sezónu

redakce 31.05.2023

Měsíc ve znamení zajímavých malých koncertů oázy jménem Punctum.

El Perro (ex Radio Moscow) a Esben and the Witch míří do Prahy

redakce 31.05.2023

Mezinárodní sestava El Perro se vydává na evropskou tour v podobném stylu a snaze navázat na předchozí úspěchy Radio Moscow.

Blixa Bargeld a Teho Teardo v Paláci Akropolis

redakce 30.05.2023

Jejich hudba kombinuje avantgardu s útulností, kakofonii s melodií a jazykové propasti s krásou.

Cornelia Jakobs, Matthew and the Atlas, Glen Hansard nebo Bill Burr přijedou do Prahy

redakce 30.05.2023

Burr se nebojí rozkrývat paradoxy takové nálepky a kromě jiného se nepřímo ptá: Mohl by nás nakonec spojit muž, který vystupuje v bavlněném tričku s kapucí?

Luhovaný Vincent a dovolená jako stav mysli

redakce 30.05.2023

Dovolená je pro Vincenta spíše než fyzickým únikem do dálek, z domova pryč, především stavem mysli, uměním uvolnit vnitřní napětí a odpočinout si, lhostejno kde.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace