Zprávy

Pět nejlepších klávesáků všech dob. Je mezi nimi i váš oblíbenec?

Pět nejlepších klávesáků všech dob. Je mezi nimi i váš oblíbenec?

komerční článek | Zprávy | 30.04.2021

V hudebních žebříčcích se pravidelně umisťují na předních příčkách jako jedni z nejlepších klávesáků všech dob. Často se přitom jedná nejen o skvělé hráče na klávesy, ale také skladatele a zpěváky. O kterých pěti hudebních legendách je řeč?

Ray Manzarek
Ray Manzarek je neodmyslitelně spjat s kapelou The Doors, kterou založil společně s Jimem Morrisonem. Manzarek nehrál pouze na klávesy, ale čas od času se chopil i mikrofonu a jeho hlas tak můžete slyšet v některých skladbách zmíněné legendární skupiny. Po jejím rozpadu se vydal na sólovou dráhu, načež se v roce 2006 připojil společně s Robbym Kriegerem k novému složení kapely.

Keith Emerson
Jeden z nejuznávanějších klávesáků všech dob je známý především jako člen superskupiny Emerson, Lake & Palmer (ELP). Keith Emerson se přitom českému publiku poprvé představil ještě jako varhaník anglické psychedelické skupiny The Nice, která v roce 1968 vystoupila v Praze na beatovém festivalu vedle českých špiček Apollobeat, The Primitives Group a Blue Effect. Po rozpadu kapely ELP v roce 1979 se Keith stáhl do ústraní a začal vydávat filmovou hudbu. V roce 1980 to byla hudba k hororu Inferno, o rok později pak soundtrack k akčnímu filmu Noční dravci se Sylvesterem Stallonem v hlavní roli.

Rick Wakeman
Ačkoliv původně vystudoval klasické piano, stal se průkopníkem v používání elektronických varhan a ve spojování rockové skupiny s orchestrem a pěveckým sborem. V 70. letech byl Rick Wakeman spojován především s progresivní rockovou skupinou Yes, později si ale založil vlastní kapelu The English Rock Ensemble, se kterou vystupuje dodnes. V jeho diskografii byste dnes nalezli více než 90 sólových desek napříč všemi možnými žánry od popu přes křesťanskou hudbu až po čistokrevné country.

Elton John
Na kontě má více než 300 milionů prodaných desek, 50 hitů umístěných v prestižních hudebních žebříčcích, 5 cen Grammy a to zdaleka není vše. Elton John se dnes po právu řadí ke světovým legendám hudebního průmyslu. A to nejen jako zpěvák, ale také coby klávesák a skladatel – podepsaný je ostatně pod filmovým zpracováním Lvího krále a pod muzikály, jako je Billy Elliot nebo Aida.

Stevie Wonder
Bylo mu pouhých 13 let, když se jeho singl „Fingertips“ umístil na první příčce hudebního žebříčku Billboard Hot 100 a stal se tak nejmladším umělcem, kterému se něco takového podařilo. Průkopník hned několika hudebních žánrů, jako je rock, soul, funk a R’n’B, prodal za svůj život více než 100 milionů desek a vysloužil si tak svou vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Zatoužili jste po vlastních klávesách? Zlákala vás hra na klávesy? Prohlédněte si jejich nabídku na Heurece a vyberte si svůj nový hudební nástroj, který představuje ideální start pro každého začínajícího hudebníka.

K poslechu poslouží kvalitní reproduktory
Nezapomeňte na to, že k vychutnání dobré muziky jsou důležité kvalitní reproduktory.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Zrní proti jadernému odpadu

redakce 22.06.2021

Věděli jste, že náš stát na svém území chystá výstavbu hlubinného úložiště jaderného odpadu (HÚJO)? Ne?! Přijeďte se dozvědět víc.

Na Blues Alive přijedou Rick Estrin a John Primer

redakce 22.06.2021

Oba získali ocenění i při posledním ročníku cen - Rick Estrin & The Nightcats byli vyhlášeni Kapelou roku a John Primer Umělcem roku v tradičním blues.

The Blue Stones i Aldous Harding vystoupí v Praze

redakce 21.06.2021

Aldous Harding je v mnoha ohledech mimořádný úkaz. Když vystupuje, nejde jenom o její zpěv, samotná její přítomnost na pódiu je neopakovatelně intenzivní.

JazzFestBrno přidává další koncerty a festival

redakce 21.06.2021

Do Brna na podzim zavítá baskytarový kouzelník Marcus Miller, bubenický idol Dave Weckl, rakouský saxofonista Bernhard Wiesinger a další.

Folkové prázdniny kompletují line-up

redakce 20.06.2021

Na festivale vystoupí Raül Refree ve spojení s portugalskou zpěvačkou Linou, americká písničkářka Leyla McCalla i dvorní kytarista Roberta Planta.

United Islands of Prague přiveze zahraniční i tuzemské hudebníky

redakce 20.06.2021

Odvážná dramaturgie návštěvníkům představí ty nejzajímavější vycházející objevy domácí i mezinárodní scény všech možných žánrů.

Flaam festival predstavuje line-up

redakce 20.06.2021

Nórskych art-punkových Pom Poko, taliansku italo disco hviezdu Mind Enterprises, nemecké duo Ätna či austrálskeho producenta Krisa Bahu, doplní česko-slovenská špička.

Mooncloud #58: Siksa

redakce 19.06.2021

Polská Siksa vystoupí v létě na festivale Okolojeles. Jejich mix je eklektickou směsí, jejíž společným jmenovatelem je punk.

Expozice nové hudby kloubí staré a nové

redakce 19.06.2021

Expozice nové hudby nabídne zvuky Kalkaty i výkřiky klavíristy. V projektu Plugged se představí eRikm, John Oswald a Ink Midget.

The Drain vydávají singl s klipem a oznamují desku

redakce 18.06.2021

The Drain přichází s moderním zvukem doplněným řadou samplů a synthů, který ale neztrácí ani na hutnosti, špíně a kytarovém tlaku.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace