Zprávy

Pět nejlepších klávesáků všech dob. Je mezi nimi i váš oblíbenec?

Pět nejlepších klávesáků všech dob. Je mezi nimi i váš oblíbenec?

komerční článek | Zprávy | 30.04.2021

V hudebních žebříčcích se pravidelně umisťují na předních příčkách jako jedni z nejlepších klávesáků všech dob. Často se přitom jedná nejen o skvělé hráče na klávesy, ale také skladatele a zpěváky. O kterých pěti hudebních legendách je řeč?

Ray Manzarek
Ray Manzarek je neodmyslitelně spjat s kapelou The Doors, kterou založil společně s Jimem Morrisonem. Manzarek nehrál pouze na klávesy, ale čas od času se chopil i mikrofonu a jeho hlas tak můžete slyšet v některých skladbách zmíněné legendární skupiny. Po jejím rozpadu se vydal na sólovou dráhu, načež se v roce 2006 připojil společně s Robbym Kriegerem k novému složení kapely.

Keith Emerson
Jeden z nejuznávanějších klávesáků všech dob je známý především jako člen superskupiny Emerson, Lake & Palmer (ELP). Keith Emerson se přitom českému publiku poprvé představil ještě jako varhaník anglické psychedelické skupiny The Nice, která v roce 1968 vystoupila v Praze na beatovém festivalu vedle českých špiček Apollobeat, The Primitives Group a Blue Effect. Po rozpadu kapely ELP v roce 1979 se Keith stáhl do ústraní a začal vydávat filmovou hudbu. V roce 1980 to byla hudba k hororu Inferno, o rok později pak soundtrack k akčnímu filmu Noční dravci se Sylvesterem Stallonem v hlavní roli.

Rick Wakeman
Ačkoliv původně vystudoval klasické piano, stal se průkopníkem v používání elektronických varhan a ve spojování rockové skupiny s orchestrem a pěveckým sborem. V 70. letech byl Rick Wakeman spojován především s progresivní rockovou skupinou Yes, později si ale založil vlastní kapelu The English Rock Ensemble, se kterou vystupuje dodnes. V jeho diskografii byste dnes nalezli více než 90 sólových desek napříč všemi možnými žánry od popu přes křesťanskou hudbu až po čistokrevné country.

Elton John
Na kontě má více než 300 milionů prodaných desek, 50 hitů umístěných v prestižních hudebních žebříčcích, 5 cen Grammy a to zdaleka není vše. Elton John se dnes po právu řadí ke světovým legendám hudebního průmyslu. A to nejen jako zpěvák, ale také coby klávesák a skladatel – podepsaný je ostatně pod filmovým zpracováním Lvího krále a pod muzikály, jako je Billy Elliot nebo Aida.

Stevie Wonder
Bylo mu pouhých 13 let, když se jeho singl „Fingertips“ umístil na první příčce hudebního žebříčku Billboard Hot 100 a stal se tak nejmladším umělcem, kterému se něco takového podařilo. Průkopník hned několika hudebních žánrů, jako je rock, soul, funk a R’n’B, prodal za svůj život více než 100 milionů desek a vysloužil si tak svou vlastní hvězdu na hollywoodském chodníku slávy.

Zatoužili jste po vlastních klávesách? Zlákala vás hra na klávesy? Prohlédněte si jejich nabídku na Heurece a vyberte si svůj nový hudební nástroj, který představuje ideální start pro každého začínajícího hudebníka.

K poslechu poslouží kvalitní reproduktory
Nezapomeňte na to, že k vychutnání dobré muziky jsou důležité kvalitní reproduktory.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Bene a Video Dave, What Is Missing

redakce 12.07.2024

Pár spomienok v zašumenom beate, v ktorom sa strieda slovenčina s angličtinou.

Šramlfest, znojemská alternativa

redakce 12.07.2024

Mezi headlinery letošního ročníku patří v pátek rakouští Shake Stew a francouzští Macadam Crocodile, v sobotu pak holandští Donna Blue a Polynation.

Návrat do neviazanosti detskej mysle Alten Kompoten

redakce 11.07.2024

Tvorba je charakteristická dávkou detskej radosti, naivity a špecifickou hrou slovíčok.

Berlin Atonal představuje nový projekt Openless

redakce 11.07.2024

Poté, co v loňském roce přešli na dvouletý režim, představují Openless jako sérii tří výjimečných koncertních večerů plných audio-vizuálních zážitků.

Trhan vydávají desku

redakce 10.07.2024

Dvacet let na scéně a společného přátelství přetavili brněnští D.I.Y. punk/hardcore veteráni v první 12“ vinyl.

Building Bridges, nórsko-slovenský projekt debutuje

redakce 09.07.2024

Nahrávka, ktorá je inšpirujúcim stretom rôznych žánrov, temperamentov a vplyvov severskej i domácej ľudovej tvorby, vyjde o pár dní.

Letní filmová škola zveřejnila denní program

redakce 09.07.2024

V rámci doprovodného programu vystoupí Tata Bojs, Jana Kirschner nebo Divadlo Na zábradlí.

Sedmé Bučení

redakce 09.07.2024

Festival experimentální elektronické hudby a audio-vizuálního umění proběhne na platformě Přespolní v Lubné u Poličky.

David Tibet s Current 93 v Kostele sv. Šimona a Judy

redakce 08.07.2024

Svět C93 je pestrý, chaotický, má spoustu odboček a zákoutí, ale v konečném důsledku jde především o upřímnou snahu vydat ze sebe mimořádný umělecký výkon.

Debutové album Oskara Töröka

redakce 08.07.2024

Štyri živly zachytené v čase. Oskar Török Sextet chcú ašpirovať na najlepší jazzový album.

Offtopic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace