Zprávy

Parta Sin City je konečně znovu kompletní

Parta Sin City je konečně znovu kompletní

redakce | Zprávy | 02.08.2021

Na samý vrchol horkého léta si nakladatelství Comics Centrum přichystalo nové vydání čtyř dílů série, která komiksové fanoušky po celém světě rovněž nenechává chladnými. Po loňských prvních třech knihách je tak kultovní Sin City ve zrevidované verzi kompletní.

Stěžejní dílo komiksového scenáristy a výtvarníka Franka Millera jistě netřeba dalekosáhle představovat. Dokonce i ti, kteří kouzlu komiksu nepropadli, znají film Sin City: Město hříchu z roku 2005, případně jeho o devět let mladší pokračování s podtitulem Ženská, pro kterou bych vraždil. Poslední edice vycházela v nakladatelství Comics Centrum od roku 2005, kdy vyšel jeho první díl současně s premiérou filmové adaptace. Roku 2014 pak vyšlo všech sedm dílů ve velkoformátovém souborném vydání, pod názvem Kurva velký Sin City.

V loňském roce se pak jeho první tři díly (Drsný sbohem, Ženská, pro kterou bych vraždilVelká tučná zabíjačka) dočkaly nové redakce a vyšly znovu v klasickém formátu. Letos v létě došlo i na zbylou čtveřici knih, kterým se opět dostalo rozsáhlé revize z hlediska jazykového i grafického (vůbec poprvé tak celá série u nás vyšla s českými SFX), a byly opatřeny novými obálkami přímo od tvůrce série Franka Millera. Před zraky českých čtenářů tak znovu ožijí netradiční neonoiroví hrdinové: zestárlý policista Hartigan, jenž se těsně před důchodem pokusí zachránit život malé Nancy a bude za to muset draze zaplatit (Ten žlutej parchant); mstitel Dwight, bránící bezpečí své „rodiny“ lehkých žen (Rodinný hodnoty); tajuplný Wallace a jeho snaha o záchranu dámy v nesnázích (Do srdce temnoty) a mnozí další (v šestém povídkovém díle Chlast, děvky a bouchačky), již se skrývají v temných uličkách Města hříchu.

Info

Frank Miller – Sin City (Comics Centrum, 2021)
web nakladatelství

foto © se svolením Comics Centra

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Be2Can odkrývá všech jedenáct filmů

redakce 19.09.2021

Berlín, Benátky a Cannes po roce okleštěných festivalů otevřely své brány naplno a Be2Can se tak vrací s širokou nabídkou.

Opavský páv už za měsíc

redakce 19.09.2021

Na půdě Slezské univerzity proběhne další ročník mezinárodního festivalu studentských filmů Opavský páv.

František Skála poprvé na vinylu a hned dvakrát

redakce 18.09.2021

Jeho variace na blues, folk a dechovku byly doposud dostupné jen na CD, díky Kabinet Records rozezní i gramofony.

Less is Sound: Koncerty postavené na zvukoch lesa

redakce 17.09.2021

Slovensko-britské vydavateľstvo Proto Sites uvádza sériu koncertov experimentálnej hudby a zvukových performancií Less is Sound.

Le Guess Who? kompletuje soupisku

redakce 17.09.2021

Holandský festival Le Guess Who? do svého programu přihazuje hned sedmdesát nových jmen.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Audiovizuální večer Genot Centre v Plato

redakce 16.09.2021

V průběhu večera, noci a rána se v městské galerii Plato Ostrava postupně představí deset různých tuzemských i zahraničních hudebníků či hudebních uskupení.

Sýček se vrací

redakce 16.09.2021

Nové zahnízdění Sýčka přineslo i obměněnou sestavu, která ale pořád frčí na krautrockový dálnici.

Dokumentární série o volbách, demokracii a chybějícím dialogu

redakce 16.09.2021

Tvoří demokracii jen volby? A z nich vzešlí politici? Mají občané jen jednou za čtyři roky někomu odevzdat svůj hlas a pak už se nevyjadřovat?

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace