Zprávy / Pozvánky

Pět důvodů, proč jít za muzikou na Excelent Mystic SK8 Cup

Pět důvodů, proč jít za muzikou na Excelent Mystic SK8 Cup

redakce | Zprávy / Pozvánky | 24.06.2015

Excelent Mystic Sk8 Cup otvírá v pátek 26. června kapela Suicidal Tendencies, která je od svého založení spjatá se skateboardovou scénou. Jejich zvuk a video ke skladbě Possessed to Skate formovalo hudební vkus skateboardové generace 90 let a přesto, že od založení kapely uplynulo již více než 30 let, jsou její živé koncerty považovány za totální nářez. Jako předskokani zahrají osvědčení Pipes and Pipes.


Po hudebně tvrdším a rozjezdovém pátku, přijde taneční sobota. Každá party má někde ukrytý svůj bod rozkoše a v sobotu ji na Excelent Mystic Skate Cupu budou hledat G-Point Hunters. Koktejl funky, dance, rapu a popu v podání skladatele, klávesáka a zpěváka Romana Holého, zpěváka Matěje Rupperta a zpěvačky Terezy Černochové. Tahle formace svými koncerty docela šetří, takže máte výjimečnou příležitost vidět ji naživo.


Spolu s G-Point Hunters sobotní večer na Excelent Mystic Skate Cupu vyšperkují Ohm Square. Parta, která byla v druhé polovině devadesátých let synonymem české elektronické scény, dnes funguje coby duo Jan2 a Charlotte One, doplněné nejen koncertním hostem Mirkem Lackem. Kapela Ohm Square se dala dohromady v roce 1996. Rok poté už vydali debutovou desku Ohmophonica, která byla první taneční elektronickou deskou v Česku. Druhé album Scion tehdejší sestavě vyneslo ocenění Akademie populární hudby Anděl. Skladba Wounds on the Cherry Tree se hrála všude a objevila se i na soundtracku ke kultovnímu filmu Samotáři. Čeští filmaři si Ohm Square oblíbili, takže zazněli v dalších snímcích jako Divoké včely, Děvčátko, Knoflíkáři, Anděl Exit nebo Eliška má ráda divočinu. I když už dnes před sebou bouřliváci Ohm Square tlačí kočárky ve Stromovce a recenzenti o nich píší, že "dospěli", rozhodně se máte na co těšit.

Poslední večer Excelent Mystic Sk8 Cupu, neděle 28. června, bude v rytmu hip hopu a v režii labelu BIGGBOSS. Dorazí v kompletní sestavě - PSH, Opravdový James Cole, DJ Wich, Orion, Dj Mike T a Vladimír518. Na Štvanici hráli x-krát, ale takhle pohromadě to bude pořádný nedělní nářez. A kdo pořád nebude mít dost, může se od desáté večerní hodiny vrhnout na Red Bull DJ stage, kde zahrají například DJ M3 z Kalifornie, Ian Pooley z Berlína, IM Cyber, Lucas Hulan, Loutka, Robot, Lumiere a další.

Info

Excelent Mystic SK8 Cup
26. - 28. 6. 2015
Mystic Skatepark Ostrov Štvanice
Praha

www.facebook.com/events/924710720885336
www.facebook.com/ExcelentMysticSk8Cup
www.excelentmysticsk8cup.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články