Zprávy / Nové desky

Pavel Zlámal a ZKKP s novou deskou

Pavel Zlámal a ZKKP s novou deskou

redakce | Zprávy / Nové desky | 20.06.2018

Brněnské jazz free fusion uskupení ZKKP v čele se saxofonistou Pavlem Zlámalem vydává své album s názvem 12354. Stejně jako název kapely (počáteční písmena příjmení hráčů), tak i název desky a názvy písní, jsou v podstatě "jen" obyčejným konstatováním. Tímto se kapela hlásí k základní hodnotě: ke své prosté existenci – bez sebehodnocení či umělého ozvláštňování. Poukazuje na přímočarou, zároveň ale i přirozenou myšlenkovou linii, s níž pracuje, a která charakterizuje zúčastněné hráče.

Přirozenost groovu rytmické sekce (Kalousek, Koudelka, Ptáček), která je na sebe navyklá z řady jiných seskupení, a ke které stojí melodický dechový nástroj experimentátora Pavla Zlámala vždy v jistém paralelním vztahu. Toto na první pohled nesouvisející postavení je však založeno na silném hudebním přesvědčení jednotlivých hráčů a vykazuje velkou míru vzájemné vnitřní organiky. Samozřejmě na hony vzdálené plochému bulvárnímu kalkulu.


Další z řady projektů experimentátora, klarinetisty a saxofonisty Pavla Zlámala, v němž betonově pulsující "groove" podrobuje svému již tradičnímu, neúnavnému průzkumu hraničních stavů a ne-mainsteamových perspektiv. Hudba tohoto seskupení se svou naléhavostí nezřídka dotýká rovin téměř animálních. Kapelu tvoří mimo jiné Zlámalovi spoluhráči z brněnského B-Side Bandu.

Info

ZKKP
web vydavatele

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články