Zprávy / Pozvánky

Performance Crossings opět v pražských ulicích

Performance Crossings opět v pražských ulicích

redakce | Zprávy / Pozvánky | 19.05.2021

Ve dnech 20.–22. května 2021 se uskuteční v pořadí pátý ročník mezinárodního festivalu zaměřeného na performance art Performance Crossings 2021. Festival nabídne originální tvorbu zahraničních i lokálních umělců, křest publikace kurátorského kolektivu či venkovní performance nebo třeba exprimentální akci v supermarketu. Akci organizuje umělecká platforma Cross Attic ve spolupráci s galerií Holešovická Šachta, kde se uskuteční část programu. Vstupné je dobrovolné.

Performance Crossings 2021 je pátým ročníkem mezinárodního festivalu performance artu, jehož základním posláním je mezilidské a meziumělecké setkání lidí z různých zemí. Podobně jako minulý rok však museli i letos organizátoři hledat cesty, jak české veřejnosti představit netradiční tvorbu mezinárodních umělců a umělkyň za ztížených podmínek způsobených pandemii covid-19. Letošní program tak bude rozdělen na dvě části: první, která se uskuteční od čtvrtka 20. do soboty 22. května, nabídne komorní performativní akce v uměleckých bytech a venkovních prostorech, otevřenou performativní situaci věnující se znovu-nalézání možností, jak být spolu, performance “na dálku” izraelské umělkyně Rotem Volk a kolektivu Rabota, “živou” performance uskupení britských umělkyň Grace Grace Grace v galerii Holešovická Šachta či návštěvu performance umělkyně Hany Magdoňové, která v rámci svého diplomového projektu stráví 39 dní v brněnském lomu Hády.

fotogalerie z loňského ročníku zde

Součástí programu bude také křest publikace Remote Performance Art, sbírky textů vytvořené kurátorským kolektivem festivalu ve spolupráci s teoretiky a teoretičkami, v níž se autoři a autorky zamýšlí nad dopady pandemie (nejen) na organizaci kulturních událostí a nad možnostmi distanční práce.

Druhá část festivalu se uskuteční v létě od 20. do 22. července, vystoupí na ní mezinárodní performeři a performerky a proběhne v prostorách karlínské Invalidovny, kde sídlí kulturní centrum Studio Alta. Organizátoři pevně doufají, že epidemická situace již bude uskutečnění festivalu v mezinárodním složení tou dobou umožňovat.

Info

Performance Crossings 2021
20.–22. 5. 2021
Holešovická Šachta, veřejný prostor Prahy, lom Hády
Fb událost

foto © Grace Grace Grace

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Fvlcrvm a Tea Sofia na společném koncertě

redakce 30.07.2021

Tea se ve svých vlastních textech nebojí nepříjemných témat, která dokáže díky svému jedinečnému hlasu posluchačům emotivně naservírovat.

Pád Vladimira 518

redakce 20.07.2021

Plátna, malby a kresby. Audiovizuální sekvence, textové citace, objekty a pády jednoho Idiota.

Žižkovské letovisko, letní scéna

redakce 13.07.2021

V Atriu na Žižkově se právě otevřela letní scéna Žižkovské letovisko.

Underdogs' na dvorku

redakce 12.07.2021

Doba ještě není vnitřním akcím nakloněná, a tak se v Underdogs' rozhodli na léto přesunout scénu ze suterénu ven.

Osobní osobně: Dodie a Aurora se představí v Praze

redakce 12.07.2021

Fource oznámili dvě zpěvačky, které přivezou na přelomu zimy a jara příštího roku.

Gojira přijede do Prahy

redakce 09.07.2021

Nespočet ocenění, aktivistická činnost v oblasti ekologie, životního prostředí a lidských práv a také kapela, která za poslední dekádu přivedla metalovou hudbu k renesanci.

Genot Centre se vrací živě i křtivě

redakce 08.07.2021

Pražský kolektiv se po pandemické pauze vrací do Divadla Archa s čtvrtou edicí své nové koncertní série. A bude se křtít.

Axela Thesleffa v Dolních Vítkovicích

redakce 08.07.2021

Festival Colours of Ostrava uvede finského producenta Axela Thesleffa v rámci série Hotspot na tajném místě Dolních Vítkovic.

Fource přivezou Tate McRae i Michaela Malarkeyho

redakce 07.07.2021

Na svém kontě má dva oceňované projekty i zápis v žebříčku 30 pod 30 magazínu Forbes.

Oslava narozenin Rachotu

redakce 06.07.2021

Organizátoři s potěšením oznamují, že se jim letos přes veškeré těžkosti nakonec podařilo shromáždit ty nejlepší možné gratulanty. The Young Gods? I další.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace