Zprávy / Pozvánky

Performance Crossings opět v pražských ulicích

Performance Crossings opět v pražských ulicích

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.05.2021

Ve dnech 20.–22. května 2021 se uskuteční v pořadí pátý ročník mezinárodního festivalu zaměřeného na performance art Performance Crossings 2021. Festival nabídne originální tvorbu zahraničních i lokálních umělců, křest publikace kurátorského kolektivu či venkovní performance nebo třeba exprimentální akci v supermarketu. Akci organizuje umělecká platforma Cross Attic ve spolupráci s galerií Holešovická Šachta, kde se uskuteční část programu. Vstupné je dobrovolné.

Performance Crossings 2021 je pátým ročníkem mezinárodního festivalu performance artu, jehož základním posláním je mezilidské a meziumělecké setkání lidí z různých zemí. Podobně jako minulý rok však museli i letos organizátoři hledat cesty, jak české veřejnosti představit netradiční tvorbu mezinárodních umělců a umělkyň za ztížených podmínek způsobených pandemii covid-19. Letošní program tak bude rozdělen na dvě části: první, která se uskuteční od čtvrtka 20. do soboty 22. května, nabídne komorní performativní akce v uměleckých bytech a venkovních prostorech, otevřenou performativní situaci věnující se znovu-nalézání možností, jak být spolu, performance “na dálku” izraelské umělkyně Rotem Volk a kolektivu Rabota, “živou” performance uskupení britských umělkyň Grace Grace Grace v galerii Holešovická Šachta či návštěvu performance umělkyně Hany Magdoňové, která v rámci svého diplomového projektu stráví 39 dní v brněnském lomu Hády.

fotogalerie z loňského ročníku zde

Součástí programu bude také křest publikace Remote Performance Art, sbírky textů vytvořené kurátorským kolektivem festivalu ve spolupráci s teoretiky a teoretičkami, v níž se autoři a autorky zamýšlí nad dopady pandemie (nejen) na organizaci kulturních událostí a nad možnostmi distanční práce.

Druhá část festivalu se uskuteční v létě od 20. do 22. července, vystoupí na ní mezinárodní performeři a performerky a proběhne v prostorách karlínské Invalidovny, kde sídlí kulturní centrum Studio Alta. Organizátoři pevně doufají, že epidemická situace již bude uskutečnění festivalu v mezinárodním složení tou dobou umožňovat.

Info

Performance Crossings 2021
20.–22. 5. 2021
Holešovická Šachta, veřejný prostor Prahy, lom Hády
Fb událost

foto © Grace Grace Grace

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Olomoucká SF Mini slaví

redakce 20.05.2022

SF Mini je olomoucký DIY skate-punkový prostor, jehož existence je podstatně delší než pět let.

KoRn jsou zpět

redakce 20.05.2022

KoRn jsou často označováni za průkopníky nu-metalu, tedy stylu, jenž kombinuje metal s prvky jiných hudebních stylů.

Ezra Furman v Roxy

redakce 18.05.2022

Její syrové, otevřené texty a okázalý styl jí pomohly stát se jedním z nejangažovanějších a nejnepředvídatelnějších artpopových objevů své doby.

Do Kunsthalle dorazí britský performer Haroon Mirza

redakce 18.05.2022

Ve své skladatelské praxi komponuje a zviditelňuje různé vizuální a akustické prvky materiálů i samotných prostor v podobě nových forem.

Mariza ve velké Lucerně

redakce 14.05.2022

Stejně jako blues, i fado kombinuje poetickou zkratku s hořkostí, touhou i nadějí, a nejlépe zní s kytarovým doprovodem.

Střed zájmu: Redefinice prostoru

redakce 14.05.2022

Kancelář Kreativní Evropa ve spolupráci se Studiem ALTA představí na mezinárodní konferenci Trans Europe Halles 93# dvanáct inspirativních příkladů inovativního přístupu k prostoru.

Circuit des Yeux v říjnu v Praze

redakce 13.05.2022

Před temnou realitou a bezútěšným žalem nad ztrátou svého blízkého přítele utíká Haley Fohr do -io, metafyzického prostoru zalitého všepohlcující hřejivou oranžovou barvou.

10:15 Entertainment letos uvedou

redakce 13.05.2022

Van der Graaf Generator, Einstürzende Neubauten, Nick Mason a další lahůdky na různých místech Prahy.

Rapy v Kabinetu múz

redakce 12.05.2022

Týden ve znamení rapu v Brně. Na co se těšit? Annet X, Fvck_Kvlt, Yeezuz 2020 a další. Múzy.

Senyawa představí extrémní metal i tradiční indonéskou hudbu

redakce 11.05.2022

Konkrétní přístup se mění album od alba, hudba ale vždy zůstává jak uhrančivá, tak nekompromisně otevřená novým možnostem.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace