Zprávy / Pozvánky

Permoni, Unna, Otra Vez, silná trojka zdarma v Crossu

Permoni, Unna, Otra Vez, silná trojka zdarma v Crossu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 24.11.2014

Progresivní noise rock, pompézní heavy big beat, emotivní indie hardcore, škatulata. Ve středu 3.12. zahrají v Praze za nulové vstupné Permon Balet Superstar, Unna a Otra Vez.

Hudební vesmír, v němž neplatí žádné fyzikální zákony - trojdimenzionální prostor náhle nefunguje a čas se stává relativním. Dilatace rytmu a kontrakce délek tónů vytváří poutavé disharmonie. Výsledkem je hudba, kterou byste nejspíše slyšeli v uších při přechodu na rychlost světla, kdy se vše kolem vás protáhne do nekonečné délky a kolem je jen zvuk. Mohutný a totální. Permon Balet Superstar si díky své jedinečné rockové alternativě a mnoha dosud vydaným albům získali širokou fanouškovskou základnu. V současné době se pak můžeme těšit z nejnověji vydaného alba Nic.


Unna je spojení postrocku, math rocku a dejme tomu metalu. Základy postavený na Pelican a Russian Circles na který navazujou Kylesa s Torche, to vše zlehka nahlodávaný matikou, napadají mě třeba Obstacles. Dvě kytary podporovaný basou se navzájem doplňují a hodně specifický bicí tomu dávají originalitu. Všechno dokonale sedí, navazuje, má svůj začátek a konec. Postrockový vlnění se prolíná s hrubšími riffy. Je to lavina, co neublíží, vezme s sebou a donutí přivírat oči, aby následně probrala ze snu. Dotýkáte se nebe, ale nohama stojíte pevně na zemi.


Otra Vez si primárně kraulují ve vlnách noise rocku, ale tradiční český underground jejich hudbou, dost možná, že i ne úmyslně, probublává jako vařící se asfalt. Jako vždy v podobných kruzích se tu nehraje na instrumentální dokonalost, čistý zpěv s velkým rozsahem a velké umění, ale na potřebu předat a sdílet. Klasický hudebník tak ohrne nos, ale syrové, špinavě rockové písně, někdy se blížící až k hranici zběsilosti, a jinde zas temné jako brodění se bahnem, mají v sobě energii, pevně zakódovaný názor a skvěle pracují s dynamikou.

Info

Permon Balet Superstar + Unna + Otra Vez
3. 12. 2014 20:30
Cross Club, Praha
Vstupné: zdarma

www.facebook.com/events/738596499529481
www.bandzone.cz/permonbaletsuperstar
www.unna.bandcamp.com
www.bandzone.cz/otravez

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Elpida a Václav Havelka chystají narozeninové turné

redakce 14.11.2019

Deset let vystupují po boku Václava Havelky z Please the Trees a na rok 2020 společně chystají narozeninové turné.

Severská elektronická smršť v MeetFactory

redakce 14.11.2019

Smršť představující současnou elektronickou scénu dorazí ze severu do smíchovské továrny.

Velebné muzikantství Flook

redakce 12.11.2019

Instrumentální mistrovství čtyř hráčů a vynalézavá, brilantní schopnost reagovat na sebe navzájem.

Tom Holliston zahraje v Kaštanu

redakce 12.11.2019

Jeho písničky jsou udivující neokázalostí a prostotou, takže napoprvé posluchači ani “nedocvakne”, jak originální a pečlivě dynamicky vystavěné jsou.

Jeden obrat za druhým. Turnover v Praze.

redakce 12.11.2019

Nebyli by to Turnover, kdyby jejich novinka nepředstavovala další obrat: „Na tomhle albu jsme si víc než kdy dřív užívali krásu psaní populární hudby,“ popsal zpěvák Austin Getz.

Akustický šleh: Gwenifer Raymond podruhé u nás

redakce 11.11.2019

Její syrový zvuk a rychlá hra v lecčem připomene rané nahrávky od Johna Faheyho. Můžete se těšit na barvitou instrumentální hudbu, vracející zpátky v čase.

Od vzpomínek k současnosti. I Kaštan slaví 30 let svobody

redakce 11.11.2019

Sérií pořadů, vztahujících se ke kulatému výročí Listopadu 1989, se chce i klub Kaštan připojit k poděkování za třicet let svobodného fungování společnosti.

Dánští Efterklang se po šesti letech vracejí do Prahy

redakce 11.11.2019

Indie pop, indie rock, synthpop, elektornická hudba, dark wave nebo glitch – takto média definují styl této populární skupiny.

Vitalic přiveze na Flédu Kompromat

redakce 10.11.2019

Originální mix berlínského techna, postpunku a osmdesátkového synthpopu je výsledkem spolupráce s nekonvenční hudebnicí Rebekou Warrior.

NTS trio oslaví deset let své existence

redakce 10.11.2019

NTS trio (Nejtek, Tichý, Smetáček), to je volná improvizace i důmyslná kompozice, současná hudba, alternativní jazz rock, psychedelické plochy.