Zprávy

Pět nejlepších klávesáků všech dob. Je mezi nimi i váš oblíbenec?

Pět nejlepších klávesáků všech dob. Je mezi nimi i váš oblíbenec?

komerční článek | Zprávy | 30.04.2021

V hudebních žebříčcích se pravidelně umisťují na předních příčkách jako jedni z nejlepších klávesáků všech dob. Často se přitom jedná nejen o skvělé hráče na klávesy, ale také skladatele a zpěváky. O kterých pěti hudebních legendách je řeč?

Ray Manzarek
Ray Manzarek je neodmyslitelně spjat s kapelou The Doors, kterou založil společně s Jimem Morrisonem. Manzarek nehrál pouze na klávesy, ale čas od času se chopil i mikrofonu a jeho hlas tak můžete slyšet v některých skladbách zmíněné legendární skupiny. Po jejím rozpadu se vydal na sólovou dráhu, načež se v roce 2006 připojil společně s Robbym Kriegerem k novému složení kapely.

Keith Emerson
Jeden z nejuznávanějších klávesáků všech dob je známý především jako člen superskupiny Emerson, Lake & Palmer (ELP). Keith Emerson se přitom českému publiku poprvé představil ještě jako varhaník anglické psychedelické skupiny The Nice, která v roce 1968 vystoupila v Praze na beatovém festivalu vedle českých špiček Apollobeat, The Primitives Group a Blue Effect. Po rozpadu kapely ELP v roce 1979 se Keith stáhl do ústraní a začal vydávat filmovou hudbu. V roce 1980 to byla hudba k hororu Inferno, o rok později pak soundtrack k akčnímu filmu Noční dravci se Sylvesterem Stallonem v hlavní roli.

Rick Wakeman
Ačkoliv původně vystudoval klasické piano, stal se průkopníkem v používání elektronických varhan a ve spojování rockové skupiny s orchestrem a pěveckým sborem. V 70. letech byl Rick Wakeman spojován především s progresivní rockovou skupinou Yes, později si ale založil vlastní kapelu The English Rock Ensemble, se kterou vystupuje dodnes. V jeho diskografii byste dnes nalezli více než 90 sólových desek napříč všemi možnými žánry od popu přes křesťanskou hudbu až po čistokrevné country.

Elton John
Na kontě má více než 300 milionů prodaných desek, 50 hitů umístěných v prestižních hudebních žebříčcích, 5 cen Grammy a to zdaleka není vše. Elton John se dnes po právu řadí ke světovým legendám hudebního průmyslu. A to nejen jako zpěvák, ale také coby klávesák a skladatel – podepsaný je ostatně pod filmovým zpracováním Lvího krále a pod muzikály, jako je Billy Elliot nebo Aida.

Stevie Wonder
Bylo mu pouhých 13 let, když se jeho singl „Fingertips“ umístil na první příčce hudebního žebříčku Billboard Hot 100 a stal se tak nejmladším umělcem, kterému se něco takového podařilo. Průkopník hned několika hudebních žánrů, jako je rock, soul, funk a R’n’B, prodal za svůj život více než 100 milionů desek a vysloužil si tak svou vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Zatoužili jste po vlastních klávesách? Zlákala vás hra na klávesy? Prohlédněte si jejich nabídku na Heurece a vyberte si svůj nový hudební nástroj, který představuje ideální start pro každého začínajícího hudebníka.

K poslechu poslouží kvalitní reproduktory
Nezapomeňte na to, že k vychutnání dobré muziky jsou důležité kvalitní reproduktory.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

První ročník Raveyard Festivalu

redakce 28.07.2021

Po vydařeném nultém ročníku se boskovicko-brněnská Mindicted Crew vrací na Panský dvůr Boskovice.

Rock for People Hope odhaluje kompletní program

redakce 28.07.2021

Švédští Mando Diao se dostali do širšího povědomí díky albu Hurricane Bar, pětice představí v Hradci Králové novou desku.

Unikátní koncept Glorchestra podpoří obnovu kulturních památek

redakce 27.07.2021

Spojení klasického orchestru a moderních hudebních žánrů doplněné jedinečnou scénografií a světelnou show, to je projekt Glorchestra.

Tolstoys v singlu Chýbanie popisují vlastní rozchod

redakce 27.07.2021

Píseň Chýbanie pravdivě a upřímně odhaluje příběh, který oba hlavní protagonisté Tolstoys zažívali na vlastní kůži, obrací se ale také k rituálům našich předků.

La Banda de Contenedor mají fiestu

redakce 27.07.2021

Podobně, jako recykluje starý šrot na hudební nástroje, přistupuje i k žánrům: od popu přes elektronickou hudbu k psychedelii, od éterických vokálů k rapovým deklamacím.

Hudebně ozdravná kúra představí Petra Linharta, něco něco a další

redakce 26.07.2021

Hudebně ozdravná kúra představí v Mariánských Láznách Beatové družstvo, něco něco nebo Nauzea Orchestra.

Respect Festival zahajuje Itamar Borochov Quartet

redakce 26.07.2021

Itamar Borochov čerpá podobně jako Cohen z geograficky pestrého odkazu svých předků a stejně jako on dokázal svůj talent plně rozvinout v tvrdé konkurenci.

Between the Planets, singl z nového alba

redakce 26.07.2021

Between the Planets v čele s producentem Martinem Spacoshem představují první singl z nového alba Parallel World.

Festival Meeting Brno je za dveřmi

redakce 25.07.2021

Festival otevře téma pravdy i ohýbání skutečnosti a nabídne široké spektrum akcí od divadla přes sochařské umění až po večer s ukrajinským jídlem.

Jinčí čin láká na Miss Petty či Bert & Friends

redakce 25.07.2021

Kdy jste se naposledy cítili šťastní? Jak štěstí hledat a jak ho neztratit? A existuje vlastně štěstí? Letošní ročník festivalu Jinčí čin to ví.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace