Zprávy / Pozvánky

Pátá Silent Night v ponurém hávu

Pátá Silent Night v ponurém hávu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 13.02.2016

Radio Wave a kolektiv Genot Centre ve spolupráci s divadlem Ponec uvádí pátý celonoční sleepover koncert, tentokrát v temnějším duchu. Hlavním zahraničním hostem noci z 5. na 6. března bude německý zvukový kolážista Marc Richter aka Black to Comm – zakladatel labelu Dekorder a zástupce Type Records. Domácí hudebník Tarnovski se představí s českou premiérou živě provedeného ASMR remixu a line-up doplní také v Praze usídlená mexická audiovizuální umělkyně Laura Luna a mladý portugalský drone producent vystupující pod pseudonymem Aires.

Marc Richter funguje na temnější experimentální scéně ohledávající hranice mezi hlukem a tichem za pomoci nonkonformního samplingu starých vinylových desek už více jak deset let. Vlastní label Dekorder s všeříkajícím podtitulem "Easy difficult music for lonesome couples..." založil v roce 2003. U ikonické značky Type mu vyšlo ceněné album Alphabet 1968 a v roce 2014 i zatím poslední eponymní deska.


O dost možná nejtišší "koncert" v dosavadní historii série Silent Night se postará Tarnovski, známý především z projektu Gurun Gurun (aktuální nominace za album roku na cenách Vinyla). Jeho ASMR live remix bude vůbec prvním živě provedeným vystoupením podobného druhu v ČR. V ASMR hrají důležitou roli zblízka sejmuté uchu libé zvuky dechu, mlaskání a třeba i polibků a také postupy, které až dosud byly spíše doménou avantgardistů na poli konkrétní hudby a soundartu.


V Praze usídlená mexická audiovizuální umělkyně Laura Luna je v letošním roce součástí prestižní platformy na podporu zvukových a intermediálních umělců SHAPE. Ve svých rozsáhlých abstraktních kompozicích, které se rozpíjejí do hypnotických sonických obrazců, kombinuje digitální glitche s field recordings a loopovanými samply zvuků generovaných mechanickými strojky vlastní výroby.


Čtvrtým vystupujícím bude mladý producent z Lisabonu Aires, který u Genot Centre aktuálně chystá split release. Od dřívější, výrazně hlukovější polohy se Aires v posledním roce posunul k subtilnějšímu zvuku, který může připomenout například tvorbu Stephana Mathieu.

Silent Night #5 se uskuteční v noci ze soboty 5. na neděli 6. března v pražském divadle Ponec s tradičním ranním zakončením v podobě společné snídaně. S ohledem na komorní atmosféru události bude počet celonočních vstupenek opět omezen pro 40 nocležníků a 30 návštěvníků úvodní, předpůlnoční koncertní části. Předprodej "lůžkových vstupenek" bude zahájen 15. února 2016 v 11:00.

Info

Silent Night #5
Black To Comm, Tarnovski, Laura Luna, Aires
5. 3. 2016 22:00
Divadlo Ponec, Praha

www.facebook.com/events/443603409170105
www.facebook.com/croradiowave
www.facebook.com/DivadloPonec

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Jednota představí japonskou skladatelku Ichiko Aoba

redakce 24.09.2021

Výjimečný úkaz japonské scény se představí v komorním prostoru pražského Puncta v rámci série Jednota.

AlterEcho oznamuje sérii Hluk

redakce 23.09.2021

Hluk je série hudebních večerů zaměřených na experimentální elektroniku z produkce domácích nezávislých labelů.

Fléda slaví dvacet let

redakce 23.09.2021

Svou premiéru v Brně zažije věhlasný berlínský producent Boys Noize. A nebude sám.

Podzimní Potrvá hlučné i tklivé

redakce 21.09.2021

Kavárna, klub, bar - Potrvá. Když otevřete dveře, snadno vstoupíte do našlápnutého koncertu v hudebním klubu, živého baru ale i klidné kavárny. Co nabídne hudební menu?

Zvíře jménem Podzim koncertuje

redakce 21.09.2021

Zvíře jménem Podzim si ještě na podzim střihne pár koncertů, které budou jistě výjimečné, čili neváhejte.

Nový singl Black Holes

redakce 21.09.2021

Po dvou letech do své hudby teď přidávají elektronický element.

VickiKristinaBarcelona přijíždí do Prahy

redakce 20.09.2021

Kapela VickiKristinaBarcelona představuje Waitsovy písně v novém světle, přičemž ctí jejich původní humor a patos.

Sezóna se plní koncerty Fource

redakce 19.09.2021

Na jaře přijedou díky Fource Tom Gregory, Ocean Alley, John nebo Orla Gartland. Injury Reserve dorazí už v únoru.

Katarze v Gabriel Loci

redakce 17.09.2021

Magický prostor bývalého kláštera bude vibrovat na elektronické vlně a přinese divákovi neobyčejný zážitek.

Fuchs2 zahajuje klubovou sezónu

redakce 16.09.2021

Nový dramaturgický tým má ambici představovat výrazná jména současné klubové hudby a svébytné producenty a DJs s originální tvůrčí vizí.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace